Skocz do zawartości

HITEC OPTIC 6 pare pytań prosze o pomoc


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Czy można włączac radio z nie wysuniętą anteną czy nic się spali nie uszkodzi w nadajniku?

2. Co najpierw się włącza odbiornik czy nadajnik?

3. Czy jest gdzieś schemat jak wygląda podłaczenie odbiornika serw regulatora i silnika elektrycznego?

 

Dziękuję za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Była już o tym mowa nie raz. Generalnie nic się nie stanie jesli nie robisz tego zawsze - mówię o włączaniu nadajnika bez wysuniętej anteny. Jednak jest pewne ale... w ten sposób można uszkodzić nadajnik. By tego uniknać wystrczy chociaż trochę wysunąć antenę.

 

Zasada jest taka, że najpierw włączasz nadajnik, a potem odbiornik :!:

 

O jakim schemacie mówisz ? Czynnosć podłączenia jest dziecinnie prosta:

 

kanał 1: lotka lewa lub klapolotka lewa,

kanał 2: wysokość,

kanał 3: serwo gazu lub regulator w elektrykach,

kanał 4: kierunek,

kanał 5: np. podwozie,

kanał 6 prawa lotka lub klapolotka.

Możesz też mieć odzielnie lotki i klapy wtedy te funkcje - nie mam instrukcji przed sobą - sprawuje odzielnie kanał 1 i kanał 6. Oczywiście mozesz też obsługiwać hamulce aerodynam. w szybowcu ale to już szczegóły.

W pin nad kanałem 1 wpinasz zasilanie odbiornika i serw - a w przypadku modelu elektrycznego zasilanie podpięte jest przez regulator wpięty jak napisałem pod kanał 3.

Czy to już wyjaśnia problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.