Skocz do zawartości

Pomoc dla początkującego


Damian666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
to ta cierpliwość napewno się przyda bo widzę że jednemu już puściła żyłka xD - myślę o Ładziak

Lepiej myśl o swoim zapale, żeby nie okazał się słomianym ogniem.

Bo jak na razie to jest tak, że wczoraj wymyśliłeś, że będziesz modelarzem, dzisiaj już budujesz model, a za dwa dni zapewne walniesz to wszystko w kąt. Nawet nie chce ci się przestudiować tematów o modelach dla początkujących, gdzie wszystko jest podane na tacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowden jest to wzmocniony drut,który nie pęknie a da się go wygiąć więc mógłbyś dać drut ale jakiś bardziej sztywny :)

acha,po długim przemyśleniu zbudowania RWD wymyśliłem że jednak nie będę go budował-po pierwsze nie znam się na tym,po drugie szukać materiałów i po 3 tracić czasu na to więc postanowiłem że kupię sobie model samolotu ale problem jaki wybrać??

Możecie mi jakiś polecić ?? tak do 500zł razem z aparaturą (poprostu RTF-ready to fly z aparataurą) tylko żeby dało się nim latać w miare długo- czyli ponad 20 minut lub jakiś w którym można wymienić pakiet na jakiś dużo mocniejszy ??

Jeżeli jest taki temat jak zbudować dokładnie model,w miare tani ALE BARDZO DOKŁADNIE to z chęcią go zrobie tylko muszę wiedzieć czy się opłaca bo jak mam wybór kupić za 500 zł z aparaturą i latać bez straty czasu a szukać i wypytywać się o częsci to lepiej chyba kupić

W sobotę jadę do Castoramy jeżeli będą mieli chociaż część rzeczy potrzebnych do budowy to moge się założyć o tysiąc że go wreszcie wybuduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyklejam super glue drut do białej koszulki , dopiero drut + biała koszulka (razem ) chodzą w tej czerwonej.Przynajmniej ja tak robie. :wink:

 

 

tylko żeby dało się nim latać w miare długo- czyli ponad 20 minut lub jakiś w którym można wymienić pakiet na jakiś dużo mocniejszy ??

 

Hmm...musze powiedzieć że sie troche pogubiłem :wink: No ale to nic:)

A jaki chciałbyś kupić ? Extre Epp? Bo taką widziałem na allegro.Motoszybowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał normalny zwykły samolot którym da się polatać w miare szybko i przyjemnie bez ciągłego ładowania

Co do tego modelu i "tematów na tacy" to czekam na link w którym jest wszystko dokładnie w najmniejszych szczegółach opisane jak zrobić samolot

Jade także w sobote do castoramy popytać o wszystkie potrzebne części do złożenia samolotu z depronu jeżeli mają to będę budował jeżeli nie to zamówie na modelarnia.p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak co do szybkości no to ja zrobiłem Edg'a 540.Nim sie właśnie nauczyłem latać.Co do ładowania-jak kupisz wyposażenie takie jak tam mam no to przy spokojnym locie da sie wyciągnąć spokojnie nawet 15 min.A co do Castoramy no to nie wiem czy będą mogli Ci pomóc.Podejrzewam że jak powiesz DEPRON to nie będą wiedzieli o co chodzi .Ja tak sie zapytałem w KOMFORCIE to Pan sprzedawca zzieleniał bo nie wiedział o co mi chodzi.

 

Tu jest ten temat

:arrow: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian666,

zamow sobie zabawke z allegro bo za tydzien i tak zapomnisz o modelarstwie

a najlepiej jakis symulator wyjdzie taniej ,a starczy na dluzej :wink:

a castorama to jest sklep budowlany tyle ze domow a nie modeli

to ze mozna tam kupic mierna imitacje depronu to nie znaczy ze to sklep modelarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na modelarni Nemo 3D ale nie wiem czy jest aparatura czy nie...

W castoramie może pomogą jak powiem o izoflorze ??

O modelarstwie jednak tak szybko nie zapomne,bardzo mi się to podoba ale kasy ni ma-zbieram na komputer

Co do edg'a 540 to wiesz może gdzie są jakieś plany i opis jak go wykonać ??

A co do modelu to nie,nie będe kupywał zabawki,ja chcę polatać czym pożądnym ale w dość małej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. W Nemo jest aparatura, oraz wszystko, co potrzebna do latania. Bateria starzcza w nim na 5-10 min. lotu (przynajmniej mi tak wychodziło).

W Castoramie gdy pytałem o depron i izoflor, to powiem tyle, że nigdy nie widziałem tak zgranego kręcenia głową na nie :twisted: . Oczywiście po przeszukaniu był :roll: ... W Komforcie za to sprzedawca wiedział, o co chodzi, a zresztą izolacja była na widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki,i tak w sobote jade zobaczyć do castoramy/komfortu,zrobie liste czego mi potrzeba z nazwami żeby ich nie przeraziło xD jeżeli znajde potrzebne rzeczy to zaczynam tworzyć :)

Acha,nie wiesz czy się opłaca kupywać aparature 6ch używaną czy 3ch nową ?? bo nie chce za dużo na to wydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby kupić droższą, ale na baaaaardzo długo, np. DX6i. Ale jak nie masz pieniędzy, to bierz tę 6 kanałówkę, pod warunkiem że jest porządna. Trzy kanały są do małego szybowca lub trenerka, ale błyskawicznie zacznie brakować Ci kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.