Skocz do zawartości

Koliber w wersji elektro


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chciałbym Wam pokazać lot Kolibra w trudniejszych warunkach. Wiało dość ostro od lądu i ograniczony teren lądowania. Długo nie zamieszczałem filmiku, bo szukałem jakiegoś edytora, aby sprubować jakoś zmontować. Udało się. Jak ? Pozostawiam to do Waszej oceny. Film jest nakręcony w sierpniu a więc w tej mroźnej przedświatecznej zimie wspomnijmy cieplejszy czas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie jeszcze raz.

Podepnę się pod tą relację, bo dotyczy tego modelu i będzie również mojego autorstwa.

O co chodzi ?

Mój Koliber z powyższej relacji poleciał do Polski (chciałem tam mieć coś do latania nawet podczas krótkiego pobytu). Model jednak przypadł mi do gustu na tyle, że zbuduję jeszcze jednego. Tylko że ???

Jako, że kwintesencją modelarstwa jest miniaturyzacja ten Koliber będzie dwa razy mniejszy jak przystało na Kolibra :wink: czyli realne wymiary jak w MODELARZU:

długość całkowita - 497,5 mm

rozpiętość - 770 mm

cięciwa - 103 mm

Model będzie napędzany miniaturowym silniczkiem z miniaturowym regulatorkiem, miniaturowym śmigiełkiem i miniaturowym Lipolkiem. Jak to wszystko wyjdzie sam jestem ciekaw :D

Oczywiście przy takich rozmiarach modelem będzie można latać tylko przy słabym wietrze a nawet ciszy.

Zapraszam na serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, raczej nie będzie lotek.

W takim modeliku to będzie ciągła walka z wagą, a lotki i serwa do niego to dodatkowe gramy. Będę robił z płatam samostatecznym. Co do profilu, to bardzo dziękuję za radę i dostosuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem tym modelem przez 2 lata i cały czas bez lotek :D . Naprawdę nie warto robić lotek w takim modelu bo właśnie przyjemność latania wynika z braku lotek:) miałem 2 kadłuby do tego modelu jeden elektro a drugi normalny szybol i w obu wersjach model spisywał sie znakomicie. Dodam ze był to pierwszy moj modeli długo nim latałem bez zadnej kraksy:) Gratuluje wykonania modelu :D

A co do zmiany profilu, mi sie latało bardzo dobrze z oryginalnym. Napisz do jakiego latania chcesz model to napewno cos wybierzemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, raczej nie będzie lotek.

W takim modeliku to będzie ciągła walka z wagą, a lotki i serwa do niego to dodatkowe gramy.

 

A ja mam inną propozycję Jarku o ilę mogę proponować.

Dwa serwa, ale ...... tylko do płatów. Stateczniki wysokości i kierunku na sztywno.

W ten sposób masz sterowanie praktycznie we wszystkich osiach.

Na wadze nawet zyskujesz, odpadają Ci wszak bowdeny.

Przemyśl, bo jak Ty tego nie zrobisz to kto ? Ja ? :)

Pewnie tak , jak tylko skończę projekty obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Przemyśl, bo jak Ty tego nie zrobisz to kto ? Ja ? :)

Pewnie tak , jak tylko skończę projekty obecne.

 

Tomku, ja wiem, że Ty już to robisz :wink:

Ale podjąłem już decyzję, że lotek nie będzie.

Ja zdaję sobie sprawę, że na tym forum są modelarze bardziej doświadczeni ode mnie mimo, że młodsi wiekiem. Nie czuję się jeszcze mocny w pilotażu, dlatego będę miał więcej z niego pożytku z płatem samostatecznym.

Mam jednak pytanie:

Przednią laminowaną część kadłuba chcę robić z węgla. A sterowanie będzie 2,4 GHz. Czy aby nie było jakichkolwiek zakłuceń wystarczy tylko antenki odbiornika wysunąć na zewnątrz ?

 

Co do relacji to na razie jest cisza bo robię kopytko na kadłub, później będzie forma. Jak będzie już coś widać napewno będą fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.