young Opublikowano 19 Czerwca Opublikowano 19 Czerwca Ostatnio z różnych względów (...) prawie nie latam modelami, ale coraz częściej pasjonuje mnie historia modelarstwa i oldtimery. Natrafiłem na materiały znanego pasjonata i modelarza p. Cesare de Robertius i chce się podzielić kilkoma ciekawostkami. Poniżej zdjęcia sklepu modelarskiego, rysunki techniczno montażowe modelu i reklama silnika modelarskiego czterosuwowego - a teraz najciekawsze są to zdjęcia , modele i reklama z lat ok 1933-1934. Tak z tych lat !!! My teraz też się cieszymy że mamy czterosuwy :). Na jednym ze zdjęć które dane było mi oglądać był model z lat 30 w 99 procentach myślałem że to nasz wicherek , ale wiecie nie te lata. Aż się nie mogę nadziwić jak w tamtych czasach było dużo konstrukcji modelarskich zarówno silnikowych jak i szybowcowych oczywiście modelarskich. Znalazłem jeszcze informację że we Włoszech w latach 44-45 było dużo konstrukcji modeli szybowców i dość "aktywnie" (wiadomo co było w tym czasie) było kilka wydarzeń modelarskich. Miłego oglądania . 4
RomanJ4 Opublikowano Piątek o 23:01 Opublikowano Piątek o 23:01 W linku do ściągnięcia angielski podręcznik dla modelarzy z 1937roku traktujący generalnie o modelach, napędzie, i silniczkach spalinowych. https://www.dropbox.com/scl/fi/vzy2t42fqvwo4pprd9b10/Petrol-Engined-Model-Aeroplanes-C.E.Bowden.pdf?rlkey=2melm2slo0i5evel5oo71t2cy&st=qu03461y&dl=0 warto poszperać.. http://www.antiquemodelaircraft.co.uk/am-1938-mags.html To autor wielu publikacji chyba znany, ale podam.. https://www.adriansmodelaeroengines.com/catalog/main.php?cat_id=539 1
Rekomendowane odpowiedzi