Skocz do zawartości

Logger i inne - Windows Mobile


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś programy dla Windows Mobile możliwe do wykorzystania przez modelarzy?

Oczywiście chodzi o programy odczytujące informacje z GPS prędkość lotu (poruszania się), wysokość itp.

 

P.S. Heh... bubu2 poprawiłem żeby nie było bo wam tylko jedno w głowie :P :mrgreen:

Ha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podobny pomysł chodzi mi po głowie. Potrzebuję dokonywać odczytu maksymalnej prędkości ślizgu - celem dobrania optymalnych śrub, regulacji silnika podczas terningów itd. . Odczytywanie danych na komputerze w domu lub w warunkach polowych na notebooku odpada.

 

Początkowo myślałem o jakims programie w javie na komórkę, który by z odbiorniczka GPS z bluetooth'em po pływaniu mógł odczytać dane. Drugim pomysłem było wykorzystanie ( jako części wyświetlającej dane po spłynięciu łódką do brzegu ) nawigacji samochodowej Manta060 ( posiada ona okrojony Windows CE ) poprzez port USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam i używam.

Ten program nazywa się NoniGPSPlot znajdziesz TU

Ja używam na Mio P350 Pocket PC pod windows Mobile.

Generalnie fajny ploter GPS.

Na szybko rysuje traki, prosta nawigacja, wysokość loguje też.

Podaje wysokość w formie wykresu jak znane nam wariometry.

A co fajne ma możliwość Eksportowania danych do Google Earth.

Eksportujesz sobie dane z lotu i masz piękny 3D Track w Google.

Można też dodać mapkę i mieć w tym programie podkład na mapie.

Rewelka i chyba za free ale nie wiem.

 

Co prawda nie latałem tym w modelu bo mam Pocketa z dużego ale planuje kiedyś zakup GPS Loggera. Takie małe urządzenie które zapisuje dane GPS na kartę pamięci. Wielkości pudełóka od zapałek. Mam takie coś też ale łączy się przez BT z komórką i dopiero zapisuje dane. Taki sam odbiornik. Ale Logger to jest fajna i ciekawa rzecz do wykorzystania w modelarstwie, do logowania i odczytu danych z lotu OffLine.

 

Programik używam do wypraw autem po bezdrożach i potem wsadzam sobie ścieżkę do Google i mam zabawę w odczycie danych. A co więcej loguje prędkość w poszczególnych etapach lotu. Mam tracka z punktami i danymi co kilka metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.