Skocz do zawartości

Jaką kamere do celów modelarskich ??


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić kamerę cyfrową i tak jak w temacie napisałem do celów modelarskich, czyli kręcenie głównie obiektów poruszających się.Chciałbym aby była to kamera nagrywająca w HD najlepiej na kardy SD/SDHC. Mój portfel na ten cel może wytrzepac max 2500zł. Co możecie poradzic czym mam sie kierowac przy zakupie ?

Pytanie kieruje głównie do tych, których kręci nie tylko latanie, ale także filmowanie. Wiem, że na forum takich ludzi nie brakuje, więc liczę na wsparcie

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ten model będzie najbardziej odpowiedni - Sony HDR-TG3 -. Zaznaczam, że nie miałem tej kamerki w ręku i moja opinia jest na podstawie parametrów podawanych w sieci. Z negatywnych opinii to potrzeba dużej ilości światła tzn. w pokoju przy świeczce obraz ma obniżoną jakośc. Dla mnie jest za droga w tej chwili, ale myślę już o modelu do niej. Choc EG z dziurą w kabince nadawałby się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to Radkowi chodziło :)

HD na karcie Memory Stick Pro duo :rotfl:

Nie ma to jak "chińskie" nowinki techniczne :D

W dodatku żeby oglądać HD lub nagrać na płycie trzeba mieć nagrywarkę Blue Ray, odtwarzacz i płyty Blue Ray a to przekracza koszt całej kamery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Sony mini DV TRV-12 z tego co pamiętam.Niezła kamerka i działa bez zarzutu.Sony mają niezłą optykę , przeważnie f-my Carl Zeiss Jena.Myślę że za 2500 kupi się już niezły sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie bawiłem się JVC GRD 240 E i zrzucałem na kompa w jakosci DV jednak po obróbce w Video studio traciłem strasznie na jakosci.Nie wiem czemu ale na kasetce jak podepne kamerke bezposrednio pod TV jest kryształ super jakosc jak tylko obrobie i wrzuce na DVD kicha straszna a daję nawjyzszą jakość przy renderowaniu

 

Tomisław Piotr :D wiedziałem, że będziesz pierwszy bo zauwazyłem, że to Twoja działka czesto piszesz na temat filmowania i dzieki za porade jednak nie musi to byc mała kamerka a krecic będę głównie z ziemi, więc waga i wielkosc to żaden problem do filmowania z powietrza bede poswięcać aparat Canon A540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, źle zrozumiałem :roll:

Przede wszystkim kamera z wizjerem optycznym (okularem) do którego możesz przyłożyc oko. Kamery z ekranikami to koszmar w średnio pogodny dzień. Druga sprawa to tzw. elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) porażka w filmowaniu modeli, potrafi z jednego modelu zrobi 3-4. Absolutna koniecznośc to możliwośc wyłączenia automatycznej kontroli ostrości. Automat jest idiotą, który nie wie co chcesz miec ostre.

Pomyśl również o statywie, pozwala uzyskac dużo lepsze ujęcia, bez "trzęsiawy".

Na szybko znalazłem takie propozycje:

http://www.allegro.pl/item608280384_kamera_panasonic_nv_gs250_prawie_nv_gs500.html

http://www.allegro.pl/item605866859_kamera_sony_hdr_hc5_full_hd_torba_2_kasety_gwar_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki temat przerabiałem z pół roku temu, na dodatek na prośbę kolegi, więc odpowiedzialność podwójna. Cena określona na takim samym poziomie ja Twoja, a wybrałem ten model: http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=camerascamcorders&type=camcorders&subtype=memorycamcorder&model_cd=VP-HMX20C/EDC&fullspec=F#

Po odbiorze pobawiłem się nią przez dwa dni i musze przyznać, że spełniła oczekiwania, wszystko chodzi bez zarzutu i na dodatek robi całkiem przyzwoite fotki, mała, lekka, nie ma tylko niestety wizjera okularowego, ale ekranik ma dobrą regulację, więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kamera z wizjerem optycznym (okularem) do którego możesz przyłożyc oko.

O tym samym miałem napisać - bo kręcenie "na zombie" małego, szybko poruszającego się obiektu na niebie w słoneczny dzień może być kłopotliwe. Problemem jest jednak to, że większość kamer zapisujących na kartach pamięci takiego wizjera nie ma - bo karta jest małym medium, więc po co zwiększać rozmiary kamery wizjerem?

