Skocz do zawartości

Aerograf MacGaywera - pomocy!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Będę za niedługo potrzebował pomalować depron (bo nie lubie zgniło zieleonego), w tym sęk że nie mam aerografu. I tu pytnie czy jest możliwość zrobienia sobie aerografu? W dodatku nie mam zanego kompresora. Nie no może jest na modelarni.

 

 

Więc czy ktoś mógłby mi napisać jak coś takiego zrobić?

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć pędzla. Lazy Bee i Islandera tato malował pędzlem. Jakieś pytania?

 

Bartek, wybacz, ale jaki sens ma konstruowanie aerografu, co co prawda jest możliwe, ale czy jest sensowne skoro nie masz kompresora? Chcesz go napędzać własnymi płucami? To, że dana rzecz jest możliwa pod względem technicznym, nie znaczy że ma jakikolwiek sens.

 

Tak więc pędzel w dłoń i ognia! Dobra rada: maluj kilka razy, ale prawie suchym pędzlem, kilka cienkich warstw zamiast jednej grubej. Między kolejnymi warstwami czekaj aż farba wyschnie. Na Lazy Bee są 3 warstwy białej farby plus 2 niebieskiej - efekt możesz sobie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz dosc dokladny opis calkiem amatorskiej konstrukcji. Potrzeba do niej kilku roznych elementow, ktore przy odrobinie checi latwo znalezc.

 

Niestety nie znalazlem opisu jak zrobic aerograf z patykow od szaszlykow, worka na smieci, Power-Tape'a i odkurzacza, wiec pod McGyver'a nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do Huberta wątków u Alexa.

Tam masz aerograf dokładnie z niczego-stary długopis z metalową końcówką.Kawałek igły lekarskiej i fiolka po lekach, czyli wszystko co jest w przeciętnym domu i wala się bez potrzeby pomiędzy półkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pawle, napisałem że w sumie mam kompresor do używania - w modelarni.

 

 

Poszukam wątków Huberta!

 

Dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się tu pojawił Hubert to wstawił by link do swojego Mosquito .Andrzej wyszło jak marzenie.

Widać nie sprzęt ale talent malarza się bardziej liczy.

Na razie wstawię link do "aerografu" z domowych śmieci: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=1867&highlight=aerograf

To naprawdę działa i tym maluję moje modele :jupi:

W tej chwili jest zrobione pewne udogodnienie, nie mające zresztą wpływu na zasadę działania, fotkę pewnie dam dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj.niech się innym śnią po nocach

Żeby tylko nie straszyły :lol:

 

Przy okazji szukania zdjęć dot. malowania tym wynalazkiem okazało sie, że mam słaby aparat (prawda Tomek, że czas pomysleć o nowym :wink: )

Kiepsko widać, ale to może i dobrze - słabiej widać fuszerki :D

 

Trochę malowanego styropianu ("jednokolorowych" modeli nie pokazuję, a też malowałem ich kilka):

a10bulb2.JPG

hydro8.JPG

pt17lad1.JPG

pt17test1.JPG

pt17lot4.JPG

locik5.JPG

prosiak3.JPG

hydroform3.JPG

26kw06b.JPG

 

Trzy konstrukcje kryte folią:

se5a21.JPG

se5a1.JPG

se5a2.JPG

 

mosq23.JPG

mosq25.JPG

mosq24.JPG

mosq26.JPG

 

forteca41.JPG

forteca42.JPG

b17a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.