Skocz do zawartości

jeti duplex - jak u was z zasięgiem?


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

witam

u nas na lotnisku przez odbiornik padl samolot byl jako 2 zakup nie latany i co sie okazalo po tescie zasiegu po rykreceniu antent z nadajnika wystarczylo okolo 4 krokow i pika a inny owiele dalej byla to r 8

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
witam

u nas na lotnisku przez odbiornik padl samolot byl jako 2 zakup nie latany i co sie okazalo po tescie zasiegu po rykreceniu antent z nadajnika wystarczylo okolo 4 krokow i pika a inny owiele dalej byla to r 8

 

pozdrawiam

 

Przeczytaj dokładnie swój tekst i wytłumacz nam co chciałeś przekazać.Bardzo proszę w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, nadajnik powrócił z trasy wawa-wroc-czechy-wroc-wawa i widzę, że wymienili w nim firmware. Zmienił się tryb testowania zasięgu i numer seryjny.

Przeprowadziłem test naziemny. Położyłem model na ziemi, włączyłem range test, wziąłem GPSa i poszedłem piechotą uliczką (po obu stronach metalowa siatka ogrodzeniowa). Siła sygnału spadała do 0 i literka "S" czyli słaby sygnał zaczęła mi migać po 180 metrach. Wyłączyłem wtedy range test, ale siła nie zwiększyła się jakoś istotnie. A niby w range teście jest 10% mocy nominalnej. Na 220 m wskazywała "3" i zależnie od tego jak trzymałem nadajnik słyszałem piknięcia ostrzegające o utracie zasięgu. No ale to decybele... kwadrat odległości... może o to chodzi... Ale model leżał na ziemi "byle jak", ja byłem w tunelu z siatki (po bokach). W instrukcji napisali, żeby go położyć 80 cm nad ziemią i range test powinien pokazać co najmniej 50 m.

Mam więc wrażenie, że będzie dobrze, ale poczekam aż wiatr osłabnie i sprawdzę w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Testowanie z modelem leżącym bezpośrenio na ziemi, jest nie miarodajne.

W warunkach technicznych ETSI do określania zasięgu sprzętu 2.4GHz, jest mowa o umiesczeniu nadajnika na wysokości ok 1,5 m nad ziemią, a odbiornika 1-4 m nad ziemią.

Skoro sprzęt ma certyfikat CE, a z tego co wiem Jeti ma, to podając dane modułu zapewne testowali go w takich właśnie warunkach.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się poprawiło!

400 m nad głową wzbiłem się bez pikania. W ogóle ani razu nie pikło podczas lotu. Wyżej polecieć nie mogłem, bo model mały tylko 1m rozpiętości, deszcz zaczynał padać, po drodze na te 400 m, wiatr chyba ze 2 razy zmieniał kierunek, no i nadciągały takie brzydkie, niskie, ciemne chmurska, model lekki, bateria niepełna, więc zwiałem.

Ale z tego widzę, że teraz jest tip - top.

Po apdejcie softłeru w menu pojawiła się opcja wyboru mocy nadawania. Mam do wyboru 10 mW, 10/100mW (Fr) i 100 mW. Wybrane mam to ostatnie.

Jest też cyferka od 0 do 9 pokazująca siłę sygnału. Wcześniej tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.