Skocz do zawartości

Piper EPP Cyber-fly


Shin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bo nie udanym RWD5 postanowiłem robić Piperka... a, że akurat trafiła się okazja kupić go w połowie gotowego to jest teraz w moich rękach. Gdy otworzyłem paczkę miał wklejone wzmocnienia i uchwyty na gumkę trzymającą skrzydła.

 

Aktualnie wygląda tak:

Serwo lotek:

eae183949db80384med.jpg

5a5430e75705e429med.jpg

Dźwigienka lotek:

2b46f2cbd4aed881med.jpg

Kadłub:

95b8a87f7b0d4821med.jpg

Wręga silnika:

768ea75970555e58med.jpg

Ogon:

88978baa805bf4b4med.jpg

 

Wyposażenie:

Silnik: TowerPro BM2410-08T

Regulator: Mag8 18A BEC

Odbiornik esky 6ch

Serwo lotek: HXT900

Serwo SW: HXT900

Pakiet: ZIPPY 1600mAh 3S1P 20C

 

Na razie nie mam jeszcze serwa na ster kierunku, jeżeli nie zakupię jakiegoś używanego za 10 -15 zł to nie będzie SK w najbliższej przyszłości.

 

Gdy postąpię trochę w pracach to dam fotki :)

 

Jah Bless You!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1) nie miałem takich elementów w rękach ale czy te uchwyty ze śrubkami trzymające popychacz się obracają?? inaczej serwo będzie próbowało wygiąć drut (wiesz o co mi chodzi no nie ??)

2)czemu wkleiłeś wręgę z tą luką?? - słabiej się będzie trzymać (na mniejszym / cieńszym kawałku epp)

3) zdjęcie ,,kadłub'' się nie otwiera

4) źle wklejone dźwigienki - zaczep do popychacza powinien być nad osią obrotu lotki

5)powodzenia w dalszej budowie

 

EDIT : ok teraz już widać kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Obraca się.

2)Wkleiłem tak wręgę aby można było łatwej przykręcić mocowanie silnika. Ta wręga nie trzyma się na Epp. Dałem tam balsę i w niej zrobiłem rowki na wręgę.

3) Już się otwiera

4)Niech już tak zostanie. Testowałem i wszytko działa.

5) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4)Niech już tak zostanie. Testowałem i wszytko działa.

Działać działa ale wytłumaczę Ci po co ma być nad osią obrotu . A no po to żeby lotka wychylała się w górę oraz w dół o ten sam kąt - wtedy będzie działać najefektowniej

 

EDIT : co do tych wychyleń to jeszcze chodzi o to, że im dalej od osi obrotu tym mniejszy kąt będzie kreślić lotka

 

a co do zdjęcia kadłuba to te kołki mogłeś dać trochę wyżej a jeżeli nie chciałeś żeby je wyrwało to można było dokleić takie krążki z cienkiej sklejki przez które przechodziły by kołki, ale myślę że może tak zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ten popychacz SW.

Jeszcze tylko wkleić statecznik pionowy, wyważyć i w górę :)

Tylko... czy te kable sobie tak mogą być przyklejone? Wiem, że to nie wygląda estetycznie ale na razie aby poleciał, później się pomyśli.

2432d6ad1c8c30a7med.jpg

b206e5007bca0550med.jpg

00b14a289f331201med.jpg

Te kable:

919e3be0de2fe101med.jpg

I na ścianie :)

81eeacaab358a392med.jpg

 

Jah Bless You!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.