Skocz do zawartości

Hitec laser 4


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem kupić Hiteca Flesh 5x ale nie można go już dostać ponieważ wycofali z produkcji...

Czy na pewno wycofali już Hitec Flash 5x z produkcji, bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć, a mam zamiar ją kupić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię jak taką dobrą aparaturę mogli wycofać z produkcji :evil: mam nadzieję, że jednak do Polski dotrą jakieś ostatnie komplety tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inne pytanie.Zadałem je w temacie o pakietach ale nikt nie odpowiedział

,więc zadaje je tu

.Czy pakiety NiMh mogły by napędzć silnik elektryczny ??I do pakietów tych nie trzeba ładowarek z wyświetlaczami balancerami itd tylko wystarczyła by taka ładowarka za ok 50 zł??

Tych pakietów nie trzeba jakoś specjalnie rozładowywać tylko rozładowywuje się je latając i tylko tyle??Czy na takim pakiecie długo można polatać??

Proszę o pilna odp

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do pakietów tych nie trzeba ładowarek z wyświetlaczami balancerami itd tylko wystarczyła by taka ładowarka za ok 50 zł??

Tych pakietów nie trzeba jakoś specjalnie rozładowywać tylko rozładowywuje się je latając i tylko tyle??Czy na takim pakiecie długo można polatać??

 

Do napędów można używać cel Ni-MH oczywiście nie są to zwykłe akumulatorki bo ważnym parametrem tutaj jest wydajność prądowa. Jeżeli chodzi o ładowarkę to absolutnie nie wiem jaką masz na myśli. Powiem Ci tylko tyle że jako mój pierwszy pakiet posłużyły mi aku Sanyo HR-3U które kosztują ok 60zł za 8szt (czyli cały pakiet) ładowałem je zwykłą ładowarką która ładowała prądem 500mA 4szt każdą z osobna! Problem w tym że wszystko trzeba było składać i rozkładać do ładowania :( rozwiązanie nie zbyt dobre ale działało. Dziś jednak koszt małego pakietu Li-Po i koszt prostej ładowarki do nie go wyjdzie wnet to samo. Pytanie jest takie: ile możesz przeznaczyć na to pieniędzy i co ten pakiet ma napędzać? Jaki silnik, śmigło, model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet ten bedzie napędzał jakiś silnik TowerPro.Model to będzie górno płatowiec do nauki latania.Kosz jaki moge przeznaczyć to ok 100 zł ale na forum dużo było mówione o lipolach , że są niebezpieczne itd,więc wolałbym jakiś inny pakiet

PS.W sklepie internetowym pisało że gdy chce naładować pakiety NiMh to nie musze ładować wszystkiego z osobna tylko podpinam pakiet do ładowarki i gitara gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co wybrałeś - co masz na myśli. Naprawdę nie podajesz żadnych informacji a uwierz że sprawa nie tyczy się tylko "jakiś tam.." Jeśli piszą gdzieś tak w sklepie że wystarczy podpiąć pakiet napisz o jaką ładowarkę chodzi. Być może w ogóle ona nie nadaje się do ładowania pakietu napędowego. I ja Lukasz podałem przykład jak ja sobie poradziłem z napędem za małe pieniądze a nie że tak trzeba robić! Poczytaj też co nie co o ogniwach np tu:

 

http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/inne/aku_nicd/index.html#wstep

 

możesz też jak najbardziej skorzystać z google. Napisz nad czym myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Informacje na temat silnika i itd

Silnik-TowerPro Bm 2408-21 Ładowarka zwie się Graupner Multilader 3 .

 

 

Wolał bym pakiety li-pol ale czytając forum przestarszyłem sie troche tych pakietów

CYTAT dotyczący ładowarki

 

Bardzo użyteczna i wszechstronna ładowarka pakietów niklowych (NiCD i NiMH), ładująca jednocześnie w 3 trybach: Ładuje pakiety nadawcze (lub 8 akumulatorów w koszyku aparatury) 9,6 V, pakiety odbiorcze (lub 4 akumulatory w koszyku odbiornika) 4,8 V, oraz w trybie szybkim pakiety składające się z 6 - 8 ogniw Niklowych. W tym celu urządzenie posiada 3 końcówki, odpowiednio : wtyk do aparatury (TX), gniazdo serwa (RX), oraz wtyk typu "Tamiya''

-____________________________________________________________________-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak stwierdzam ,że zaden modelarz ze mnie nie wyrośnie bo głównym problemem są $pieniądze$.Juz od dawna zbieram kase na aparature i nic .Jedynym rozwiązaniem jest chyba ZEBRA 4 .Na nic innego mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zebre 4 fm i powiem tak...

 

Latam sobie na niej deproniakami i jest extra. Żadnych "bajerów" mi nie potrzeba do takiego latania :)

 

Zasięg mnie zadowala bo dalej już modelu nie widzę wiec do nauki w sam raz (jak nie masz kasy.)

 

Ale gdybym miał wybór ponownego kupna to pozbierałbym jeszcze chwilkę i kupił z kompem (na przyszłość), bo jak mowie na dzień dzisiejszy jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.Raczej na nic droższego mnie nie stać.Ale jeszcze się zastanowie .Może kupie ZEBRE a może doskładam przez kilka miesięcy do LASERA 4 (w co wątpie).Narazie potrzebuje aparatury do nauki latania.Oczywiście wolałbym lepszą ale wiesz jak to jest z kasą ...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.