Skocz do zawartości

Kabel Uczeń Trener DX6i


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

alchemique, to już kwestia //uda się albo się nie uda//. Sądząc po tym że JR i Graupner robią teraz takie same radia, to jest spora szansa.

Ale ja bym najpierw sprawdził oscyloskopem co pojawia się na wyjścu trenera w obu radyjkach. Chodzi o polaryzację sygnału i polaryzację samych impulsów. Jeśli to się zgadza, powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takim kablem mozna tez polaczyc radio JR DSX 9 i graupnera MX16?

Ja łączyłem JR X-3810 i MX+12, działa be zarzutu :)MironRC, kabel powinieneś dostać w sklepie elektrycznym albo tam gdzie mają głośniki. Ja miałem taki kabel jak kupiłem głośniki, łączy subwoofer z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, odświeżam temat, sprawa wygląda następująco: podłączam dwie aparatury DX6i

 

kablem wyżej wymienianym. Wszystko jest ustawione jak w instrukcji czyli rewersy, dual

 

itd tak samo i nie działa trener, tzn jedno radio tylko reaguje. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale sprawdź ten kabel, a konkretnie wtyczki, to musi działać.

Co prawda nie na dwóch DX6i, ale na DX6i jako master i DX7 uczyłem kolegę latać, on na DX6i oddawał mi kontrolę jak czuł się zagrożony, trochę na opak, ale się nauczył i motywację miał większą.

Spinałem również DX7 z DX5e i też wszystko działało bez problemu.

Pamiętaj, aby włącznikiem uruchamiać tylko radio master, a drugie włączy się samo po wetknięciu kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Właśnie kupiłem aparaturę Spektrum DX6i w sklepie w Sosnowcu. Sprzedali mi również interfejs jako "prawdopodobnie działający" a jak nie działa to mogę wymienić. Jednak po zapoznaniu się z instrukcją wyszło na to że interfejs jest przeznaczony tylko do DX7.

Na stronie producenta interfejsu znalazłem rozrysowane schematy do różnych aparatur.

Jednak jest tylko do DX6 a do DX6i nie ma i stąd moje pytanie czy zamiana masy z sygnałem w DX6i również wystarczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.