Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna osoba trzyma model, a ty odchodzisz z nadajnikiem co jakiś czas ruszajac sterami, wtedy druga odoba daje jakiś znak, sygnał, czy cokolwiek, i tak do utraty zasiegu, lub do momentu gdzie uznasz że model jest już wystarczająco daleko, i nie ma sensu iść dalej.

Tak, tak wygląda standardowy test, ale miałem na myśłi test zasięgu dotyczący tego przycisku "RANGE TEST" na module w.cz.

 

Timer zaczyna pikać co sekunde już 20s przed 00:00.

Czyli piszczek jest jednak potrzebny... A jak sie ten timer uruchamia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak, tak wygląda standardowy test, ale miałem na myśłi test zasięgu dotyczący tego przycisku "RANGE TEST" na module w.cz.

tego chyba jeszce nikt nie odkrył.

 

Czyli piszczek jest jednak potrzebny... A jak sie ten timer uruchamia?

Jeśli latasz elektrykami, to czujesz kiedy już mdoel jest słabszy i nie potrzebujesz timeta. Gorzej jest ze spalinami, bo tam silnik pracuje tak samo do ostatniej kropli. Timer wtedy się przydaje.

 

Timer uruchamiasz tak:

Przytrzymać MENU>FUNC SETTING>TIMER> STATE zmieniasz na ACT, ustawiasz czas, i przyciskasz menu, Potem już wychodzisz do głównego ekranu, czekasz chwile i przełączasz pstryczkiem TRN (ten co odskakuje) Powinien ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timer uruchamiasz tak:

Przytrzymać MENU>FUNC SETTING>TIMER> STATE zmieniasz na ACT, ustawiasz czas, i przyciskasz menu, Potem już wychodzisz do głównego ekranu, czekasz chwile i przełączasz pstryczkiem TRN (ten co odskakuje) Powinien ruszyć.

Działa! :D:D

 

 

Będę musiałe jednak aparaturę reklamować, bo ten piszczek raz działa a raz nie. :cry:

 

A ktoś wie, gdzie on się w tej aparaturze znajduje? Na zdjęciach w tym wątku:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=36706

jakoś go nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to jest pewnie ten. Może to być zimny lut, bo raz działa, raz nie a raz charczy. Z tym lutowaniem się wstrzymam do odpowiedzi sklepu, bo kupowałem w Polsce a nie chcę aby mi później sklep napisał, że coś grzebane było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wygląda standardowy test, ale miałem na myśłi test zasięgu dotyczący tego przycisku "RANGE TEST" na module w.cz.

tego chyba jeszce nikt nie odkrył.

Odkrył, odkrył :) Podczas trzymania przycisku na module w.cz. Zasięg zmniejsza się 100-krotnie. Czyli 15metrów zasięgu z wciśniętym przyciskiem odpowiada ok 1,5km zasięgu "rzeczywistego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem to na rcgroups. Po przeczytaniu instrukcji do modułu frsky (na tym latam), analogicznie sprawdziłem procedurę w przypadku modułu turnigy. U mnie działało. Po 20-kilku metrach zaczął gubić sygnał.

 

Na rcgroups piszą jednak użytkownicy, że u wielu to nie działa. Nie wiem od czego to zależy? Pewnie jak to z innymi "bugumi" tychże aparatur bywało od konkretnej dostawy.

Z drugiej jednak strony polecam do turnigy moduł frsky. Żadnych problemów i możliwości większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jest. wejdz do menu => disyplay -> przycisnij + albo - juz nie pamietam, wszystkie serwa wychylą sie w calych zakresach.

Odszczekuję zatem co wyżej napisałem, sprawdziłem właśnie i jest jak kolega Adam pisze.

MENU -> DISPLAY -> krótki kliknięcie w [+] lub [-] i wszystkie kanały są sterowane w całym zakresie wychyleń

 

Ale tutaj UWAGA na śmigło!!

Test przebiega włacznie z kanałem 3 czyli silnik uruchomi się!!!

 

Aby przerwać test należy w dowolnej chwili kliknąć znowu [+] lub [-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj UWAGA na śmigło!!

Test przebiega włącznie z kanałem 3 czyli silnik uruchomi się!!!

no właśnie się zastanawiałem czy tego nie napisać, żeby sobie palców nie obciął ktoś.

 

generalnie soft w turnigy jest jak dla mnie świetny - sama idea - , tylko w paru miejscach jest mocno niedociągnięty. Może kiedyś chińczyki to poprawią. do mnie coraz bardziej przemawia ta aparatura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle!

Zapodaj jak robisz ten test. :?:

Jestem po świeżym krecie związanym z brakiem zasięgu. Zasięg niestety się "urwał" w związku z "zimnym lutem" na antenie odbiornika. Polutowałem wszystko ale mam pewne obawy. Chciałbym to stestować przed następnym lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem świeżym posiadaczem Turnigy i jeszcze świeższym modelarzem. Jeszcze nigdy nie latałem :), serio. Rozpracowuję jakoś na czuja aparaturę, ale za dużo nie rozumiem. Czy jest gdzieś jakaś instrukcja żeby chociaż najprostsze rzeczy co i jak wiedzieć? Naprawdę wpisywałem do szukaczki, ale jakoś mi nic nie wyskakiwało tzn wyskakiwało mi milion różnych wątków....

 

h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyła mnie twoja opowieść Hubercie, zatem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=358595#358595

 

Grzegorzu MGJ, Jak wieść gminna niesie, po wciśnięciu przycisku na module w radiu, zasięg powinien być 100-krotnie mniejszy. Tylko nie wiadomo, czy wcisnąć przed włączeniem odbiornika, czy po właczeniu, czy trzymać wciśnięty, ...

 

Trzebaby potestować na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dzięki, aż się boję powiedzieć, że jest tu naprawdę bardzo miło (żeby nie zapeszyć) Wszyscy tacy pomocni..... (serio) Jestem jeszcze na forum akwarystyki morskiej (mam taki mały słony zbiornik :) ). Boże tam to jest terror :))))))....

h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.