Drugim problemem jest widoczne drżenie wszystkich kamer HD przy nagrywaniu z ręki, zwłaszcza z zoomem. Nawet najlepsze stabilizatory nie pomagają. Cóż, jakość obrazu ma też swoje wady :P . A kręcenie modeli ze statywu może również być kłopotliwe.

 

Kamerka, którą poleca Andych (ja żadnej nie polecam, nie chcę mieć nikogo na sumieniu!) jest super. 1080p przy statycznych obrazach niesamowite, 1080i przy "szybkich" nagraniach też mocne, a jak komuś mało, to kamera ma też tryb nagrywania w zwolnionym tempie (300 kl./sek.). Zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych też są całkiem przyzwoite, na pewno powyżej przeciętnej, choć np. do Canonów nieco im brakuje.

Kamera ma możliwość prostej edycji - łączenia, dzielenia i wycinania fragmentów ujęć. Pracuje na ramkach, więc bezstratnie.

Gdybyś miał jakieś pytania dot. w/w Szajsunga to pisz, postaram się pomóc.

 

EDIT: nie polecam Panasłoników, bo to ich HD jest robione programowo z 3-ch matryc (3CCD), ale SD i przesuniętych względem siebie. Ściemka. A Sony... bueeee.... Za całokształt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera obsługuje oba tryby, ale u nas to jest 25/50.

Jest do pobrania pełna instrukcja poczytaj: http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=pl&CttFileID=2003794&CDCttType=UM&ModelType=C&ModelName=VP-HMX20C&VPath=UM/200809/20080903132637437_VP-HMX20C-POL-0822-02.pdf

Ostatnio kamera kolegi wędrowała gdzieś po świecie, może po świętach spytam się czy jest na miejscu i będzie możliwy jakiś test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze fajna nowa kamerka Sanyo HD 1000 pistolet z 10x zoomem optycznym nagrywa w full HD 60 klatek na sekundę w rozdzielczosci 1080 http://www.electro.pl/produkt-SANYO_Kamera_VPC_HD1000_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-70676,233.html

 

Tylko wiadomo brak wizjera i pistolet może byc niewygodny przy kręceniu modeli

 

Najwiekszy zaufanie mam do Sony i Canona jesli chodzi o kamery

 

I jeszcze jedno czy w Samsungu te 25/50 klatek mozna ustawic dowolnie do każdej rozdzielczosci czy jest to przypisane na stale ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywa w full HD 60 klatek na sekundę w rozdzielczosci 1080

U nas będzie 50 :-) . A 50 czy 60, to znaczy że z przeplotem, czyli 1080i, czyli jak każda kamerka HD. Tylko te lepsze potrafią nagrywać 1080p, czyli połowę klatek, ale bez przeplotu.

 

EDIT: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeplot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej będzie gdy kupie kamere która nagra w 1080p bez przeplotu i wtedy mam faktycznie 30 klatek tak ?? np cos takiego http://www.allegro.pl/item607152360_kamera_cyfrowa_toshiba_camileo_p30_full_hd_hdmi.html

 

Wnioskuje ze 1080p obraz bedzie bardziej płynny niż w 1080i z przeplotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek872, ja się znam tyle, co krowa na gwiazdach (gdzieś coś słyszałem), więc mogę pisać bzdury i dobrze byłoby, żeby ktoś to zweryfikował.

 

Jeżeli coś nagrywa w 1080p, to będzie też potrafiło nagrać w 1080i. Ale 1080p w sprzęcie tej klasy jest dobre do obrazów statycznych, spokojnych. Do większości zastosowań wystarcza więc 1080i. Proponowałbym Ci przyjrzeć się jeszcze kamerkom Canona. Zbierają bardzo pochlebne opinie.

 

Dużo informacji znajdziesz na tym forum: http://hdtv.com.pl/forum/ .

 

 

OT: Bardzo podoba mi się pierwsza część Twojego podpisu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT autopilot dla balonów - zaawansowany system sterowania ciepłem zaczerpniety z firmy produkującej jednorazowe zapalniczki z lampką.Ma to ogromne znaczenie w powietrzu tak jak wpływ lotów kosmicznych na rozwój kolarstwa w Chinach

 

A ta na powaznie to dowiedziałem się, że robiłem duzy błąd podczas edycji filmów teraz tworzę w mpeg2 z rodzileczoscią odowiednią dla DVD i jakosc jest bajera :wink: także mogę myslec o dobrej kamerce na mini DV za małą kase tzn mała w porównaniu do tych za 3 tysiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.