Skocz do zawartości

kilku pajaców i Katana


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale ten gość rozwalił ten model a na drugim filmiku rozwala kolejny żeby było smiesznie na trzecim filmiku lata su 29 140E i też ledwo sie utrzymuję w powietrzu, więc albo chce latac albo rozbijać a modelarstwo nie polega na robieniu rzezni na lotnisku.Gdybym to je lekko uszkodził model na pewno za wszelka cene nie naprawiałbym tego na szybko bo wiadomo jak to by sie skończyło.Dobrze wiedział, że ten model idzie na straty to mógł komus oddać jakiemus dzieciakowi który by sie ucieszył i poszanował ten sprzęt. Tam tak samo jak u nas są bogaci i biedni których nie stać tak jest też w USA nie każdy idzie i kupuje co chce maja podobne problemy jak my i wcale nie jest tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy idzie i kupuje co chce maja podobne problemy jak my i wcale nie jest tak kolorowo.

Swiete slowa.

Problem w tym, ze mentalnosc inna - tu sa nauczeni, ze sie nie naprawia tylko wyrzuca i nowe kupuje obciazajac kolejna karte kredytowa...

Z ostatnich badan - mlodziez 16-20 lat wydaje na imprezowanie w lykendy ok. 100 funtow...

Skad maja pieniadze - nie pytajcie - nie wiem...

A madrzejsi zamiast przepic - wydaja na modelarstwo/inne.

Za samo chodzenie do szkoly sredniej otrzymuja od 10-30 funtow tygodniowo od EMA (w zaleznosci od dochodow rodzicow) - tez jest z czego odlozyc o ile na fast foody nie wydadza.

No jest latwiej, a co za tym idzie mniejszy szacunek do pieniadza - choc jest szansa na zmiany - skoro taki kryzys teraz i wszyscy pasa zaciskaja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że każdy robi to co chce bo to jest tylko i wyłączenie kwestia punktu widzenia

 

dla nas może i rozwalanie takich modeli jest skandaliczne, ale dla typowego obywatela np. białorusi wyrzucanie sprawnego telewizora kineskopowego to też skandal

 

tak więc nie ma się co oburzać bo sami robicie rzeczy których inni mogą nie tolerować bo operują na innej skali finansowej niż my

 

dla porównania pierwszy przykład z brzegu: w DE becikowe wynosi 25 tys. Euro, starczy na sporo modeli dla przyszłego obywatela :) u nas becikowe nie starczy nawet na podstawową wyprawkę dla niemowlaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie racje kupilem- moge zrobic z tym co chce ale..zawsze jest jakies ale...

Ten pierwszy film pokazuje ze tzw "kultura techniczna Niemcow" to haslo tak samo aktalne jak klej certus. Rzeznicy i tyle, to ciecie maski nozem , po prostu tragedia.

Z drugiej strony jesli kupie kota tzn ze moge go tez zatluc i podpalic? No przeciez ZAPLACILEM!

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią. Przykład z kotem jest nie trafiony. To jest żywe stworzenie i nie można porównywać do rzeczy materialnej. Ja bym raczej porównał do racy sylwestrowej. Wielu ludzi biedniejszych jest oburzonych, gdy wydaje się potężne pieniądze, tylko po to, żeby wystrzelić w powietrze.

Ja jednak upieram się do tego, że na filmiku mamy przykład reanimowania modelu po kraksie (które również nam często się zdarzają), aby sobie jeszcze polatać. Z ruchów jakie wykonują na filmie świadczy, że są raczej początkujący. A że nie przejmują się skutkami to świadczy właśnie o innym poziomie życia w Niemczech i innych bardziej rozwiniętych gospodarczo krajach.

Nie sugerowałbym się określeniem "kultury technicznej Niemców" Ich zachowaniem, bo bądź co bądź trochę dalej zaszli niż My. Ja wiem, że zaraz będzie riposta, że mają co mają w większej zasłudze przez USA, ale fakt jest faktem, że jest to najbardziej rozwinięty kraj w Europie. Oni mają Mercedesy, a My nie mamy już nawet Polonezów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
nie jest to nacja, którą darzę szczególnym uznaniem,
jest takich ludzi duzo więcej i ja tez do nich należę Nie wymagajmy zbyt wiele od nich

 

To bardzo ciekawe co koledzy pisza :D Dziwi mnie brak reakcji moderatorow tego forum.Na forum RC Line Forum (to z tej innej nacji :D ),punkt 1 regulaminu zabrania postow o tresci rasistowskiej!W regulaminie Pfmrc nic takiego nie znalazlem :?:.Za posty takiej tresci w Rc-Line-Forum wylecialbym na zbity pysk!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To bardzo ciekawe co koledzy pisza Dziwi mnie brak reakcji moderatorow tego forum.Na forum RC Line Forum (to z tej innej nacji ),punkt 1 regulaminu zabrania postow o tresci rasistowskiej!W regulaminie Pfmrc nic takiego nie znalazlem .Za posty takiej tresci w Rc-Line-Forum wylecialbym na zbity pysk!!!

Widzisz, czasem moderator na forum coś przeoczy, dlatego jeśli masz wątpliwości do co zgodności postu z regulaminem bądź polskim prawem, nalezy taki post zgłosić do moderacji (jest to symbol wykrzyknika dostępny przy każdym poście w prawym górnym rogu - jeśli go nie ma to znaczy że ktoś już go zgłosił). Poza tym, karlem nie odniósł się do koloru skóry, do wiary czy innych mogących dyskryminować cech. Chodziło mu zapewne o charakter tych ludzi. A jeśli ktoś swoje wyczyny wystawia publicznie do oglądania, jak autorzy filmiku, to zgadzają się na to, że każdy ich będzie oceniał - łaskawie lub też mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu rasizm ? Ale fakt szkoda modeli może ktos da ogloeszenie w UK lub niemczech ze skupujemy uszkodzone modele ? taka katanke mam i jak ten model ma wade podwozia . Ciagle sie wylamuje :D juz tam jest kilkanascie rzay poklejona ale ja lubie i bede naprawial .... tez to lubie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu rasizm ?

 

Jezeli ktos napisze ze nie lubi Izraelczykow bedzie antysemita,a jezeli nie lubi Francuzow,Anglikow,Niemcow,Polakow,Rosjan itd.,to jakie jest poprawne okreslenie na takich ludzi?.

 

Co do rozbitych modeli i ich kupna, to na ebay.de. mozna czasem bardzo tanio kupic,tylko koszty wysylki do Poski :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taka przesylka kosztuje ? może się opłacac

 

Raczej sie nie oplaca.Dlatego dobrze jest jezeli kogos masz w Niemczech i on kupi model dla ciebie i okazja podesle do Poski.Tak jest najtaniej.Ja w ten sposob niejeden wyslalem do Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nikogo nie mam ale jakbyś chciał pomoc

 

Nie ma problemu,jak cos znajdziesz na ebey.de.,daj znac na pw lub email.Brat jest u mnie dosc czesto,a z Katowic do Olesna Sl. niedaleko :D Tylko szukaj w poblizu Bambergu, bo najczesciej trzeba odebrac samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jezeli ktos napisze ze nie lubi Izraelczykow bedzie antysemita,a jezeli nie lubi Francuzow,Anglikow,Niemcow,Polakow,Rosjan itd.,to jakie jest poprawne okreslenie na takich ludzi?.

Myślę, że chodzi Ci o ksenofobię. Ale tak po prawdzie, to śmierdzi mi to wszechobecną poprawnością polityczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.