Skocz do zawartości

Sanwa SD-10G


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Rikku też już sprzedaje http://riku.pl/#product_cat:306

200 PLN mniej od Aurory, bez telemetrii, ale 1 kanał więcej. Trochę do rozważenia, na długie zimowe wieczory :) To co mnie zastanawia to zakres temperatury pracy, w dokumentacji podają: "Temperature Range: 32?F~122?F (0?C~50?C)". Takie same dane podaje część sklepów w USA. Może to jednak błąd w dokumentacji, bezmyślnie skopiowany na stronach sklepów. Jeżeli nie, to wniosek - zimą nie polatasz.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dotarły SD-10 G, pierwsze wrażenie pozytywne, w domu rozkręcę nadajnik i zobaczymy co tam w "trawie piszczy" :-).

W między czasie pobawiłem się trochę oprogramowaniem i wygląda imponująco... dłuugo by pisać ale podam kilka faktów

- w trybie AKRO 9-cio punktowa krzywa gazu !!!

- w trybie HELI również krzywe 9-cio punktowe

- cztery MODE do wyboru 1,2, 3,4

- przypisywanie kanałów w odbiorniku

- przypisywanie przełączników

 

poza tym powrót do tradycyjnych przełączników, dobrze leży w rekach , uchwyt paska przesunięty do tyłu tak, że nadajnik jest już dobrze wyważony na pasku.

 

Pojawienie się Aurory i SD-10 sprawia, że w zupełnie niezłych pieniądzach otrzymujemy nadajniki z możliwościami zarezerwowanymi kiedyś dla nadajników z przedziału 2000-3000 zł .

 

Po świętach więcej info o SD-10

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można skrytykować bez sensu (nie widziałem, nie macałem) :D

 

Wszystko fajnie, tylko dlaczego to się świeci jak psu jajca?

Trochę znam się na wtrysku i takie świecidełka są lekko... powiedzmy delikatnie niezbyt nowoczesne.

Faktura obudowy ma jakieś znaczenie, a w takim sprzęcie ma pewnie wpływ na ocenę całości :roll:

A tu taki zonk, i tak to jest malowane w 100%, dlaczego na ten zabawkowy srebrny kolor?

 

Jak ktoś nie zrozumiał, to powiem jak to się robiło.

Też się kiedyś dziwiłem, ale to prawda.

Srebrnego nie udaje się wtrysnąć bez smug, więc w praktyce maluje się srebrne na srebrno.

I to od magnetofonu do telewizora.

Skoro się maluje, to dlaczego tak kiepsko?

Czyżby tu dedcydował księgowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko dlaczego to się świeci jak psu jajca?

Albo jak choinkowa bombka. Bo to pod amerykanów jest robione (główny rynek zbytu), MPX Profi się nie świeciły i w USA była klapa.

Na poważnie, nie miałem w ręku i trudno ocenić jaka to powłoka. Jeżeli jednolita metaliczna naparowywana, to zaletą może być ekranowanie obudowy.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę nadajnikiem i ... jedno jest pewne stosunek jakości do ceny jest bardzo bardzo dobry ! Oprogramowanie praktycznie może wszystko :

Tryb Akro

- oczywiście wszystkie podstawowe ustawienia :CENT, LIMIT, EPA, EXP, D/R z tym, że DR i EXP rozwiązane tak jak EPA - oddzielnie dla lewej i prawej strony (wychylenia drążka)

- pięć mikserów kompensacyjnych

- 10 mikserów gotowych - chyba wszystkie podstawowe

- jak już opisałem krzywa gazu 9-cio punktowa

- 5 trybów lotu

- czułość trymera od 1 do 30 oddzielnie dla każdego kanału

- przypisywanie kanałów w odbiorniku

- przypisywanie przełączników i suwaków

na tryb Heli i Glid nie starczyło na razie czasu, ale może uda mi się jutro.

 

Niestety nie udało mi się jeszcze rozszyfrować kilku funkcji w głównym oprogramowaniu "SYSTEM", ale tu już trzeba posiedzieć dłużej...

 

Nadajnik ma dwa systemy FHSS-3 dla odbiornika 10 -kan i FHSS-1 dla pozostałych odbiorników, oraz system PPM (!) przeznaczony do lotów na symulatorze.

 

Dodatkowe możliwości to : miejsce na kartę pamięci - dodatkowe 20 modeli - czyli razem 40 i możliwość zmiany oprogramowania na nowsze (oczywiście kość pamięci i przewód USB trzeba dokupić oddzielnie).

 

Możliwość zastosowania pakietów LiPo 2s bez stabilizacji - nadajnik jest zasilany z pakietu 7,2 v

Antena się wysuwa, żeby nie przeszkadzała podczas używania przełączników.

 

Wygląd... chmm - mi się podoba, a że jedni wolą brunetki, a inni blondynki to już inna sprawa i nie podlega dyskusji. Sam latając 10 lat na nadajnikach PROFI MPX-a (nazywane czasem "płytą chodnikową") nie mam z tym problemów - liczy się "wnętrze " i funkcjonalność a nie czy obudowa się świeci czy nie.

 

Podsumowując w tej chwili, jest to bardzo dobry "strzał" Sanwy w lukę pomiędzy nadajnikami 6-8 kan za kwotę do 1000 zł a tymi za 2000 .

 

Możliwości są na tyle duże , że bez problemów uzbroimy każdy model latający.

Jak nadajnik się będzie spisywał pokaże życie i sezon 2010.

 

Fotka nadajnika z wysuniętą anteną

album_pic.php?pic_id=3297

 

Wnętrze nadajnika

 

album_pic.php?pic_id=3298

 

Wnętrze komory aku - widoczne złącze kości pamięci

album_pic.php?pic_id=3296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanwa/Airtronics, wyraźnie się rozkręca :D

Zapowiedzieli nowe radio 5-cio kanałowe w cenie 120 USD. Na razie brak zdjęcia i więcej danych. Sądząc z ceny będzie to raczej wersja bez komputera, z uproszczonym menu.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pora porównać ilość dostępnych rodzajów i ceny odbiorników pod SD-10G i Aurorę. W tym drugim przypadku jeszcze nie widziałem ich osobno dostępnych.

 

Dodatkowe odbiorniki zarówno do Sanwy jak i Aurory można kupić tutaj:

http://www.radicalrc.com/shop/?shop=1&cart=3416200&cat=211.

Koszt przesyłki 7$ łatwo policzyć że wychodzi ok 185 zł. Tyle że trzeba poczekać na przesyłkę ok 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to cudeńko. Bawiłem się też Aurorą.

Te radia to zupełnie inna liga pod względem możliwości komputera.

Wygląd, wygląd wyświetlacza, ceny odbiorników i inne można porównywać i dyskutować ale jak ktoś szuka "mocnego" radia, to je znalazł.

Możliwości radia są na poziomie Futaby 12 i 14.

serio, serio :jupi:

A cena mnie rozwaliła. Jestem zachwycony zakupem.

Model oprogramowany, teraz niech się tylko trochę cieplej zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

5-cio kanałowe radio SD-5G, jest już w HP za 129 USD.

 

http://www.hobbypeople.net/gallery/751650.asp

 

Zważywszy na promocję RDS8000 za 169 USD, to chyba mało atrakcyjne oferta. Jest jeszcze wersja zupełnie okrojona z komputera, za 60 USD.

 

http://www.hobbypeople.net/gallery/438140.asp

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.