Jump to content

Koliber w wersji elektro


JarekF

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Napisałem podobny post w temacie Plany i nie otrzymałem żadnych informacji interesujących mnie. Być może dlatego, że tamten temat jest stary i już nie odwiedzany, dlatego ponawiam powtórnie.

Chciałbym zbudować Kolibra z MODELARZA 12/2005 w wersji z napędem elektrycznym. Cel jest taki, żeby wyeliminować kłopotliwe holowanie. Mam wobec tego kilka pytań: Czy zachować skalę, czy zwiększyć rozmiar i o ile? Osobiście wolałbym nie powiększać modelu. Zdaję sobie jednak sprawę, że dodając pakiet, silnik, śmigło i regulator dodam mu trochę wagi i znacznie wpłynę na wyważenie modelu. Chciałbym również dorobić lotki, ale czy to ma sens. A jeżeli lotki to może zmienić kąt uszu. Proszę o wszystkie sugestie, a także pomoc w doborze napedu.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem ten modelik w wersji szybowcowej jaki motoszybowcowej. Ja bym mu nie zmieniał nic tylko silnik w nos bo bardzo ładnie lata. Co do wyposażenie ja jak włożyłem napęd to było w sam raz przy wyważeniu.

Link to comment
Share on other sites

Kamil i Kwasiu. Napiszcie co Wy tam wsadziliście. Zainteresowany jestem wyposażeniem elektro.

No właśnie ja też nie chcę nic zmieniać, oprócz dodania lotek i tak jak Bartek podpowiada dam mniejszy kąt niż w planach. Nie wiem ile jest w planach (nie chce mi sie teraz mierzyć), ale widać to po tych krztałtkach na planie, że jest napewno więcej niż 3 stopnie.

Napiszcie jeszcze czy Wasze kolibry też są z lotkami.

Link to comment
Share on other sites

Mój jest bez lotek, siedzi w nim:

-pakiet 2S 1400mAh

-silnik DUALSKY XM2826CA-12

-regulator dualsky 30A

 

Na tym napędzie niema piorunującego wznoszenia, ale szybowiec ładnie prowadził się po niebie i wchodził na wyższe wysokości.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mam małą prośbę. W innym temacie na tym forum dotyczacym Kolibra poleca się profile SD 7084, lub SD 7032. W planach w Modelarzu nie ma informacji o użytym profilu a jedynie jest nadruk na planach i to w skali 1:2. Powiększenie do normalnej skali nie wiem jak się ma do dokładności. Wolałbym sam wykreślić profil. Nie mam jednak współrzędnych. Czy ktoś z Was może dać mi namiary na współrzędne profili interesujących mnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem silniczek emax BL2215/25 do tego regielek 30A i pakiety przeważnie 3s1p ok 1500mah. Co do powiększenia profilu to możesz to zrobić na ksero. Ja bym jednak nie dodawał lotek bo to dla modelu dodatkowa waga, a model lata przepięknie na wysokości i kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Kamil, chyba mnie przekonałeś co do lotek. Będę budował bez. Już nie chodzi o wagę, bo przyrost jest niewielki - dodatkowe serwo, ale po co sobie komplikować życie. Poknocę coś z kątami i będzie problem.

Teraz jeśli chodzi o profil to do Rafała. Ściągnąłem ten program i rzeczywiście są te profile i kilkaset innych, ale jest problem z wydrukowaniem. Jak Ty drukujesz?

Link to comment
Share on other sites

Robię to tak:

1) wybieram profil.

2) po prawej stronie u dołu: "Begin printing a rib or a template for the selected airfoil"

3) wpisujesz cięciwę i grubość pokrycia (przydatne przy kesonach)

4) ok

5) ikonka drukarki i drukuje.

Link to comment
Share on other sites

Rafał, a mam pytanie: Czy Ty rejestrowałeś się i wysyłałeś do Włoch 10 Euro za zarejestrowanie programu. Posiadasz kod rejestrujący.

Ja nie, może dlatego nie mogę drukować. Robiłem identycznie jak podpowiadasz, ale po wćiśnieciu ikonki drukarki, blokada i wyskakuje mi okienko, z komunikatem, że nie można wydrukować. Poza tym nie działa okienko drukarki, aby zmieniać preferencje drukowania. Oczywiście w tym programie. Drukarka jest sprawna i inne dokumenty drukuje. Mam jeszcze pytanie, czy Ty masz Windowsa XP, czy Vistę? Bo ja mam Vistę.

Link to comment
Share on other sites

ja mam XP i nigdzie nic nie płaciłem.......poprostu jak już otworzy nam się konkretny profil o konkretnych rozmiarach ( po kliknięciu ok

2) po prawej stronie u dołu: "Begin printing a rib or a template for the selected airfoil"
) klikam na ikonkę drukarki i wyskakuje okienko do wybrania drukarki itp. potem klikam ok i drukuje :)
Link to comment
Share on other sites

No a u mnie nie chciało zadziałać, ale już jest OK. Zarejestrowałem program, otrzymałem od Włocha kod aktywacyjny, kosztowało mnie to 10 Euro. Program śmiga jak szalony. Obrabia, drukuje. Koniec z wykreślaniem na papierze milimetrowym. Rewelacja !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.