Jump to content

MX-12 z kwarcem hiteca?


bigkris

Recommended Posts

Miałem kiedyś kwarc Hiteca w Graupnerze X412. Działało, ale kwarc padł po kilku godzinach latania. Gdzieś kiedyś czytałem, że do nadajników powinno się stosować kwarce tego samego producenta, jakiego jest nadajnik.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie będzie. W nadajniku musi być kwarc graupnera lub dedykowany do Graupnerów, np. Jeti. Inny działać nie będzie. Było już o tym na forum. W odbiornikach może być dowolny, byle częstotliwość się zgadzała. Sprawdzałem na odbiornikach Graupnera, Futaby, Multiplexa i E-sky`a (również co do zasięgu-bo takie posiadam) z nadajnikami Mc-16 i Mx-12. Współdziałają z dowolnymi kwarcami. Ważny jest tylko nadajnik. Kwarce Jeti do Graupnera są w sklepach po 20 zł, lub Allegro-30zł za parkę. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem przed chwilą. Wyjąłem kwarc z Futaby (kanał 61)i wstawiłem do Mc-16 (Mx-12 juz nie mam). Nie działa (odbiornik Multiplex9 z jakimś kwarcem na K61). Z kwarcem Graupnera w nadajniku, działa. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Wyjąłem kwarc z Futaby (kanał 61)i wstawiłem do Mc-16 (Mx-12 juz nie mam). Nie działa (odbiornik Multiplex9 z jakimś kwarcem na K61). Z kwarcem Graupnera w nadajniku, działa. pozdr.

 

Bo Futaba działa inaczej niż graupner - inny system czy coś, natomiast hitec i graupner działają ze sobą bezproblemowo.

 

np. tutaj jest odbiornik który współpracuje w systemie futaby i graupnera - przestawiane zworką.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Zworką przestawia się polaryzację impulsów ze standardu JR na Futaby jednak dotyczy to sprzętu na 72Mhz. W instrukcji do rx RD8SL napisane jest coś w tym stylu: JR/Futaba polarity switch , only 72Mhz.Mogłem pomieszać coś w pisowni ale sens pozostaje bez zmian.

 

Kwarce nadawcze z Hitecka nie pasują do np. Futaby próbowałem i nie zadziałało.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.