Skocz do zawartości

Koliber w wersji elektro


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Napisałem podobny post w temacie Plany i nie otrzymałem żadnych informacji interesujących mnie. Być może dlatego, że tamten temat jest stary i już nie odwiedzany, dlatego ponawiam powtórnie.

Chciałbym zbudować Kolibra z MODELARZA 12/2005 w wersji z napędem elektrycznym. Cel jest taki, żeby wyeliminować kłopotliwe holowanie. Mam wobec tego kilka pytań: Czy zachować skalę, czy zwiększyć rozmiar i o ile? Osobiście wolałbym nie powiększać modelu. Zdaję sobie jednak sprawę, że dodając pakiet, silnik, śmigło i regulator dodam mu trochę wagi i znacznie wpłynę na wyważenie modelu. Chciałbym również dorobić lotki, ale czy to ma sens. A jeżeli lotki to może zmienić kąt uszu. Proszę o wszystkie sugestie, a także pomoc w doborze napedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil i Kwasiu. Napiszcie co Wy tam wsadziliście. Zainteresowany jestem wyposażeniem elektro.

No właśnie ja też nie chcę nic zmieniać, oprócz dodania lotek i tak jak Bartek podpowiada dam mniejszy kąt niż w planach. Nie wiem ile jest w planach (nie chce mi sie teraz mierzyć), ale widać to po tych krztałtkach na planie, że jest napewno więcej niż 3 stopnie.

Napiszcie jeszcze czy Wasze kolibry też są z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam małą prośbę. W innym temacie na tym forum dotyczacym Kolibra poleca się profile SD 7084, lub SD 7032. W planach w Modelarzu nie ma informacji o użytym profilu a jedynie jest nadruk na planach i to w skali 1:2. Powiększenie do normalnej skali nie wiem jak się ma do dokładności. Wolałbym sam wykreślić profil. Nie mam jednak współrzędnych. Czy ktoś z Was może dać mi namiary na współrzędne profili interesujących mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem silniczek emax BL2215/25 do tego regielek 30A i pakiety przeważnie 3s1p ok 1500mah. Co do powiększenia profilu to możesz to zrobić na ksero. Ja bym jednak nie dodawał lotek bo to dla modelu dodatkowa waga, a model lata przepięknie na wysokości i kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, chyba mnie przekonałeś co do lotek. Będę budował bez. Już nie chodzi o wagę, bo przyrost jest niewielki - dodatkowe serwo, ale po co sobie komplikować życie. Poknocę coś z kątami i będzie problem.

Teraz jeśli chodzi o profil to do Rafała. Ściągnąłem ten program i rzeczywiście są te profile i kilkaset innych, ale jest problem z wydrukowaniem. Jak Ty drukujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a mam pytanie: Czy Ty rejestrowałeś się i wysyłałeś do Włoch 10 Euro za zarejestrowanie programu. Posiadasz kod rejestrujący.

Ja nie, może dlatego nie mogę drukować. Robiłem identycznie jak podpowiadasz, ale po wćiśnieciu ikonki drukarki, blokada i wyskakuje mi okienko, z komunikatem, że nie można wydrukować. Poza tym nie działa okienko drukarki, aby zmieniać preferencje drukowania. Oczywiście w tym programie. Drukarka jest sprawna i inne dokumenty drukuje. Mam jeszcze pytanie, czy Ty masz Windowsa XP, czy Vistę? Bo ja mam Vistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam XP i nigdzie nic nie płaciłem.......poprostu jak już otworzy nam się konkretny profil o konkretnych rozmiarach ( po kliknięciu ok

2) po prawej stronie u dołu: "Begin printing a rib or a template for the selected airfoil"
) klikam na ikonkę drukarki i wyskakuje okienko do wybrania drukarki itp. potem klikam ok i drukuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie nie chciało zadziałać, ale już jest OK. Zarejestrowałem program, otrzymałem od Włocha kod aktywacyjny, kosztowało mnie to 10 Euro. Program śmiga jak szalony. Obrabia, drukuje. Koniec z wykreślaniem na papierze milimetrowym. Rewelacja !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.