Skocz do zawartości

B-25 wersja 1,5m "styro"+video


Rekomendowane odpowiedzi

O.K.

Skończyłem zabawę z B-25 wersja styro.

Dla mnie była to doskonała zabawa z materiałem który ponoć nie nadaje się na modele.

A przy okazji mogłem przećwiczyć to wszystko co chcę zrobić z Łosiem .

Teraz uzbrojony w odpowiednia wiedzę i doświadczenie , będę mógł zrobić to co chciałem a czego się obawiałem jak wyjdzie w praktyce.

 

Model z pakiem baterii 4 FE waży dokładnie 1350g.

Choć w ręku wydaje się cięższy.

Test motorków wykazał , że nawet na rozładowanej baterii będzie wisieć.

 

Jak pogoda dopisze to jutro oblot.

 

A tak prezentuje się gotowy model.

 

album_pic.php?pic_id=2047

 

album_pic.php?pic_id=2049

 

album_pic.php?pic_id=2048

 

Dodam tylko że zdjęcia z powodu użycia lampy są mocno przekontrastowane , to co białe i czarne jest za mocno wyostrzone ,ale bez lampy wychodzi nieostro, więc lepiej tak niż wcale. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dodam tylko że zdjęcia z powodu użycia lampy są mocno przekontrastowane , to co białe i czarne jest za mocno wyostrzone ,ale bez lampy wychodzi nieostro, więc lepiej tak niż wcale. :wink:

 

odbij swiatło lampy od sufitu bedzie 10000razy lepiej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień wiało więc o lataniu można było zapomnieć .

Ale wieczorkiem wiatr przycichł . niemal całkowicie zdechł i tuż przed zmierzchem wyskoczyliśmy z Adamem na oblot B-25.

 

model lata dość ciekawie.

Z jednej strony niemal nie szybuje ,a z drugiej prędkość minimalną ma bardzo małą .

Na dodanie gazu też reaguje ze sporym opóźnieniem ,ale za to jest bardzo zwrotny nawet przy małych prędkościach .

Mogłem spokojnie manewrować pomiędzy droga i drzewkami.

Latanie bezstresowe. :D

A tak wyglądał jeden z 5 lotów w dniu dzisiejszym.

 

http://pfmrc.eu/~tomek/b-25styro/b25.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to to lata, ale widać że małe i lekkie.

Startuje jak akrobat (dwa metry i świecą do góry), tak mało realistycznie, ale ten zrzut kabinki to było super. No i to lądowanie na jednym silniku, jak po akcji. :D

 

Myślę że zapiąć taśme i do ESA byłby całkiem, całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5m to już nie takie małe.

Waży dokładnie 1450g (ważone przed wyjazdem)

 

Co zaś się tyczy startu , to właśnie zaczęła się zbierać na tej pustyni , widownia . :shock:

Niby stali po bokach w sporym obniżeniu ,ale nie chciałem kusić losu.

No i wymiana smigieł na przeciwbieżne GWS-a dało mi sporo satysfakcji.

Po pierwsze równy start ,bez tego nerwowego kładzenia samolotu na lewą stronę zaraz po starcie , oraz duży ciąg, sporo za duży do tego model. Model wisi już na 3/4 gazu a na max odchodzi do góry (testowałem w modelarni i przeliczyłem nosem sufit.

Widać że śmigła od spita są tylko na pokaz bo ciąg z nich mizerny.

 

Co do wykonania lekko , na kombata , to sporo można zejść z wagą .

Same pakiety to "tylko" 330gram wagi. Farba też swoje waży ,a ja jej nie pożałowałem.

 

Ja z modelu jestem zadowolony .

Jak zauważył Hubert niewielkim nakładem czasowym uzyskuje się fajny 2 silnikowiec.

Myślę , że to dobra maszyna na zapoznanie się ze wspaniałym światem maszyn wielosilnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omku do lądowania schodzi wydaje się dość stromo, ale płasko. Czy taki jest urok tego modelu czy może to było z klapami?

 

Schodzi stromo bo na jednym silniku i to nie klapy tylko klapnięcie było :mrgreen:

 

A tak poważnie to widać że model lata bardzo ładnie i z łatwością się prowadzi, ale jest chyba trochę za szybki.

Pytanie czy profil skrzydła nie powinien być grubszy, albo chociaż lądować na klapach.

To lądowanie to było faktycznie bardzo stromę.

I myślę że nadmiarowe silniki oraz duży ciąg zrobiły tu swoje.

 

Natomiast niezaprzeczalnym faktem jest że trochę styroduru, styropianu oraz tani osprzęt a można mieć naprawdę piękny i fajnie latający model.

 

EDIT

Myślę że na normalnych dzwonkach i dwóch regulatorach 18A oraz pakiecie 2200mAh też by mógł ładnie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po efektach wybór testera był przemyslany.

 

Gratuluję efektownego modelu.

 

Najprawdopodobniej na skromniejszym wyposażeniu niewiele by stracił a może nawet zyskał na realności zachowań.

 

pozdrawiam obserwujących ten wątek,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podejścia to priorytetem było zmieszczenie się w pasie . :mrgreen:

Co zaś do samego lądowania to trochę o sposobie latania.

Więc model lubi latać na przeciągnięciu.

nie wiem jak to dokładnie opisać ,ale wygląda to tak , że przy zbyt małych obrotach silnika , po zaciągnięciu wysokości model zadziera nos w górę , opuszcza dupsko w dół i dalej leci po tej samej prostej co wcześniej tylko że wolniej. Trochę jak pasażerski odrzutowiec szykujący się do lądowania. Na początku próbowałem lądować normalnie i powiem szczerze , że prędkość mnie trochę denerwowała (taki lekki a ląduje jak przecinak) ,ale potem już nie było z tym problemu. Na filmie tego nie widać ,ale ja lądowałem z zaciągniętą na max wysokością , tak więc to klapnięcie nie było mocne , a raczej widowiskowe. Pamiętajcie że podwozie to tylko drut 1,5mm samo w rękach się gnie, więc jakbym przyklapnął klasycznie ,to by tylko resztki śmigieł trzeba było zbierać , a widać , że model ładnie pokołował.

 

Co do wykończenia modelu ,to będę musiał dorobić zgubioną kabinkę , niestety nie znaleźliśmy jej w tych gęstych krzakach (trawa tam ma ok 1m wysokości) .

Ale to niestety nastąpi dopiero po ukończeniu Ultimata i Łosia , więc pewnie trochę tu będzie długo pusto . :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.