Skocz do zawartości

Kilka porad na poczatek...Poczatkujacy


irekskyline

Rekomendowane odpowiedzi

Więc od czego zaczać...Jestem bardzo, bardzo poczatkujący i nie mam modelu (Samochodu). Piszę ponieważ mam problem: chcę zacząć od realnej zabawy i na poczatek kupić model spalinowy. Jednak tyle co wiem pochodzi od zabawek po 30zł i Internetu. Chcę kupic oczywiście tani model (bardzo do ok. 600zł max. [mój budżet jest ograniczony do ,,kieszonkowego..niestety :( ] wiem że to mało ale może coś sie znajdzie z aparaturą i ,,duperelami'' niezbędnymi do odpalenia oprócz paliwa) nie wiem czy starczy na nowy. I pojawia się dylemat ponieważ nie wiem co jest lepsze jakiś on-road czy off-road ponieważ podoba mi się ,,szuranie'' w błocie i żwirze ale lubię osobówki i wyścigi ,,po płaskim'' np. drift może doradzicie mi co jest lepsze do kolesia nie doswiadczinego i z ,,płytkimi kieszeniami''. Prosze was o danie kilku powaznych i konkretnych propozycjii im taniej tym lepiej. Moze ktos poradził by mi elektryka ale ja chcę od razu kupić coś ciekawego i szkoda mi pieniedzy żeby stopniowo w to wchodzić. Narazie patrzyłem na coś takiego:

 

http://www.nitrotek.pl/A3007T.htm

 

Napiszcie jak na wasze oko wygląda model i sklep. Przoszę.

 

Do tego mam kilka pytań:

- Napiszcie (jezeli nie sprawi wam to broblemu) jak krok po kroku odpalić podobny model (jeżeli przeoczyłem i jest gdzieś taka instrukcja tp bardzo przepraszam zajrzę) chodzi mi o instrukcję dla całkowicie zielonych chociaż aż tak ze mna nie jest żle.

- Mniej więcej porady o czyszczeniu czym i jak. Widziałem na youtube ale po angielsku i tylko cześc kapowałem.

 

Jeżeli jakiec porady i błędy (moje) to prosze pisać jednak z góry za nie przepraszam (te błędy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od około 2 lat zajmuję się "kołowym" RC i powiem tyle, jak chcesz coś taniego i dobrego to najlepiej kupić dwa, jedno tanie drugie dobre, choć są wyjątki. Przedstawiony przez ciebie off-road jest jakiejś firmy typu no-name i od razu podpowiadam że lepiej kupić jakiś samochód znanej firmy, do którego można znaleźć niemal wszystkie części.

Na pytanie odnośnie odpalania.

odpala się prosto, należy założyć klips na świec, po uprzednim dopompowaniu paliwa do silnika (poprzez zatkanie tłumika i pokręceniu rozrusznikiem). Po 5-10 sekundach z założonym klipsem na świec można położyć samochód na podstawce, lub ewentualnie na ziemi i zacząć odpalać. Wspomniałem o podstawce, gdyż przy odpaleniu silnik ma nieco zubożoną mieszankę i sprzęgło z powodu chwilowo wysokich obrotów może zasprzęglić i samochód może się wyrwać. kilka ważnych zasad:

 

1. Zawsze włączaj nadajnik przed odbiornikiem i wyłączaj odbiornik przed nadajnikiem.

 

2. Nigdy nie myj modelu pod bieżącą wodą (niby oczywiste, ale zdarzały się przypadki takich rzeczy)

3. Resztę znajdziesz na tym forum

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba no to odpalanie to wystarczająco opisałeś mniej więcej kapuję. Reszta tez ok. więc pomogłeś. Jedynie o tym paliwie i pompowaniu wcześniej za bardzo nie wiedziałem ale widziałem na youtube jak podobne czynności robił ktoś była to instrukcja jak odpalić ale po angielsku. Poszukam modeli na google chociaz nie wiem czy znanej firmy bedzie coś w tej cenie. Jeszcze jak by był nowy to było by niebo...Ale nie wiem jak z tymi dwoma modelami mam je kupić na raz?? Bo mam mało kasy...Moze podajcie jezcze jakies kryteria wyszukiwania modeli np. firma różne takie techniczne bo to ze ma być dobrej firmy wiem...Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był żart z tymi dwoma :rotfl:

