Skocz do zawartości

Co teraz czytacie??


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałem się Was spytać, co teraz czytacie. Ja aktualnie czytam cykl "Planeta śmierci" H. Harrisona. Bardzo lubię sci-fi. Nawet niezła jest ta książka. Może Wy macie jakieś fajne książki tego gatunku do polecenia.

 

PS trzeba o czymś gadać, w końcu to hyde park :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Cześć. Chciałem się Was spytać, co teraz czytacie. Ja aktualnie czytam cykl "Planeta śmierci" H. Harrisona. Bardzo lubię sci-fi. Nawet niezła jest ta książka. Może Wy macie jakieś fajne książki tego gatunku do polecenia.

 

PS trzeba o czymś gadać, w końcu to hyde park :)

 

po planecie smierci (6 czesci) przeczytaj, cykl Stalowego Szczura tegoz samego autora :)

bedzie Ci sie podobał... niezla akcja , super humor, caly Harrison...

 

potem Orsona Scotta Carda - Gra Endera (tez caly cykl - chyba 6 albo 7 tomow)

 

a na koniec cos lekkiego: "Niezwyciezony*" i "Eden", Lema...

 

 

 

* Niezwyciezony - dzieki za poprawke Patryk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niezniszczalny"

 

Ekhm... Niezwyciężony ;)

 

 

Ogólnie cała twórczość S. Lema to absolutny szczyt polskiej literatury (no dobra, może poza "Astronautami" i "Obłokiem Magellana, tego nie polecam). Zaliczyłem wszystkie jego książki, a do "Cyberiady" to raz na pół roku muszę wrócić :)

 

Z trochę innych klimatów Sci-Fi to polecam całą "Diunę", też fantastyczny cykl.

 

A co czytam teraz?

 

Wczoraj skończyłem "Lód" Jacka Dukaja (straszna cegła - 1050 stron, ale warto), a dzisiaj zacząłem "Zimną wojnę" J. .L Gaddisa, zaczyna się ciekawie, zobaczymy co będzie dalej.

Z innych książek które ostatnio czytałem to jeszcze polecam "Wschód czerwonego księżyca" M. Brzezinskiego. Świetna książka o początkach wyścigu kosmicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffik - Gre Endera przeczytałem - chciałem sie zabrać za reszte cyklu, ale niestety w żadnej bibliotece, a tym bardziej księgarni nie ma pozostałych części... :).

 

Aktualnie czytam... "Złe miejsce" Dean'a R. Koontz'a :)

 

Głównie książki akcji i standardowo, jak wszyscy - science fiction. Pomiędzy nimi przewija sie masa większych, lub mniejszych pozycji lotniczych/modelarskich ;). Strasznie podobają mi się ksiązki Bohdana Arcta - przeczytałem chyba większość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilipiuk - ostatnio zaliczyłem wszystko do się rusza o Janie Wędrowyczu (żeby zacząć polecam "Wieszać każdy może" albo "Weźmisz czarno kure...").

 

Aktualnie: "Opowieści nawigacyjne" Józefa Gawłowicza (bardzo fajnie podana, w formie popularnonaukowej, wiedza o nawigacji) na przemian z "Pocztowym Piekłem" Terrego Pratcheta.

 

Miłej lektury,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe miejsce" Dean'a R. Koontz'a

Bardzo fajna. Pamietam ze była to dla mnie jedna z lepszych ksiażek tego autora, a troche swego czasu ich przeczytałem. Obecnie (znaczy od paru lat :( )nie czytam w ogóle, ale musze to zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanom S-F polecam klasykę przez duże "K" czyli "Misję międzyplanetarną" Van Vogt'a.

 

Rewelacja :-)

 

 

Poza tym, jak ktoś polubił Planetę Śmierci, to może siegnąć po "Cieplarnię" Briana W. Aldissa.

Też świetna pozycja.

 

A na deser dołożyłbym "Dzień Tryfidów" John'a Wyndhama.

 

Z kolei dla miłośników filmów Obcy pozycjami wartymi zainteresowania są książki o tych morderczych istotach. Nie pamiętam autora i tytułów. Jak je znajdę to też zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.