Skocz do zawartości

Ładowarka ICharger i pytanie jak podłączyć pakiet NimH


Konrad_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie potrzebuje pomocy. Wczoraj przyszła paczka z HC z ładowarką ICharger

1010B.

Ponieważ kompletnie nie znam się na prądzie a na ładowarkach to już w ogóle

w związku z tym mam ogromną prośbę. Jak mam naładować pakiet od aparatury.

Robbe 8-NiMH 2000 AA 9,6 V 2000mAh.

Pakiet ma dwa kabelki zakończone wtyczką. Gdzie w ładowarce mam wepchnąć tą cholerną wtyczkę od pakietu?

Czy muszę jeszcze jakiś "dynks" do tej ładowarki dokupić żeby naładować ten pakiet.

A może mogę wepchnąć do tego czegoś co się nazywa „balancer connector” do któregoś z gniazdek.

 

Panowie pomóżcie, bo aparatura od 2 miesięcy leży nowiutka, ponieważ nie miałem

czym naładować pakietu. Pogoda piękan latać by się chciało a tu :ass:

(Zasilacz oczywiście posiadam o odpowiedniej mocy dla tej ładowarki)

 

Może ktoś ma podobną ładowarkę i jakieś zdjęcie by mi podrzucił jak prawidłowo

podłączyć pakiety NiMH i NiCd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarke trzeba ustawić na ładowanie pakietów NiMh , z ładowarki powinny wychodzić dwa przewody zakończone wtyczką aby do nich podpiąć pakiet. Oprucz tego powinny być przewody zasilaące ładowarke. Jężeli ładowarka jest zasilana 12V , to ładowarke można zasilać przez prostownik samochodowy. Zamięść zdecie tej ładowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki musisz dorobić sam, np.:

 

album_pic.php?pic_id=1593

 

Nie napisałeś jaką masz aparaturę - a każdy producent stosuje własny kształt wtyczki, choć filozofia pozostaje ta sama i tajemnicą nie jest. Jest "+" oraz "-" :D .

Zwróć też uwagę, że pakiety nadajnika często nie są przeznaczone do szybkiego ładowania, więc jeżeli nie masz pewności, stosuj niewielkie prądy (0,1-0,3C). Kontroluj też temperaturę pakietu podczas ładowania, szczególnie gdy zdecydujesz się na większe prądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak kupowałem zestaw apki to tam nie było zadnej ładowarki, a sprzedawca zalecił ładowanie poza aparatura.

 

Teraz to już nie wiem czy taka ładowarka powinna być w zestawie czy nie.

No i jaka powinna być ta ładowarka żeby ładować przez radio.

 

Co oczywiście nie oznacza że ładowarka tak i tak musze mieć bo poza radiem do samolotów też trzaba jakoś pakiety NiCd naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco wyciągać pakiet z radia aby go naładować. Radio z boku powinno mieć gniazdko w które wpina się ładowarke .Ładowanie odbywa się przy wyłączonym radiu

A czy nie jest tak, że nadajniki w obwodzie do ładowania mają jakąś tam diodę, co uniemożliwia ładowanie ładowarkami procesorowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że nadajniki w obwodzie do ładowania mają jakąś tam diodę, co uniemożliwia ładowanie ładowarkami procesorowymi?

 

jest dioda bocznikująca zabezpieczająca przed odwrotną polaryzacją a i często trafia się dioda w szeregu z zasilaniem w pierwszym przypadku ładowarka może zobaczyć zwarcie w drugim - nie widzi napięcia pakietu i się wyłączy albo nie pozwoli uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba 9C ma specjalny układ elektroniczny, który pozwala na ładowanie ładowarką komputerową bez wyjmowania pakietu. Jest to wyraźnie opisane w instrukcji. Seria 10C jest w zasadzie identyczna więc ładowanie zapewne odbywa się podobnie. Można o tym przeczytać w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.