Skocz do zawartości

Pytania o silnik spalinowy


Stanisław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Właśnie się zarejestrowałem i chciałem otrzymać trochę informacji na temat samolotu który dostałem od kolegi i mam zamiar go złożyć-mimo że plany tego modelu pozostawiają wiele do życzenia (niekompletne rysunki i jakieś nędznej jakości kserówki). Może ktoś z szanownych uzytkowników forum miał już do czynienia z tym modelem i mógłby odpowiedzieć na mojego posta. Firma "Swenson" która jest producentem tego modelu zaleca do niego silnik od 6-10cm. Mam OS Maxa 46 czy bylby odpowiedni? Drugie pytanie to: jakie zastosować serwa? Czy do sterowania lotkami wystarczy jedno czy po jednym na każdym skrzydle? :roll: a może zrobić go bez lotek takiego trochę szybszego trenerka

aviator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dziękuję za podpowiedzi. Tak sobie myślę że jak go zrobię to już na pewno z tymi dwoma serwami i na tym os maxie trochę pogonię w przestrzeni. Teraz mam gotowego motoszybowca elektryka tylko nie mam za bardzo czasu zrobić nim oblotu. Co prawda wyszedł trochę ciężkawy ale może gdzieś poleci-ma 1,5m rozpiętości i jest bez lotek tylko na sterze kierunku i wysokości wytwórnia nazwała go "Pelikanem" dołożyłem mu silnik i może dlatego ciut go za mocno obciązyłem czego wytwórca nie przewidział. Pytanie do Grabcia:jak się latało tym "fly bojem", cięzki w pilotażu? :roll: Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ten miło wspominam. Był dość szybki. Przy przeciągnięciu nie zwalał się na skrzydło, tylko przechodził do nurkowania. O ile pamiętam latałem na śmigle 11"x5". Uzyskiwałem ciąg trochę mniejszy niż waga modelu. Zawisu nie dało się zrobić ale też nie do takich manewrów został on zaprojektowany - to nie jest model do szaleństw 3D. Można wprawdzie dać mocniejszy silnik, pytanie tylko po co, skoro model dobrze lata "na skrzydłach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.