Skocz do zawartości

RWD - 9 Opis budowy relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

SLOTY.

 

Moje sloty będą zrobione z żeberka sklejka ceiba 5 mm gr. pokrycie górne i dolne balsa 1,5 mm , na spływie pomiędzy balsą , pas sklejki 6 x 0,4 mm przy natarciu listewka sosnowa 3x3 mm i natarcie balsa 10 x25.

Żeberek na slocie będzie tyle co w skrzydłach ,na rozpiętości samego slota czyli 20 sztuk.

 

sn855893.jpg

 

Jak już je zmontuję dam fotki.

 

Podczas sklejania.

 

sn855895.jpg

 

sn855897.jpg

 

sn855899.jpg

 

sn855902.jpg

 

sn855905.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i sloty gotowe.

 

Mechanizmu napędu jeszcze nie ukończyłem bo zabrakło mi blachy stalowej 2 mm gr. na dźwignie ,tu w skrzydełkach są zamocowane tylko prowadnice slotów.

 

A mam takie pytanie czy te dźwignie mogę zrobić z blachy mosiężnej. Nigdy jeszcze nie robiłem dźwigni z takiej blachy i nie wiem jak ona się zachowa czy nie wygnie.Chciał bym zastosować blaszkę mosiężną 2 mm gr.

 

sn855932.jpg

 

sn855934.jpg

 

sn855935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie dzięki śliczne za miłe słowa i napiszę tak pracy przy modelu jeszcze mi troszkę zostało muszę podorabiać drzwiczki ,oszklenie kabiny, wnętrze kabiny a jest to 4 miejscowy samolot ,mechanizacje w płacie , po oklejać do końca oklejam koweralem więc będę malował farbami a to też troszkę czasu zajmie folią by było szybciej , zamontować elektronikę i silnik ale jeszcze nie wiem jaki będzie .W każdym bądź razie pracy jeszcze mnogo.Oczywiście wszystko sfotografuję i opiszę.

 

A jak by ktoś chciał zobaczyć model z bliska na żywo oczywiście zapraszam.

Heniu u mnie hehe doba też trwa 24 h :D ale sami wiemy ile pracy i nie przespanych nocy kosztują takie modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław zdjęcia zamieszczę oczywiście ,model stoi teraz na modelarni śniegu u nas napadało tyle że nie ma jak dojechać na modelarnię .Mocowanie stateczników już jest zrobione nie mam tylko jeszcze pręta ustalającego kąt. A w skrzydełkach to pierwsze mocowanie to pręt stalowy pospawany z prętami wchodzącymi do kadłuba w skrzydle jest wklejona rurka 5 mm x150 ,tylne zawiasy widoczne są na zdjęciach wyżej ,zastrzały na dole kadłuba przykręcane śrubą m 4 i u góry przy skrzydle 2 takie śruby .Mocowania zabezpieczającego skrzydło do kadłuba też na razie nie zrobiłem jak to wszystko zrobię oczywiście dam zdjęcia.Wiesław a i dzięki za zainteresowanie moim modele.

Paweł wpadniesz kiedyś na odwiedziny to zobaczysz modelik z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nie mam chyba co wdawać się w wypowiadanie podziwów, zachwytów i wszelkiej masci superlatywów. Emotikony mówią same przez się. Jedyne co mogę Ci Pawle powiedzieć to: Gratuluję i zazdroszczę talentu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pawełku, ile ten model będzie ważył,to mnie interesuje ponieważ kończę też budowę RWD( w skali 1:4 z motorem DLE 55,etap podobny do twojego.Ta ciekawość wynika z tego że ja, przesiadlem się z modelarstwa pływającego.Może uda mi się przedstawić kilka zdjęć w wolnych chwilach.Kibicuje Tobie i Henrykowi od początku mojej budowy,to znaczy czerwiec 2009.Jeszcze jedno,na ster wysokości dałem HS 645 MG proszę kolegów o pomoc w tej sprawie.Model powstaje w Kruszwicy . Zostało do poprawienia malowanie srebrnego koloru oraz montaż drzwi i wnętrze kabiny.Model przeznaczony do latania tylko przyjemnosciowego .

____________________

POZDRAWIAM Czesła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi modelu to jeszcze nie ważyłem .Prace nad modelem troszkę zamarły ale jak cosik zrobię to na pewno dam fotki.

Zapewniam kolega sprawdzał sztywność są sztywne bez zamknięcia kesonów , ale ja je zamknę balsą a pomiędzy dźwigary powklejam listewki sosnowe ale to dopiero jak zrobię napędy slotów i klap których jeszcze nie zdążyłem zrobić .

A co do lotu to jeszcze troszkę czasu upłynie jeszcze nie oblatałem TM.

 

 

 

EDIT.

 

Dzisiaj zważyłem model.

 

Kadłub bez poziomych stateczników oklejony bez serw i silnika 3315 gr.

Skrzydło jedna połówka bez mechanizmu napędu klap i skrzeli 1390 gr.

Stateczniki poziome oklejone gotowe do malowania 187 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dziękuje Pawle , zrobiłem bilans wagowy mjego RWD9 gotowy do lotu 12kg pr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuje Pawle za odpowiedż ,zrobiłem bilans wagowy mojego RWD9 i wyszło niestety 12kg przeraziłem się taką wagą, tj waga gotowego modelu do lotu z paliwem i zasilaniami.

 

 

 

___________________________

pozdrawiam Czesław

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.