Skocz do zawartości

co sadzicie o 6EX 2,4GHz?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką aparaturę a w zasadzie dwie bo synowi też taką kupiłem. Kiedyś jak się wybieraliśmy polatać i zaczęło padać zmieniliśmy plany i postanowiliśmy sprawdzić zasięg. Na odcinku drogi około 1,6 km zostawiłem syna z aparaturą a sam pojechałem z modelem. Na odcinku 1km zasięg bez problemów - model 1m nad ziemią. Na odległości 1,6 km musiałem model podnosić do góry na około 2m wysokości i wtedy był też zasięg. Podejrzewam jednak , że to było spowodowane sznurem samochodów sunących nieprzerwanie tą drogą , które przesłaniały nadajnik i odbiornik. Przy czym z tej odleglości ja nie widziałem syna a syn ledwo ledwo widział kontury samochodu osobowego. Więc z tej odległości model o rozpiętości 2m chyba byłby mało widoczny. Mi taki test w zupełności wystarcza. Podczas latania nabieraliśmy wysokość , że modele były ledwo widoczne a problemów z zasięgiem nie zauważyliśmy :wink:

 

EDIT - moje proby dotyczą jednak takiego nadajnika ale odbiornika 617 (taki był wtedy w zestawie). Coś się nie zgadza bo inny sklep dla odbiornika z linku podaje zasięg 100m :shock: (posiada zredukowany zasięg??? podają jakby to była zaleta)

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=5318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie przy okazji o parowanie odbiornika z nadajnikiem na 2,4ghz

Czy do takiego zestawu mozna dokupic dodatkowe odbiorniki? Czy będą się one "widziały" z nadajnikiem ?

 

Pozdrawiam

 

 

Jeśli są to odbiorniki tego samego producenta to do danego nadajnika można zbindować (dostroić) dowolną ilość odbiorników. Każdy odbiornik ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.