Skocz do zawartości

Problem z Graupner MX 12


goracer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

posiadam nowke radio ,wczoraj podczas oblotu modelu po odleceniu na jakies 150m od siebie model zaczal niekontrolowanie "świrowac" ,postanowilem wyladowac ,polozylem nadajnik i podbieglem do modelu , jakies ze 100m :oops: model caly ale serwa zaczely same drgac jakby jakies zaklucenia byly w eterze na lotnisku bylem sam wiec wykluczam by ktos mial zadio z bliskim mi kanalem , moje pytanie jest oczywiste,Co jest przyczyna tych problemow ? czy odsylac radio na gwarancje czy przyczyna tkwi w czyms innym ? odbiornik i osprzet siedzialy w modelu spalinowym ...

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam Marcin S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Witam!

 

posiadam nowke radio ,wczoraj podczas oblotu modelu po odleceniu na jakies 150m od siebie model zaczal niekontrolowanie "świrowac" ,postanowilem wyladowac ,polozylem nadajnik i podbieglem do modelu , jakies ze 100m :oops: model caly ale serwa zaczely same drgac jakby jakies zaklucenia byly w eterze na lotnisku bylem sam wiec wykluczam by ktos mial zadio z bliskim mi kanalem , moje pytanie jest oczywiste,Co jest przyczyna tych problemow ? czy odsylac radio na gwarancje czy przyczyna tkwi w czyms innym ? odbiornik i osprzet siedzialy w modelu spalinowym ...

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam Marcin S

 

jak masz umiejscowiony odbiornik, regulator i pakiecik w modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet odbiornika naładowany i ma właściwe ogniwa ?

może to pytanie wydawać się głupie ale widziałem już rozbity model bo zamiast akumulatorów młody adept wsadził do koszyczka baterie alkaliczne..na ziemi działało ale w powietrzu gdy zmusił do pracy kilka serw była :ass: zimna.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze gdy wlacze najpierw odbiornik to serwa wariuja wszystko sie uspakaja dopiero po wlaczeniu nadajnika a po oddaleniu sie odbiornika o ok 150m znow zaczyna sie wariowanie serw

 

Pozdrawiam Marcin S

 

Jesli najpierw włączasz odbiornik to wariacja serw jest normalna, bo odbiornik łapie wszelkie możliwe zakłócenia. Ale to chyba wiesz.

Nie masz w modelu jakiegoś węgla, który by zakłócał sygnał? Dźwigary, wzmocnienia, paski laminowane itd?

Jak masz wyprowadzoną antenę i jaki masz w ogóle odbiornik? Sprawdź czy antena odbiornika nie jest nigdzie uszkodzona, nadarwena itd. Jeśli możesz, sprawdź na innym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobilem proby z innym odbiornikiem graupnera model scan i na moim odbiorniku znow byly cuda a na kumpla nic sie nie dzialo niestety nie mialem mozliwosci sprawdzic kwarcu odbiornika:( znajomi w moim miescie albo maja sprzet z synteza lub z pasmem B :/ wiec nie moglem sprawdzic , jutro odbiornik idzie na gwarancje

 

Pozdrawiam i dziekuje za informacje

 

Marcin S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.