Skocz do zawartości

nowa aparatura


kubek85

Rekomendowane odpowiedzi

Mój rekord wysokości chyba zaprzecza jakoby zasięg tego nadajnika był mały( w połączeniu z odbiornikiem HFD 08 RD - tak dla ścisłości).

 

Pomimo co czytałem radio takie posiada mój brat, wylatałem na nim wiele godzin, kilku kolegów lata na tych radiach na naszym lotnisku i z tej strony brak potwierdzenia tych kłopotów.

 

Dla mnie najważniejsza jest opinia użytkownika, osoby mającej styczność z danym sprzętem, modelem, urządzeniem. No i musi wiedzieć co mówi :D

 

Było o Optic to będzie i o Sanwie xD (którą użytkuję czwarty rok):

 

A co nie było zakłóceń? Serwa nie szarpały? Nie waliło się modelem w glebe nie wiedzieć czemu? Jasne że było! No ale jak antenę się przykleja pod kadłubem tak aby było "ładnie", jak lata się na 5 kanałowym mikro odbiorniku Dynam, jak lata się na jakimś dziwnym Jeti Rex 5.... a ogólnie to Sanwa VG6000 to wdzięczne radio, wystarczające do prostszych szybowców i samolotów z obsługą klap i podwozia. Minusy to mała pamięć modeli i dość mało funkcji jak na dzisiejsze (nowsze radia) standardy. W połączeniu z dobrym odbiornikiem i prawidłową jego obsługą - "co to są zakłócenia?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Marcin, wszystko zależy gdzie się lata.

Ja miałem zakłócenia latając na nadajniku i odbiorniku FM Futaba i to nawet gdy latałem blisko (max 200m dystansu), nawet odbiornik PCM nie bardzo sobie radził.

A tak w ogóle to chyba nie ma teraz sensu kupować nowego 35MHz, albo 2,4 nowe albo jeśli 35MHz to używane za małe pieniądze. Ale to moja prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak antenę się przykleja pod kadłubem tak aby było "ładnie"

 

Czy antenę powinno się wyciągać po wierzchu czy może być pod kadłubem :)?

Na dole kadłuba gorzej zbiera sygnał ? A może łapie zakłócenia ?

Może ktoś wyjaśnić ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że antena nie powinna być w jednej linii, ale np. iść od wyjścia z kadłuba do statecznika poziomego a potem załamywać się do statecznika pionowego, tak aby w żadnym możliwym położeniu modelu nie było takiej sytuacji, że antena jest widziana jako punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wszystko zależy gdzie się lata.

 

Oczywiście że mogą się zdarzyć miejsca wysoce niekorzystne lecz czy takich miejsc jest wiele? Raczej nie i to są bardzo sporadyczne przypadki.

 

Czy antenę powinno się wyciągać po wierzchu czy może być pod kadłubem :)?

 

Mi chodziło o to że antenę układa się tak by dobrze pracowała a nie ładnie wyglądała. W pierwszym moim modelu jaki zbudowałem (delta) antenę ułożyłem na spodzie skrzydła (podklejona taśmą) a że była za długa to była pozaginana ale nie zwinięta czy złożona. Zakłócenia wówczas to norma!

 

We wszystkich moich modelach obecnie antenę prowadzę od odbiornika do wyjścia za kabiną i do statecznika pionowego...

 

plecy1_t2.jpg

 

linowiec1004-08_t2.jpg

 

... i wygląda na to że tak działa bez zarzutów chodź może nie jest to idealne rozwiązanie.

 

Mój plus to taki że latam właściwie tylko modelami spalinowymi (żarowymi) rzadziej elektrykami. Te ostatnie jeżeli chodzi o prawidłowy odbiór wiadomo iż potrafią też stwarzać dodatkowe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że antena nie powinna być w jednej linii, ale np. iść od wyjścia z kadłuba do statecznika poziomego a potem załamywać się do statecznika pionowego, tak aby w żadnym możliwym położeniu modelu nie było takiej sytuacji, że antena jest widziana jako punkt.

 

W moim wysokościowym locie antena ułożona była swobodnie wzdłuż kadłuba. Osiągnięcie najwyższego pułapu odbywało się w ten sposób, że modelem odlatywałem w lini prostej wyżej i dalej. W ten sposób antena odbiornika ułożona była względem nadajnika jako jeden punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na kupno:

 

http://www.nastik.pl/hitec-optic-3540mhz-pelen-zestaw-p-905.html

(chyba ze wiecie gdzie mogę ją znaleźć taniej )

 

Co do zakłóceń to mieszkam w małej wiosce wiec wątpie żeby mi dokuczały :) poza tym w zestawie znajduje się polecany przez Was odbiornik HFD-08RO. Mam nadzieję ze aparatura posłuży mi parę lat :) Dzieki za Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą się zdarzyć miejsca wysoce niekorzystne lecz czy takich miejsc jest wiele? Raczej nie i to są bardzo sporadyczne przypadki.

 

no mi się zdarzył taki sporadyczny przypadek, i stwierdziłem że mniej nerwów będzie mnie kosztować zakup 2,4G niż zastanawianie się gdzie może kopnąć albo szukanie nowego pola do latania. I jeszcze uważanie żeby nie "strzelać" anteną nadajnika w model, ale zawsze trzymać ją w miarę równolegle- w 2,4 nie ma takiego wymogu znaczy niby jest ale antenka jest już skrzywiona w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.