Skocz do zawartości

Co teraz czytacie??


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Pan samochodzik i zagadki Fromborka.

 

a tak po za tym chcę przeczytać wszystkie części Pana Samochodzika

 

Dużo tego... Ale te, po śmierci Nienackiego, pisane przez innych autorów to już nie to samo.

 

Generalnie obecnie czytam polską fantastykę. Taki okres. Czasem zaplącze się coś zza granicy, szczególnie wschodniej. Obecnie czytam "Zamach na Tezeusza", Bułyczowa.

Za jakiś czas, pewnie znów mi się zmienią zainteresowania. Trochę przesadzam z czytaniem. 400 stronna książka, leci mi, po wczytaniu się w niecały dzień. :wink:

Z pobliskiej biblioteki zaczyna mi brakować pózycji do poczytania. :mrgreen:

Z S-F polecam cykl "Budowniczowie Pierścienia",

oraz Serię Davida Webera:

"Marsz w głąb lądu".

"Marsz ku Morzu"

"Marsz ku Ziemi"

i

"Nas niewielu".

Kawałki niezłej epopei kosmicznej.

Ostatnio z polskiej fantastyki spodobała mi się seria o "polskich" wampirkach:

"Nocarz"

"Renegat"

"N.I.K.T."

 

Nieźle zapowiada się też seria "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, ale przerwy między tomami są zabójczo długie. Na tom 3 czekam już ponad 2,5 roku a wydawca dopiero zapowiedział, "że MOŻE na jesieni". Tom drugi - 2 lata po pierwszym. Wychodziły zawsze w okolicach gwiazdki. Pewnie powodem jest to, że w między czasie autor wydał inną książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ah.. Larry Niven i jego "Pierscien"... zapomnialem... niezle... szkoda tylko ze u nas nie ma calosci wydanych ksiazek... i musialem czytac po angielsku :/

 

Polecam "Tuf'a Wędrowca" autora nie pamietam ale świetna, świetna...

No i "Bitwe o ziemie" na podstawie ktorej nakrecono film (ale ksiazka 1000% lepsza)...

 

Nowelki Bułyczowa (Guślar i okolice) no i moje ulubione:

Henry Kuttnera, o wynalazcy-pijaku (bij zabij - tu nie pamietam tytulu - np. "Świat należy do nas")

 

Kiedys dawno czemu czytalem trylogie "Mutanci", jak dobrze pamietam (a jak widac po "Niezwyciezonym" niedobrze :P) Polskiego autora... i chcialbym wrocic do tej trylogii... Ktos pamieta autora moze?

 

ps.

Pigulki z żab sa na ostatnim kontynencie... za osią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie!!! Masz absolutną rację z tym "Dniem Tryfidów". Przeczytałem to bardzo, bardzo dawno temu i nadal doskonale pamiętam akcję, a sama książka zrobiła na mnie tak kolosalne wrażenie, że do dzisiaj często o tym myślę, co by było, gdyby...

Inną rzeczą robiącą takie wrażęnie, było kiedyś opowiadanie zamieszczone w "Fantastyce" o skutkach użycia w mieście bronii neutronowej. Horror w naczystszej formie!

Aktyalnie czytam grubaśną książkę wyłącznie dla bardzo dorosłych pt. "Pary" J.Updike.

Było się także kiedyś młodym... Polecam Panom w moim wieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o "Tylko ciszy" Peteckiego? Zamierzam ją przeczytać po "Planecie śmierci". Jak ktoś czytał, niech powie mi jak się ją czyta, czy ma dużo pojęć technicznych, fizycznych, bo nigdzie nie mogę znaleźć, co dokładnie pisał Petecki. A ma jeszcze kilka innych ciekawych tytułów :wink:

 

PS ma ktoś orczyk dwuramienny, bardzo mi jest potrzebny http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie!!! Masz absolutną rację z tym "Dniem Tryfidów". Przeczytałem to bardzo, bardzo dawno temu i nadal doskonale pamiętam akcję, a sama książka zrobiła na mnie tak kolosalne wrażenie, że do dzisiaj często o tym myślę, co by było, gdyby...

Inną rzeczą robiącą takie wrażęnie, było kiedyś opowiadanie zamieszczone w "Fantastyce" o skutkach użycia w mieście bronii neutronowej. Horror w naczystszej formie!

 

Hehe..Marku. Jak dla mnie takie łączenie 2-óch gatunków S-F i horroru to jest TO!

