Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem ich jak oglądałem zdj :P A jak z wymiarem gwintu ? Nie chciałbym kupić za dużego lub małego żeby dobrze pasował w oryginalny otwór. Jeszcze przepraszam za dość głupie pytania ale mieszkam w dość du*nym miejscu i u mnie takich przełączników nie dostanę więc muszę na internecie zamówić. W takim wypadku dochodzi 2x ceny za wysyłkę no i czekanie. Chciałbym od razu dobre zamówić by nie robic kosztów i zaoszczędzić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

chcę założyć w turnigy moduł FrSky.

mam wersję turnigy v2 (z anteną 2.4GHz i kabelkiem na stałe łączącym wymienny moduł z apką :/ )

Jaki sposób tej zamiany proponujecie ?

Chciałbym móc wymieniać moduły (mam ze dwa odbiorniki do turnigy i chętnie nadal bym z nich korzystał przy lataniu jakimiś prostymi modelikami ala skrzydło)

 

kombinować jakoś z DYI hack module? czy może kupić moduł dla turnigy (to chyba z mocowaniem JR), a do oryginalnego modułu przyczepić antenę na tylnej ściance (tak jak ma to FrSky) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiejszego dnia T9X [v2] mnie zawiodła..

 

Kupiona zaraz po nowym roku, zbindowana, wyregulowana, test zasięgu pozytywny (700m a dalej nie miałem już możliwości - tak czy siak latam do 200-300m).

 

Jeden lot zaliczony, drugi zakończył się gorzej. Aparatura straciła zasięg po około 100m, niestety była to spalina, 7.5ccm. Model "zblokowany" na pełnym gazie, skierowany w ziemie - drzazgi. :cry:

 

Dochodzenie wykazało, że zasięg aparatury spadł - raz 20m, raz 50m, raz 100m. Sprawdzone na różnych aku (w pełni naładowane).

 

Rozkręciłem nadajnik i odbiornik, żadnych zwarć nie widać, anteny są na miejscu. Zdziwił mnie tylko dziwny żółty osad na płytce (mam zdjęcia, ale wrzucę dopiero jutro), który dał się usunąć rozpuszczalnikiem. Sprawdziłem też anteny na całej długości - nic im nie jest.

 

Jakiś pomysł co się mogło stać?

 

 

I ewentualne pytanie - czy znalazłby się w Krakowie tak uprzejmy modelarz, który użyczył swój odbiornik to testu? (celem eliminacji awarii odbiornika lub nadajnika)

 

Ja szykuje już balsę na grilla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module 2.4 w nadajniku jeszt przycisk 'BIND RANGE TEST' Bind - to wiadomo do czego, a Range Test? Jest jakaś opcja sprawdzania zasięgu? Czy w aparaturach systemu 2.4GHz wogóle jest takie pojęcie jak sprawdzanie zasięgu? Jesli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

Mam już tą apkę od kilkilku miesięcy ale ostatnio zuważyłem że przepustnica działa w miarę płynnie od 0 do 1/2 a od 1/2 do końca już praktycznie nic się nie dzieje przy 3/4 delikatnie przyspiesza silnik i to wszytko.

 

Czy jest to wina potencjometru czy regulatora czy czegoś innego?

regulator to tower pro 30A mag8 + zwykły dzwonek turnigy

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman, u mnie jest to samo, niezależnie od regulatora.Ładziak, jak sie kalibruje regulator???

Dajesz przepustnice na max

Podłączasz regulator

biip .... biip

dajesz przepustnice na min

biip ... biip ... biip

 

zrobione :faja:

To na podstawie Regulatorów Turnigy basic/plush

 

Najlepiej to zajrzyj w manualek od twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem w abc-rc (tylko tam ją znalazłem) klona turnigy 9X czyli aparaturę FS-TH9X. Zdecydowałem się na nią, bo ma antenę na 35MHz a ja mam leżący sprawny moduł od Graupnera.

 

Bawie się nią po menu od paru dni i niestety z powodu moich braków językowych :oops: (czy gdzieś znajdę polski opis aparatury?) mam jak na razie pięć pytań, na które nie potrafię odpowiedzieć:

 

- Jak zbindować odbiornik 2,4GHz załączony w komplecie z modułem w.cz.

- Jak się robi test zasięgu? Na module z tyłu jest przycisk BIND / RANGE TEST

- Do czego jest załączona do odbiornika wtyczka ze zworką (bindowanie?)?

- Czy złącze BIND na odbiorniku moża używać jako BAT - są osobne złącza?

- Czy tam gdzieś jest jakiś włącznik piszczka? Myślałem, że go tam nie ma wcale, do momentu gdy mi dzisiaj pisnął kilka razy. Czy jakoś się go aktywuje/ustawia w menu, czy też powinien piszczeć za każdym przyciśnięciem dowolnego przycisku z menu lub trymerów?

 

Na to ostatnie już znalazłem odpowiedź, że powinna zawsze piszczeć. :cry: Pewnie będę reklamować. :cry:

 

Na "Switch error" też się nabrałem. :lol: Tyle, że u mnie aparatura nie piszczy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego będziesz reklamować ? Dlatego że zawsze piszczy :D ? Ja jak montowałem oświetlenie to dałem dodatkowy przełącznik by dźwięk móc wyłączyć. Kabel jest do bindowania i jeżeli jest tak jak wcześniej było u mnie to zasilanie wkładasz w odbiorniku do BIND a zworkę do bindowania do BAT (czyli odwrotnie niż jest napisane). Tu masz dokładny opis bindowania (nie wiem czy można dać link do innego sklepu jak nie to przepraszam i proszę o usunięcie) http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba trzyma model, a ty odchodzisz z nadajnikiem co jakiś czas ruszajac sterami, wtedy druga odoba daje jakiś znak, sygnał, czy cokolwiek, i tak do utraty zasiegu, lub do momentu gdzie uznasz że model jest już wystarczająco daleko, i nie ma sensu iść dalej.

 

Timer zaczyna pikać co sekunde już 20s przed 00:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.