Najpopularniejsze marki w Polsce to:

Tamiya

Team Associated

GS Racing

Kyosho

Serpent

HPI

Xray

Hot Bodies

Team Losi

OFNA

 

Jeśli chodzi o elektryki to do kosztu modelu (jakieś 500 600 zł) trzeba doliczyć koszt ładowarki (400-600zł) i kilku pakietów by nie jeździć tylko 15 min dziennie.

Jeżeli znowu rozmawiamy o spaliniakach to sam zakup wychodzi taniej, ale paliwo też nie należy do najtańszych, mój model ( XTM XT2) spala zbiornik (125ml) w 7-15 minut, ale to zależy od jazdy. Ze spaliniakami jest też więcej pracy i dźwigania, bo jak idziemy gdzieś pojeździć to trzeba zabrać bańkę paliwa, grzałkę, termometr modelarski i wiele różnych zapasowych "dupereli" ze sobą. Wybór zostawiam tobie, bo to ty wchodzisz w to hobby.

 

P.S

Jeszcze jak by był nowy to było by niebo
Niekoniecznie, używany model nie znaczy gorszy, te którymi jeździmy są już dobrze dotarte, często wady fabryczne ( luzy itp.) są już skorygowane, a użytkownik od którego kupujesz może ci powiedzieć na co uważać lub jak jeździć by nie rozwalić na pierwszym drzewie.

 

Off-road a On-road.

Off-road'em pojeździsz wszedzie, po żwirze czy po asfalcie.

Przy On-road'ach sprawa wygląda nieco inaczej. W większości takich modeli przeniesienie napędu tworzone jest na podstawie paska klinowego, który w gruncie rzeczy może byc uszkodzony poprzez mały kamyk, który wleci pod obudowę układu przy ostrej jeździe po przykładowym żwirze.

 

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No off-road jest bardziej uniwersalny. A z tym nowym to za bardzo nie pomyślałem pisząc bo potem to docieranie itp. Jak juz bede miał kase w komplecie to rozejżę sie na allegro. Jeszcze sie może zmienic do tego czasu. A mam jeszcze takie głupie pytanie: jak zachowywał by się model po wlaniu 98 z orlenu (na przykład)?? :D .

 

A znasz jakieś giełdy, sklepy lub strony z aukcjami które mógłbys polecić jak tak to daj link. Bo na ,,kup teraz'' lub nowego spaliniaka do 500 czy 600PLN się nie załapię.

 

I jeszcze jedno na poczatkach zafascynowanie rc'owskiego podobał mi się drift co powiesz na ten model (takie było moje pierwsze zamierzenie ale jednak wolę spalinówkę):

 

http://www.nitrotek.co.uk/H94123.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zachowywał by się model po wlaniu 98 z orlenu

hmm stało by się bum. Silniki żarowe nie są przystosowane do benzyny. Są samochody z silnikami benzynowymi, ale one kosztują już 3000zł i w górę.

Odnośnie rozglądania się na allegro, to nie polecam, lepiej zajrzeć na giełdę w tym forum, które podałem w pierwszym poście.

