Skocz do zawartości

Motoszybowcowy trener


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

Mammuth zawsze umie pocieszyć :lol:

Dziś zważyłem to co na zdjęciu oszlifowane+silnik+gotowe podwozie+akumulator 3s 2250mah i wyszło mi 240g. Więc nie jest źle, a nawet jest dobrze :mrgreen: Brakuje jeszcze skrzydeł+1serwo, taśmy, pełnego pokrycia kadłuba od góry, śmigła, regulatora i odbiornika oraz kilka dupereli. Myślę że w 500g się zmieszczę :)

 

EDIT: zapomniałem, w 'skład' wagi wchodzi jeszcze komplet stateczników [poziomy i pionowy, już wklejone]

 

EDIT2: Gotowy kadłub:

ff8aae91.jpg 1a306ac4.jpg

 

Model czeka na skrzydła. Ostatecznie 120cm rozpiętości cięciwa 21-17cm. Sterowanie sterami już gotowe :D [nie widać żyłki, i za to ten system ma duży + u mnie]

 

PS: Zrobiłem dostęp do części pod skrzydłami. Tak będzie wiele łatwiej, po prostu płytka ta jest tak jak reszta poszycia górnego, na zawiasie. A zamykana będzie po prostu gdy skrzydło będzie założone. Dziś tnę płaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bartek!!!Robisz coraz to lepsze modele :D W odróżnieniu od na przykład basica to to już całkiem ładnie wygląda,aż miło popatrzeć :wink: .Powodzenia w oblocie.

 

 

PS.Przez Ciebie doszedł mi kolejny nieplanowany model :P:lol: Normalnie nie przeżyje jak nie zrobie sobie czegoś do latania w nocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot, sobota niedziela może. A może następny tydzień. Zobaczymy. Zapomniałem, wikol z wodą miesza się proporcjami 1/3? A potem papier pakowy smaruje się święcącą stroną? [to ze skrzydła też trzeba to wiem]

 

PS: Zapomniałem powiedzieć będzie wznios po 1.5cm na stronę skrzydła, tak jak radził kolega Rafał [tytle że na innym forum] :) No i lotki... Tylko proszę nie móić że lotki+wznios to :ass: bo to wcale nie prawda :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi to umknęło :evil: :evil: Tyle razy co przeglądałem tą stronę, a w google wpisywałem "oklejanie styropianu papierem pakowym" i nic :evil: Ale to co chciałem to wiem. 1/5 wikol 4/5 wody. Kleimy matowym do dołu. A oblot przekładam na wakacje :? Nie wytnę skrzydeł, już po wywiadówce jest. Chyba że sam złapie się za autotransformator, najwyżej "środowe" loty będą ostatnimi w życiu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będą dopiero jutro. Nie wyszło wszystko tak jak miało być, cały dzień poprawiałem a i tak jest średnio na jeża. Jutro całe skrzydło przeszlifuję [tzn papier], pomaluję i dopiero dam.

 

Na stronie motylastego piszę że spokojnie można dawać farby akrylowe jakiekolwiek [ja mam dekoral czy tam śnieżkę i chce zrobić by była "lżejsza"]. Czy farbę akrylową można rozcieńczyć wodą? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie mogę dziś malować a farbę wodą rozcieńczyć. Nie we wszystkich miejscach chce sie papier trzymać, wygląda jak pęcherze powietrza. Ciągle próbuję temu zapobiec. Może sie uda... Po pomalowaniu myślę że wszystko ustanie [w sensie będą znikome i niewidoczne, zresztą wiele ich nie ma teraz ale wiadomo jak to wygląda]. Jak się uda to dam zdjęcia :mrgreen: [ale po wyschnięciu farby a więc raczej wieczorem :twisted: (nie obiecuję) ]

 

 

Ciągle jestem dobrej myśli o tych skrzydłach :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to wyglaa tylko jak te pęcherzyki tak jak napisałem :mrgreen: Znalazłem na to dość dobry sposób. ŻELAZKO. Rozgrzewam je na "dwie kropki" [naprawdę nie wiem ile to stopni], kładę szmatę na pomalowane już skrzydło i prasuję je. Pęcherzyki w 90% schodzą. [próbowałem to na pierwszej warstwie farby, oczywiście po zwilżeniu kolejna warstwą, pęcherzyki, w mniejszej ilości wróciły, mam nadzieję że z dwiema warstwami farby zadziała tak samo po przeprasowaniu :mrgreen: ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej schnie od wczoraj :P Niestety nie napięło się odpowiednio. Albo nie złapało dobrze rdzenia. Nie wiem. Drugi raz to robię i za pierwszym efekt był lepszy, pomijając malowanie.

 

darek.3333 nie wygląda ono tak pięknie jak pokrycie motylastego, ale jak mówię nie wyszło dobrze tak jak miało wyjść. Oczywiście zdjęcia dam, ale wieczorem, gdy będę w domu i oszlifuję farbę. [czyli raczej późno około 22,lecz nie obiecuję]

 

 

EDIT: Oto zdjęcia. Od razu za nie przeproszę bo były robione po nocy :|

167e67af.jpg

0138077d.jpg

a837df76.jpg

 

Nie wiem jak to zrobiłem ale cięciwa wyszła 19.5cm na początku a 16,5cm na końcu [około tego]. Nie wyszło tak jak wyciąłem 21cm :lol: Ale w sumie nie jest źle a nawet lepiej, tyle że muszę tuszować troszkę z tyłu :twisted:

PS: Jednak nie szlifuję farby bo się ładnie błyszczy, a i tak nie wyszło ciężko to pokrycie wiec większego sensu nie ma ;D

 

 

edit2: A teraz z lotkami, dałem czerwone:

d845cb48.jpg

5e6b7cf4.jpg

d63a5328.jpg

 

[oczywiście skrzydła są nie ustawione :P]

 

Waga gotowego modelu to 490g :wink: [w powiewach może dojść do 500g jakbym coś zaczął ozdabiać bardziej lub przesuwać ŚĆ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.