Skocz do zawartości

Dylemat-ładowarka


WZ

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Mam Sharka 20, niezły sprzęt ale chyba nie poleciłbym ze względu na brak balancera oraz zaporową cenę.Można podpiąć pod komputer przez USB.Świetnie widać wtedy parametry ładowania.Jak już shark 20 life i komputer to polecam czeski program SharkLab i zwykły kabel USB taki jak do aparatów foto lub MP4.Za program E-station i kabel USB trzeba dać z 90zł, mało tego to ten program ma problem z działaniem na XP i Viście przynajmniej u mnie tak było.SharkLab jest freeware i jest o niebo lepszy a kabel usb kosztuje ze 20zł no i działa na każdym Widowsie.Jako czujnik temperatury można podpiąć LM35.W nastiku chyba lub modele.sklep jest instrukcja po polsku do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że SHARK nie posiada balancera , narazie używam tylko NIMH . Acussela nigdzie nie widziałem w polskim sklepie. Dlatego pomyślałem o E-STATION PB-6 bo ma balancer- i o sharku z myślą o kupnie balancera w przyszłości Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od 1.5 roku E-STATION PB-6 i jestem z niej bardzo zadowolony.

Chociaż ma i wady:

- Pomimo 5 pamięci z programami ładowania dla różnych pakietów, maksymalną pojemność pakietu zapamiętuje globalnie, czyli tego parametru nie da się zapamiętać oddziedlnie dla każdego pakietu.

- Maksymalna moc rozładowywania pakietu to 5W, co przy większych pakietach oznacza np cały dzień na rozładowanie.

 

Ostatnio wchodzą na rynek pakiety o prądzie ładowania większym od 1C, można więc pomyśleć o maksymalnym prądzie ładowania większym od 5A.

 

A podstawowa zaleta w stosunku do tańszych Chińczyków, to zaskakująca dokładność pomiaru napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.