To auto, które pokazałeś to typowy drift-car, ale on wychodzi 450 zł + do tego trzeba doliczyć przesyłkę, cło, ładowarkę i kilka pakietów i wychodzi już ponad 600 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodziło mi o drift car i nie o cenę a jakość poniewaz ładowarka w nim jest i pakietów od razu mógłbym nie kupować. Ale jednak uparłem sie na model spalinowy. Zajrze na giełdy na innych forach... Może coś się znajdzie...A tak w ogóle dlaczego rozglądanie na alegro nie polecasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka w nim jest ale jest to tylko transformator i kilka kabelków, które szybko wykończą pakiet. Mówiąc ładowarka miałem na myśli coś takiego

Z allegro nie polecam, ponieważ można się naciąć częściej niż na forach modelarskich, gdzie wielu cie zna, i raczej modelarze ufają bardziej sobie niż użytkownikowi no-name na allegro, po drugie na forum możesz porozmawiać z modelarzem i wynegocjować upust, z resztą często na forum znajdują się linki do aukcji allegro, gdyż użytkownicy nie tylko sprzedają na forach, ale też na allegro, tylko że na forum masz szanse sprawdzić kto to, jaką ma opinię itp, co na allegro nie zawsze jest subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię. Ale wciąz kusi mnie ten mini buggy taki mały i zadałem im pare pytań oczęści itp. Jest nowy i tani (nie dotarty ale na gwarancji). Niestety chyba będe zmuszony przenieśc trochę kupno poniewaz słabo z kasą a w czerwcu dzień dziecka wiec cash sie trafi... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz się zdecydować co chcesz.Na razie skaczesz z kwiatka na kwiatek.Jedynym wyznacznikiem dla ciebie jest cena modelu.Jeżeli chcesz buggy 1:18 to kup Mini inferno od Kyosho.Niestety cena prawie cztery razy większa.Acme to chłam do którego ciężko o części.Drugi model sądząc po cenie to Flying Fish 1-bez komentarza.Moja rada to zbieraj jeszcze,nie przypalaj się i kup nowy markowy model.Co do używek to na dwoje babka wróżyła.Najlepiej widzieć co się kupuje.Odradzam modele "po zawodnikach" na ogół (ale są wyjątki)wyeksploatowane,koszty naprawy niejednokrotnie przekraczają wartość nowego podwozia.Omijaj wszelkie "udoskonalenia" wykonane przez użytkownika,to na ogół przyczyna późniejszych kłopotów z modelem,oraz związanych z nim kosztów.

Kiedyś naprawiałem takie chińczyki.W tej chwili nie dotykam się.Nikt nie zapłaci 100 czy 200 zł za naprawę modelu wartego 450 zł,a takie są realia.Znalezienie części ew.dopasowanie z innego modelu zajmuje czas.Co z tego że część kosztuje 30zł jeżeli nad modelem muszę spędzić kilka godzin.

Przemyśl dokładnie jeszcze raz i zbieraj pieniądze na coś lepszego.

 

Cytat:

jak zachowywał by się model po wlaniu 98 z orlenu

 

hmm stało by się bum. Silniki żarowe nie są przystosowane do benzyny. Są samochody z silnikami benzynowymi, ale one kosztują już 3000zł i w górę.

 

Nic by się nie stało,a najtańszy petrol rtr kosztuje 1600 zł (carson Gas blaster)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie skacze z kwiatka na kwiatek z tym flying fish to kiedys mi się podobał byłem po prostu ciekaw co sądzą o nim doswaidczeni uzytkownicy i tyle. Jka cos mi sie nasunie to jeszcze spytam. Dzięki za wszystkie odpowiedzi które padły do tej pory :).

A ztym buggu to dlatego ta skale bo cena przystepna. Rozejrzę sie w innych sklepach i na forach czy ktoś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie modelik wart uwagi?? Bo jest tani i nowy więc to chyba najlepszy wybór. Nawet do tuningu troche tego mają wiec to chyba najlepsza szansa...Pisze jeszcze jedno pytanie dla pewności: oni pisząc (na samym dole tam gdzie cena jest tego modelu) pytają czy dodać grzałkę czyli chodzi o coś takiego??:

http://www.allegro.pl/item623513285_grzalka_starter_do_nitro_1_2_v_1800mah.html

Tylko oni oczywiście dają lepsze ale to wyszło by taniej więc kupic to taniej i zaoszczędzić i wziąć tamto które opcjonalnie dają do modelu?? Bo od nich kosztuje 57zł a ten z allegro 35zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.