Jump to content

Dylemat-ładowarka


WZ

Recommended Posts

Guest slawekmod

Mam Sharka 20, niezły sprzęt ale chyba nie poleciłbym ze względu na brak balancera oraz zaporową cenę.Można podpiąć pod komputer przez USB.Świetnie widać wtedy parametry ładowania.Jak już shark 20 life i komputer to polecam czeski program SharkLab i zwykły kabel USB taki jak do aparatów foto lub MP4.Za program E-station i kabel USB trzeba dać z 90zł, mało tego to ten program ma problem z działaniem na XP i Viście przynajmniej u mnie tak było.SharkLab jest freeware i jest o niebo lepszy a kabel usb kosztuje ze 20zł no i działa na każdym Widowsie.Jako czujnik temperatury można podpiąć LM35.W nastiku chyba lub modele.sklep jest instrukcja po polsku do pobrania.

Link to comment
Share on other sites

Fakt że SHARK nie posiada balancera , narazie używam tylko NIMH . Acussela nigdzie nie widziałem w polskim sklepie. Dlatego pomyślałem o E-STATION PB-6 bo ma balancer- i o sharku z myślą o kupnie balancera w przyszłości Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Użytkuję od 1.5 roku E-STATION PB-6 i jestem z niej bardzo zadowolony.

Chociaż ma i wady:

- Pomimo 5 pamięci z programami ładowania dla różnych pakietów, maksymalną pojemność pakietu zapamiętuje globalnie, czyli tego parametru nie da się zapamiętać oddziedlnie dla każdego pakietu.

- Maksymalna moc rozładowywania pakietu to 5W, co przy większych pakietach oznacza np cały dzień na rozładowanie.

 

Ostatnio wchodzą na rynek pakiety o prądzie ładowania większym od 1C, można więc pomyśleć o maksymalnym prądzie ładowania większym od 5A.

 

A podstawowa zaleta w stosunku do tańszych Chińczyków, to zaskakująca dokładność pomiaru napięcia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.