Skocz do zawartości

"Guppy" na zboczu w Bodzowie (Kraków)


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wypróbowałem dziś ponownie zbocze w Bodzowie. Ponownie, bo jakieś 22 lata temu uczyłem się tam latać na lotni. Zdecydowanie było wtedy tam mniej krzaków :evil: Ale krzaki rosną nie pytając o zgodę ;-) Generalnie krzaków i drzew jest tam zbyt dużo i cały czas miałem obawy, że na którymś z nich spocznie mój model. Poza tym te kamienie ... Cała góra jest z nich usypana więc lądowanie niezbyt przyjemne - oczywiście poharatałem trochę kadłub :-(

 

Wiało dziś z północnego-wschodu, czyli tak jak trzeba :-) Siłę wiatru sprawdziłem NA TEJ STRONIE. Miało wiać ok. 4 m/s. Chwilami faktycznie tak wiało, ale niestety momentami wiatr cichł i trzeba było lądować.

 

Niestety byłem tam sam (nie licząc motocyklisty na bzyczącym motorku, który zakłócał mi spokój warcząc u podnóża góry :evil: ) więc musiałem sobie jakoś poradzić z filmowaniem. Udało mi się rozwiązać ten problem wieszając aparat na szyi.

 

Kilka ujęć nawet wyszło :-) Zapraszam:

 

http://www.vimeo.com/3961477

 

Generalnie nie bardzo podoba mi się to miejsce do latania. Łatwo tam uszkodzić model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety byłem tam sam (nie licząc motocyklisty na bzyczącym motorku, który zakłócał mi spokój warcząc u podnóża góry :evil: ) więc musiałem sobie jakoś poradzić z filmowaniem. Udało mi się rozwiązać ten problem wieszając aparat na szyi
Jak na filmowanie na ślepo to całkiem nieźle wyszło. Dzisiaj próbowałem chwilę polatać o połowę mniejszym modelem nad wałem przeciwpowodziowym przy ul. Księcia Józefa, ale niestety więcej czekałem na wiatr niż latałem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jak górek odpowiednich nie ma to zapraszam do Tęgoborzy i okolic, z Krakowa niedaleko więc 1.5h w samochodzie i latanie do bólu, praktycznie na każdy kierunek jest jakaś górka :twisted: a 18-19 kwietnia zawody F3F :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęgoborze jest przy drodze Kraków - Nowy Sącz, jakieś 20km przed Sączem, nad Jeziorem Rożnowskim 8) a jeśli chodzi o górki to za dużo tłumaczenia, na telefon na miejscu można się umówić :) oprócz gór jest też płaskie lotnisko w miejscowości Kurów, przy samej drodze, dla spalinówek i dużych makiet.

 

http://map24.interia.pl/

wystarczy wpisać kraków - tęgoborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.