Skocz do zawartości

SU-26 - styrodur, styropian i inne styro


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Życiowe przypadłości i zakręty sprawiły że dawno mnie tu nie było.

Cóż jednak po czasie udało mi się do "suki" wrócić i coś postrugać przy niej.

Dalszą część zabawy ruszyłem od wklejenia skrzydła w kadłub.

Na okoliczność tą odciąłem z tego co mi ze środka kadłuba zostało "siodło" do wstawienia płata. W siodle owym "wyfrezowałem" rowek, wszak w nim poleci wcześniej wklejona w kadłub podłużnica sosnowa.

 

su26_024.jpg

 

Siodło wpakowałem w kadłub klejąc SOUDALEM "miodnym", w to włożyłem skrzydło też na tym SOUDALU.

Po wyschnięciu kadłub okleiłem papierem pakowym "na wikol"

 

su26_025.jpg

 

Zabrałem się za usterzenie. Wpierw je przeszlifowałem, później okleiłem papierem, na końcu odciąłem od usterzenia poziomego stateczniki. Dokleiłem wzmocnienia z balsy.

Wszystko raz jeszcze wyszlifowałem.

 

su26_026.jpg

 

Wkleiłem w kadłub statecznik poziomy, do klejenia użyłem SOUDALA bacząc na poprawność geometrii. Po wyschnięciu dopasowałem statecznik pionowy i wkleiłem.

 

su26_027.jpg

 

Zabrałem się wreszcie za wyszpachlowanie kadłuba. Zanabyłem na tę okoliczność w CASTORAMIE szpachlówkę do wykończeń firmy SUPERPROFI. Jest tych szpachlówek kilka, wybrałem masę szpachlową finisz kierując się informacjami na opakowaniu, gdzie głównym kryterium była "łatwość w szlifowaniu i gładka powierzchnia końcowa".

Faktycznie bez problemu się to obrabia drobnym papierem.

 

su26_028.jpg

 

CDN - mam nadzieję że bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiele, bo nie wiele, ale zawsze coś.

Zabrałem się za kabinkę.

Kabinka jako wypraska ( wytłoczka ) została docięta do wymiaru, zostanie na stałe doklejona do górnej przedniej części kadłuba. Część ta będzie w całości odejmowana od kadłuba celem dostępu do "bebechów".

 

su26_029.jpg

 

su26_030.jpg

 

Byc może w środek "szkła" wstawię jakąś atrapkę deski rozdzielczej i innych badziewii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.