Skocz do zawartości

a123


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wrócic do modelarstwa i zastanawiam sie czy da sie w/w ogniwa naladowac zwykła ladowarka ?? Na wszystko odrazu mnie nie stac bo niestety dolar drogi i ladowarka sama mnie 500 zł wyniesie ;/

Jesli ktos przeprowadzal takie ladowanie to moze sie podzieli spostrzezeniami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja patriotycznie-Pulsar z Elprogu i najlepiej firmowy balanser Equal. W razie pojawienia się na rynku nowszych technologicznie ogniw istnieje możliwośc taniego upgrade'u oprogramowania ładowarki dostosowującego do ładowania nowych akumulatorków. Mam Pulsara 1 który fabrycznie ładował tylko Ni-xx i Li-Jon. Po upgradzie ładuje wszystko! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rade da. ale lepiej kupić accucel-6, ponieważ posiada wbudowany balanser

Wg mnie do LFe szkoda ją kupować. Owszem jest tania ale ma tylko 50W na wyjściu przez co prądy ładowania będą raczej niewielkie. Sens stosowania LiFe to m.in. bardzo szybkie ładowanie a do tego potrzebna jest większa moc. Oczywiście do spokojnego, wolnego ładowaniu ten sprzęt może być.

kiedys "napalilem" sie juz na iCharger 106B-plus 250W

To byłby dużo lepszy wybór niż proponowana ładowarka. Fakt cena może nie jest niska ale sprzęt niezłej klasy, ze sporą mocą na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afish również polecam ichargera 106.

turnigy accucel-6 miałem i to jest kiepsko wykonana zabaweczka której jedyną zaletą jest niska cena.

tego sharka też odpuść fakt że lepiej wykonany od turnigy ale gorzej wyposażony.

obie ostatnie maja moc ładowania 50W więc przy łądowaniu A123 nie wykorzystujesz ich największej zalety czyli ładowanie w 15min.

 

icharger to całkowicie inna liga. co chwila nowy soft, świetna jakość wykonania ładowarki i kabli no i moc ładowania 200W. fakt że obecnie drogo wychodzi (ja kupiłem za 220) ale warto.

EDIT:

GT Power A-6 też mam i jest OK. ale częściej używam poręczniejszego ichargera 106.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawko_k ta ładowarka którą proponowałem afish'owi jest jak stary iCharger 106B. Miałem obie te ładowarki więc mam porównanie :) Spisuje się świetnie już prawie rok. A iCharger sie spalił sam z siebie, poszedł na gwarancje i dostałem rabat na nową, wtedy właśnie kupiłem GT Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia przemyslenia .......

106B jest według mnie odpowiedni tylko niestety dolar drogi ;/

Jak by dolar spadł ponizej 3 zł a najlepien 2,5 (marzenia) to wybór bedzie prosty ;]

Narazie zbieram kase bo zeby dobrze wystartowac potrzebuje z 1500 zł :D no ale od czegos trzeba zaczac ;]

modelik jakis mi zostal nawet trzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.