Skocz do zawartości

Ładny dzwonek...


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no cóż kolejny weekend i kolejna kraksa. Wczoraj dozbroiłem model który rozpoczął ten temat:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12466

 

Dziś już skończył swój żywot, króciutko - półtorej minuty i było po sprawie. Zostało mi troche solidporu, dwa silniki(jeden z tego z zeszłej soboty), jakieś serwa... Powodem była zupełna utrata kontroli nad modelem w wyniku zablokowania serwa steru wysokosci w pozycji " od siebie" czyli nurkowanie... Nie wiele mogłem zrobic, przez sekunde pomyslałem - jest wysokość, lotkami odwróciłem model na plecy i wychyliłem klapy w dół(tzn w tej pozycji były do góry), ster wys zablokowany w dół(też do góry)...ale ziemia była już zbyt blisko i niestety stało sie to co widać na filmie...

 

http://www.youtube.com/watch?v=iHP71_nBmM8

 

Dodam,że serwo to taki model:Tower Pro SG-91R jakoś po zakupie z wyglądu coś mi w nich nie pasowało, ale pomyslałem skoro wszystkie moje "pianki" latają na tym :Tower Pro SG-90 - to pewnie bedzie OK. Jednak nie jest i nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Ups... co by nie powiedzieć to szkoda modelu.

Z tym serwem musiałeś mieć totalnego pecha. W moim Junior'ze od samego początku latają 4 sztuki Tower Pro 91R i, odpukać w niemalowane, póki co wszystko jest OK.

Właśnie dziś zamieściłem kolejny film z lotów http://www.youtube.com/watch?v=9D6nQe1WrSc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co sie stało? Nikt nie krzyczy że takie latanie (Twoje, moje zresztą też) to zagrożenie dla ludności, itp. Pewnie Wojtek masz wyłącznośc do latania nad Śremem.Decydenci dali Ci zielone światło, tylko patrzeć jak bedzie relacja - co tam słychac u sąsiadów - zaobserwowane przez okna z pokładu szybowca - ale to już bedzie inwigilacja, szpiegostwo, strach pomyslec co jeszcze... Zart oczywiscie, mam nadziejesie nie obrazisz... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Noo, obraziłem się jak nie wiem co. Zraniłeś moją duszę, uczucia, ego i czort wie co jeszcze. :wink: Inwigilacja sąsiadów to mały pikuś, gorzej bo w Śremie jest jednostka wojskowa, 6 Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych, i czekam aż oni dobiorą mi się do :ass: zwłaszcza, że dzisiaj planuję filmowanie okolic parku, ktory sąsiaduje właśnie z tą jednostką. Jak mnie namierzą, to pewnie wyślą jakiegoś tomahawk'a i jutro w gazetach będzie news, że zestrzelono samolot szpiegowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja osobiście uważam, że latania nad dachami to sprawa indywidualna. Osobiście chciałbym sobie polatać blisko miejsca, gdzie mieszkam, tym bardziej z kamerką na pokładzie, ale szczerze powiem, że nie mam jaj, żeby to zrobić. Gdyby coś się popsuło, tak jak np to Twoje serwo Dj. ... Poprostu się boję i tyle :)

 

PS. Straszny jest widok z kamery pokładowej modelu, który leży do góry brzuchem... Wygląda tak martwo... Zwłaszcza, że przed chwilą zasuwał w przestworze. Szkoda modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co sie stało? Nikt nie krzyczy że takie latanie (Twoje, moje zresztą też) to zagrożenie dla ludności, itp.
o wy tacy siacy owacy !! O! :wink: No z waszym stażem, doświadczeniem i wiedzą chyba nie trzeba wam wypominać błędów. Sami już wyciągnęliście wnioski. A tak swoją drogą to w tym tempie Dj., ( ataki na samochody itp) zostaniesz nie naczelnym filmowcem, a naczelnym kamikaze forum :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda modelu.

 

No w sumie tak, jutro bedzie nowy...

ataki na samochody itp) zostaniesz nie naczelnym filmowcem, a naczelnym kamikaze forum

No prawie, ale jak sie lata to nie sposób uniknąc takich spotkan... Samochody "atakuje" na szczęście - swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.