Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6 PROBLEM


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nabyłem wyżej wymienioną ładowarke i nie jestem pewien czy jest uszkodzona czy ja robie coś zle bede wdzięczny za podpowiedzi:

podłaczam lipol 1100 7,4v ustawiam program LIPO - 0.2A - 7.4V i dusze start a po chwili ładowarka pokazuje CONNECTIN BREAK wydaje mi sie ze wszystko podłączyłem odpowiednio bo raczej pomylić się nie idzie czerwony + czarny - podłaczam do złącza banan bateri i oczywiscie drógi 3 żyłowy kabel podłaczam pod balanser w ladowarce.

Prosze kolegów o pomoc sprawdzałem na 3 pakietach i nakażdym jest to samo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Turnigy złącza do akumulatorów składają się z końcówek łączonych wtyk-gniazdo, takimi, jak w wielu zasilaczach, np. do laptopów. Wtyki te mają w środku otwór, do wnętrza którego wchodzi cienki bolec z gniazda. Złącza te są produkowane w różnych wymiarach otworu i bolca, przy tej samej średnicy wtyku. Spotkałm już w wielu ładowarkach źle dobrane pary, lub niezbyt dokładnie wykonane (wewnętrzny gwoździk jest za cienki i jest za luźny w rurce). To brak dobrego połączenia w tych wtykach wywołuje komunikat o braku połączenia. Sprawdź, może u Ciebie jest podobnie. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connection break to problem ze zlaczem balancera lub podlaczania pakietu. Nie masz czasem w zlaczu balancera pakietu na odwrot? Tak chyba pakiety kokam maja?

 

Gdyby to bylo zasilanie ladowarki tak jak wyzej piszecie to albo by sie nie zaswiecila badz spalila badz blad zwalby sie "low input voltage".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULGA ładowarka sprawna koledzy wcześniej mieli racje zrobiłem numer i podłączyłem ją pod prostownik i okazało się że działa czyli źródło produ było za słabe :)

Kożystając z okazji zapytam o prąd ładowania jakim ładować pakiety 2s i 3s żeby było optymalnie.

I jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też skorzystam :D

Posiadam tą ładowarkę , zasilam ją z zasilacza komp. 300W , działa jak trza tylko gdy ustawiam program lipo dischange 1A(max.) to czemu w trakcie rozładowywania ekran wyświetla 0,5A ? Jak chcę zmienić w trakcie ładowania prąd to przy wyborze pokazuje mi 1 A . Gdy zakończę wybieranie natężenia to wyświetla 0,5 A ? Aku to zippy flightmax 2200mAh 20C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo ładowarka ma ograniczenie mocy obwodu rozładowania 5W czyli iloczyn napięcia i prądu nie może przekroczyć 5. Dla przykładu pakiet 3s o napięciu dla uproszczenia 11,1V będzie można rozładować maksymalnym prądem 5/11,1=0,45A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.