Skocz do zawartości

Ładownośc ?


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

to ile jest w stanie unieść ten

Dane techniczne:

 

* rozpiętość 1420 mm.

* długość 1085 mm.

* powierzchnia skrzydeł 43 dm.

* obciążenie skrzydeł 35 g/dm2

* waga około 1520 g.

a ile ten

Dane techniczne:

 

* rozpiętość: 1800 mm.

* długość: 1110 mm.

* masa całkowita: 810 g.

* powierzchnia skrzydła: 41,6 dm2

* obciążenie powierzchni: 20 g/dm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste by na poczekaniu policzyć. Jak słusznie podaje buwi777 związane jest to z obciążeniem powierzchni. Taką symulację mogę ci zrobić ale nie w tej chwili. To jest model już gotowy czy w trakcie pracy lub projektu?

Albo wkleję tu materiał dotyczacy ładowności i sam sobie to obliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to Twinstar II

Drugi to easy glider pro tego mam i z całym ładunkiem ma 1,4Kg

KOŁPAK TURBO RED 45/4/6-8/3

ŁOŻE Z PIASTĄ RAY C35xx

AERO ŁOPATKI GLAS 9*6.5 i tu pytanie nie za małe ?

SILNIK RAY C3530/14

Pakiet KOKAM 2400 30C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kefir, jeżeli dobrze rozumiem, chce przeliczyć ile może udźwignąć model, który ma zamiar kupić, a nie budować. Wydaje mi się, że cytat ze "Shiera" nie wyczerpuje tematu. Jeszcze trzeba by wziąć pod uwagę prędkość modelu i profil skrzydła.

 

W takim wypadku trzeba sprawdzić jaka będzie nośność określonego profilu lotniczego dla określonej liczby Reynoldsa, wydłużenia, itp. Shier podaje jak przeprojektować model, żeby utrzymać założone obciążenie powierzchni, natomiast nie podaje jakie maksymalne obciążenie powierzchni będzie dopuszczalne dla danego modelu - inaczej mówiąc, o ile możemy zwiększyć prędkość modelu, żeby profil jeszcze pracował poprawnie (większy ciężar=większa prędkość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie jestem taki biegły w modelarstwie dlatego pytam

Ale wiecie co nie będę się w to zagłębiał zdam się na innych którzy mają już przetestowanie samoloty do lotów FPV a z czasem jak się więcej nauczę to może zbuduję sam model

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem oczywiście, że nie wyczerpuje tematu, jest tylko przybliżeniem problemu. Zgodzę się również z tym, że nie możemy wszystkich modeli wrzucić do jednego worka bo choć wszystkie one są RC to jednak wieloma czynnikami różnią się.

Callab - ile osób tu na forum wie co to takiego liczzba Re lub stosuje ją w obliczeniach projektowanych modeli :?: :?: :?: Dlatego przytaczanie akurat tego elementu śmieszy mnie bardzo. Wykonałem już kilka modeli nie mówiąc o "kit'ach" ale do żadnego nie stosowałem tego wskaznika, na chwilę obecną nawet nie znam jej wartości dla poszczegolnych modeli.

Kefir - najprościej - obciążaj model coraz większą masą obserwując reakcje w locie. W ten sposób dojdziesz do masy krytycznej ładunku. Pamietaj tylko by ładunek był zawsze w SC modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Callab - ile osób tu na forum wie co to takiego liczzba Re lub stosuje ją w obliczeniach projektowanych modeli :?: :?: :?: Dlatego przytaczanie akurat tego elementu śmieszy mnie bardzo. Wykonałem już kilka modeli nie mówiąc o "kit'ach" ale do żadnego nie stosowałem tego wskaznika, na chwilę obecną nawet nie znam jej wartości dla poszczegolnych modeli.

 

Niestety, żeby wykonać obliczenia, o które pyta Kefir trzeba to wiedzieć (i jeszcze parę innych rzeczy) - przynajmniej mniej więcej :-) Ale powiedzmy sobie szczerze - masz rację(!): żaden modelarz tego nie używa - z małymi, pomijalnymi wyjątkami ;-)

 

Rada o stopniowym obciążaniu modelu jak najbardziej słuszna, ale, jeżeli dobrze zrozumiałem, Kefir jeszcze nie ma tych modeli i chce wyznaczyć ich "ładowność" zanim je kupi. Nie sądzę, żeby Ci się to udało Kefirze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.