Skocz do zawartości

Oszust z Allegro na forum


lemko

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki silnik:

 

http://allegro.pl/item612123512_super_silnik_asp_46.html

 

Przed zakupem kontaktowalem sie ze sprzedajacym i zostalem poinformowany ze silnik zostal kupiony w 2008 roku tylko paragon przepadł ( opis z aukcji - Silnik jeszcze nie został dotarty, przepalił około 3 litrów paliwa 80/20). Silnik, łoże, 3 smigła, 2 kołpaki, zbiornik paliwa i 3 litry paliwa kupiłem za 250 zł. Towar odebrała spedycja, którą sam przysłałem.

 

Okazalo sie, że silnik jest w strasznym stanie mechanicznym, wszystkie śruby mają zjechane kanty, brak uszczelki pod tlumikiem, strasznie porysowany tlok, łożysko strasznie szumi, regulacja wolnych obrotów lata luźno. Zdecydowalem sie odpalic. Pali ale chodzi jak śrutownik. momentalnie caly jest zapackany olejem (nie ma uszczelki pod tłumikiem), o regulacji mozna zapomniec. Jednym slowem złom.

 

Po kilku dniach straszenia udało mi się odzyskać 100 zł, reszta nie wiadomo kiedy, bo moją kasę już przehulal.

 

Pisze o tym, bo koleś jest na forum i może pare osób go zna. Jak to na niego nie wpłynie, to moze jego znajomi zobacza go w nowym swietle i bedą na niego uważac.

 

Dane oszusta:

 

KRZYSZTOF JAKUB G.

UL.xxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxx

tel 884xxxxxx

 

u nas wystepuje pod krzysiek259

 

xxx zrobił qpa bo ochrona danych osobowych czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach straszenia udało mi się odzyskać 100 zł, reszta nie wiadomo kiedy, bo moją kasę już przehulal.

Napisz do obsługi allegro, skoro oddał Ci część kasy tzn, że przyznaje się do fałszywki. Na przyszłość warto wiedzieć, tym bardziej, ze gość jest aktywny na forum i giełdzie forum:evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega skoro mnie zaczal straszyc to ja nie mialem miec zamiaru sie z nim zadawac wiec oddalem kase. nie przyznaje sie. gosc odzywa sie po 10 dniach do mnie i pisze ze chce oddac silnik. co robil przez 10 dni? nie wiem. szkoda mi nerwow na niego wiec wole oddac kase i odzyskac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc odzywa sie po 10 dniach do mnie i pisze ze chce oddac silnik. co robil przez 10 dni?

 

Latał 6 godzin dziennie, 10 dni non-stop, aż się zrobiły kanty na śrubach, wyrwało uszczelkę , przytarło łożysko i porysował się tłok?

A może masz pecha , bo miał silnik pójść do leszcza ,a tu trafił się ktoś kto się zna na silnikach i na dodatek zna Cię z forum?. :twisted:

 

Pewnie teraz wypadało by wysłać "ofertę " do twoich klientów informatycznych , jako polecenie , jaka uczciwa firma ich obsługuje. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robil nie wiem i nie mam zamiaru dociekac. silnik u mnie lezal rok, odpalilem go moze 2 razy. taka historia. uszczelki nie mialem.

 

niech mnie zna. wedlug prawa nie musialbym mu oddawac kasy. poniewaz towar zostal otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no :D Nie został dotarty ale zrobiono w nim "tjuning"

silnik jest w strasznym stanie mechanicznym, wszystkie śruby mają zjechane kanty, brak uszczelki pod tlumikiem, strasznie porysowany tlok, łożysko strasznie szumi, regulacja wolnych obrotów lata luźno. Zdecydowalem sie odpalic. Pali ale chodzi jak śrutownik. momentalnie caly jest zapackany olejem (nie ma uszczelki pod tłumikiem), o regulacji mozna zapomniec. Jednym slowem złom.

 

Tak jak pisze Pan Tomek, myślałeś, że silnik trafi do "leszcza" i uda Ci się sprzedać złom.

Towar nie zgodny z opisem aukcji.

Oddaj reszte kasy on wyśle silnik i będziecie kwita, ja uważałem Cię (i pewnie inni) za normalnego modelarza a nie pseudo modelarza który chce na tym hobby zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za pomoc w negocjacjach

 

 

do bigkris: to nieprawda, ze odezwałem się do Ciebie po 10 dniach. Zrobiłem to od razu po otworzeniu przesyłki i obejrzeniu silnika (24.04.09). Wtedy mi odpisałeś, ze nie masz pojęcia, dlaczego silnik jest w takim stanie. Gdybys zapomniał, to mam całą historie rozmowy na gg.

 

 

Mimo wszystko postanowiłem go uruchomić, więc czekałem na długi weekend, żeby pokazać go chłopakom z lotniska. Zaraz po tym 04.05.09 odezwałem się do Ciebie i dałem Ci 3 dni na oddanie kasy. Po uplywie tego terminu dostalem przelew 100 pln z info ze reszta moze za 2 tygodnie.

 

 

Chce abyś konkretnie powiedział przy wszystkich, kiedy dostanę resztę pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie, chyba już wystarczy tego publicznego linczu.

Nie bronię BigKrisa, ba zdecydowanie potępiam takie postępowanie. Jednak co miał usłyszeć - usłyszał (przeczytał)

Najważniejsze, że koledzy się dogadali. Oby podobne sytuacje już się nie zdarzyły, czego nam wszystkim życzę.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.