Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nic ichniego nie złożyłem... A szkoda. Wtedy, gdy byli popularni ja jeszcze nie czułem się na siłach. Potem, jak się na siłach poczułem pojawił się Artex.

A swoją drogą ciekawe dlaczego Kiwi-Model zakończyli działalność kreatywną. W sumie to chyba się domyślam.... Chińszczyzna ich zapewnie wykończyła. Ale chłopaki mieli opanowany nieźle warsztat. Projektowanie, wycinanie, dokumentacja - wszystko tip-top. Szkoda, że zaprzestali wykorzystywać swoje niewątpliwe talenty.

 

Pamiętam jeszcze emocje związane z oczekiwaniem na exosa - potem wszystko zamarło....

 

A wracając do wątku, to co ten Caro jest? Czy to akrobat, czy trener? Czy tzw. Stick. Napewno był to "czelendż" dla twórców - zaprojektować go. Żebra w Caro, to rzeczywiście niezły bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i oblatałem dzisiaj Caro, korzystając z chwili ciszy w powietrzu dzisiaj rano :)

 

Z początku trochę mnie prędkość zdziwiła (bardzo szybki jest ten modelik), ale parę ruchów sterami i już wiedziałem, że tego modelu nikomu nie oddam :)

 

Prowadzi się absolutnie fantastycznie, idealnie przewidywalnie, no po prostu świetnie :)

Aż chce się latać :)

 

EDIT:

 

No już trochę tym modelem latam (średnio 5 lotów dziennie, codziennie od oblotu :) ) i wciąż jestem nim zachwycony, brak słów po prostu :)

 

Niemniej piszę to głównie po to, aby pokazać filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=Lih4yBtzuUw

Niestety filmik ma więcej wad niż zalet (niewyraźny, trzęsie się obraz, nie jestem z tego lotu zadowolony, a do tego ma błąd w nazwie), ale trochę widać, jak pięknie lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj troszkę polatałem z kamerzystą :)

 

Efekty są takie:

Krótki filmik, bo kamerzysta zaspał:

 

Głupi błąd w pilotażu :mrgreen: (niegroźny na szczęście):

 

No i pełen lot, w miarę udany:

 

Niestety latałem tu na śmigle 7x3,5", zamiast na 6x5" (założyłem w ramach eksperymentu) i efekt niefajny... Na 6x5" znacznie lepiej się lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde widać, że lata super. Nie spodziewałem się takich lotów patrząc pierwszy raz na ten model :rotfl: Pochwal się, co wpakowałeś do środka? No i ile jesteś w stanie tak szaleć na jednym pakiecie :D

 

A owszem lata genialnie :twisted:

 

A w środku? REX 5 MPD, lub Corona 5ch (zależy od humoru), 3x D-47 (nie, nie jestem burżujem, po prostu czekają na DLG).

No ale zakładam, że najważniejszy jest napęd więc tu tak:

silnik EMax CF-2805

śmigło - bywało różnie, ale najlepiej chodzi na 6x5 tylko akumulatory trochę zarzyna

Regler - był Jeti ECO 7A, ale obecnie jest MGM 18A Expert (Jeti pożyczyłem koledze).

Pakiety - Od 1000mAh 2s FullyMax do 360mAh 2s KOKAM.

 

Latam około 3 minut na 360mAh, do około 4-5 na 1000mAh. Niestety najmłodszy mój pakiet ma 2 lata, a FullyMax jest już prawie 5 letni(!). I co ciekawe wciąż ma wydajność i 70% pojemności, to chyba jakiś rekord? Ogólnie zestaw jest dobrany z szuflady i jak bym miał pieniądze to bym zmienił regler na 12A i pakiety na 3s 640mAh. Aczkolwiek już sobie nie wyobrażam co by się w powietrzu działo (na śmigle 6x5 już teraz mam nieograniczone pionowe wznoszenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebuje stary temat :)

 

Patryk (albo każdy kto złożył i oblatał ten model :) ), robileś dodatkowe wzmocnienia konstrykcji między pierwszą wręgą, silnikową a kolejną mocujacą podwozie???

Jak po kraksie z filmu model wygladał - konkretne miejsca puściły, uszkodziły się?

Jak mocujesz szkydła? Plastykowa śruba z zestawu?

 

Postanowiłęm dokończyć ten model - wyleżał się z 4-5 lat na szafie :)

 

A tutaj Link do zdjec z obecnego stanu Caro (Drugi Post w temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.