Jump to content

co sadzicie o 6EX 2,4GHz?


ECO400

Recommended Posts

Mam taką aparaturę a w zasadzie dwie bo synowi też taką kupiłem. Kiedyś jak się wybieraliśmy polatać i zaczęło padać zmieniliśmy plany i postanowiliśmy sprawdzić zasięg. Na odcinku drogi około 1,6 km zostawiłem syna z aparaturą a sam pojechałem z modelem. Na odcinku 1km zasięg bez problemów - model 1m nad ziemią. Na odległości 1,6 km musiałem model podnosić do góry na około 2m wysokości i wtedy był też zasięg. Podejrzewam jednak , że to było spowodowane sznurem samochodów sunących nieprzerwanie tą drogą , które przesłaniały nadajnik i odbiornik. Przy czym z tej odleglości ja nie widziałem syna a syn ledwo ledwo widział kontury samochodu osobowego. Więc z tej odległości model o rozpiętości 2m chyba byłby mało widoczny. Mi taki test w zupełności wystarcza. Podczas latania nabieraliśmy wysokość , że modele były ledwo widoczne a problemów z zasięgiem nie zauważyliśmy :wink:

 

EDIT - moje proby dotyczą jednak takiego nadajnika ale odbiornika 617 (taki był wtedy w zestawie). Coś się nie zgadza bo inny sklep dla odbiornika z linku podaje zasięg 100m :shock: (posiada zredukowany zasięg??? podają jakby to była zaleta)

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=5318

Link to comment
Share on other sites

Więc z tej odległości model o rozpiętości 2m chyba byłby mało widoczny

masz racje jednak ja rozglądam sie za aparaturą do FPV i z tąd moje pytanie (np. T7cap 2,4GHz ma zasięg około 5,7km ale jest drugie tyle droższa od Futaby 6EX)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie przy okazji o parowanie odbiornika z nadajnikiem na 2,4ghz

Czy do takiego zestawu mozna dokupic dodatkowe odbiorniki? Czy będą się one "widziały" z nadajnikiem ?

 

Pozdrawiam

 

 

Jeśli są to odbiorniki tego samego producenta to do danego nadajnika można zbindować (dostroić) dowolną ilość odbiorników. Każdy odbiornik ma taką możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.