 

A tak odnośnie horrorów, to polecam Rafę Trzech Szkieletów - zbiór krótkich opowiadań. Nie wiem ile razy ją przeczytałem, ale zawsze jak tylko po nią sięgam kolejny raz i czytam tytułowe opowiadanie o szczurach holenderskich i latarni morskiej, to mam aż wypieki na twarzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth, Raffik, ostrzycie żyletki na piramidach? :D

 

Poza tym skoro mamy i Śmierć Szczurów (Piip ;) ) no i ŚMIERĆ ("DZIEŃ DOBRY") to i może Śmierć Modeli by się znalazła ;)

 

Wlasnie patrzę na regał nad LCD - 27 pozycji Świata Dysku na własność, większość przeczytałem już w wieku 'nastu' lat, a teraz kupuję te książki, żeby mieć kolekcję dla satysfakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm. Smierc modeli - to chyba ten no.... Mhmmm "Kret" bedzie :)

Zyletek nie ostrze - Babcia (W) nie pozwala....

A przed kazdym lotem odprawiam Ank ahante (?) z entuzjazmem Dwukwiata i skutecznoscia Rincewinda :D

Eh. Przypadkiem mam ze soba w Szkotlandii Blask Fantastyczny :) - chyba pojde pozno dzis spac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę ....

 

Wcześniej , Desmond Bagley np Niedokończony lot- w zasadzie każda jego pozycja jest fajna. Ogólnie przygodowe , ostatnio Brown - Cyfrowa twierdza , Kod Leonarda , Anioły i demony - lekko przyswajalna lektura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem napisac o podstawowej lekturze ludzi interesujacych sie, lubiacych roboty...

 

FUNDACJA (i 5 tomow dodatkowych) Assimova... kryminaly S-F jak ktos lubi...

 

ps.

chcialbym widziec jak mammuth robi Ank ahante i co na to Pan Alberta by powiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

chcialbym widziec jak mammuth robi Ank ahante i co na to Pan Alberta by powiedzial...

To proste jest - odrobina absurdu - szczypta sarkazmu i magiczna laska specjalnie do tego celu stworzona, olejki, krew nietoperza, swieczki zapachowe (aby zamaskowac smrod dymu z papierosow przed zona) i tyle :)

W razie braku powyzszych mozna uzyc szklanke whisky i zakrecic parasolka w kolko...

ps. post przeznaczony dla czytelnikow dysku.. Reszte prosze o kontakt - za kubek (drewniany !!!) jablkownika - dam wskazowke o co chodzi :faja:

 

Albert - wychodzimy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sorry za odgrzebanie tematu, ale chciałem się dowiedzieć coś na temat gry Neuroshima HEX. Gra w to ktoś w ogóle? Chodzi mi o to, czy jak kupię np to http://allegro.pl/item835672124_neuroshima_hex_babel_13.html albo to http://allegro.pl/item835773754_neuroshima_hex_duel.html to to będzie miało wszystko miało, co potrzebne do rozgrywki?? A, i czym różni się ta wersja od dwóch poprzednich? http://allegro.pl/item835671770_neuroshima_hex_edycja_ii_wydanie_ii.html

 

I, co oznaczają te DUEL, BABEL13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... W opisie jest wszystko.

 

"Babel13 to pierwszy dodatek do gry Neuroshima HEX."

 

"Neuroshima Hex to planszowa gra taktyczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie Neuroshimy..."

 

"Neuroshima HEX - Duel jest drugim dodatkiem do gry Neuroshima HEX. Podobnie jak pierwszy z linii dodatków, Duel zawiera dwie nowe armie oraz coś specjalnego – tym razem jest to unikalna plansza przeznaczona do rozgrywek dla dwóch graczy. Duel jest zarazem samodzielną grą – do gry nie potrzeba posiadać Neuroshimy HEX."

 

Żeby grać w Babel13 to musisz mieć tą Neuroshima Hex a jeśli chcesz tylko Duel to nie potrzebujesz podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomijając dwa ostatnie posty :oops:

 

Czy my wszystkie musiem być zboczone????

 

A do roboty q....wa , modele budować, a nie o pierdołach czytać...... (choć fajnie i miło :wink: )

 

Proszę mnie nie prowokować, q...wska jego niewinność :evil:

 

Lubię tę literaturę, ale to jest forum modelarskie, jakby się ktoś pytał, to i z bata i do roboty...chol.ra mać :crazy:

 

Proszę nie podpuszczać. :evil:

 

 

PS.

..najmocniej przepraszam za słownictwo, ale mnie poniosło.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele budować, a nie o pierdołach czytać......

 

Niektórzy chyba lepiej, jak przeczytają kilka(naście) książek, niż zbudują model. Bo później się czyta: "Czesici, hłopaki szukam modelu co moglibysicie mi go doradzić bo troche czasu mam wolnego i jeden model juz zbudowauem ale nie latał. poprosze mame to da mi kase na nowego. czekam na odpowiedzi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.