Skocz do zawartości

Tania komputerowa ładowarka do LiPo / LiFe z balancerem.


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj w nocy dostałem E-mail. Trochę poźno, ale dostałem.

 

Taka odpowiedź dostałem:

... prześle panu dokładny adres pod który należy wysłać ładowarkę. Po wysyłce będę czekał na odpowiedz producenta. Jeśli wada będzie z ich strony to nową ładowarkę wyślę bezzwłocznie do pana, tak aby nie musiał pan czekać na tą naprawioną. ...

 

Tak więc chyba wszystko ok, oprócz tego że nie wiem kto za tę wysyłkę zapłaci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji od momentu dostarczenia paczki do sklepu w którym zakupiłeś ładowarke. Jego obowiązkiem jest ci dosłać sprawną ładowarkę w przeciągu 2tyg + wysyłka z powrotem do ciebie licząc od momentu otrzymania paczki przez sprzedawce.

 

Ale pod żadnym pozorem nie wysyłaj jej do HK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly detal: Czy do ladowarki byla dolaczona instrukcja po polsku?

 

Mama już wie...

 

Nie spiesz sie. Wiem ze zepsuta ladowarka "pali" w rekach, ale pospiech jest zlym doradzca.

 

Internetowe forum o modelarstwie nie jest miejscem na udzielania porad prawnych dlatego prosze wez to co pisze tylko jako wskazowke, obgadaj to z mama i popros ewentualnie o przeformulowanie i naszpikowanie paragrafami.

 

Ja bym argumentowal mniej wiecej w nastepujacy sposob: Producent w HK nie byl osoba z ktora zawarlem umowe kupna, wiec nie widze powodu dlaczego towar mial by byc wysylany do HK. Dostarczony towar byl wadliwy, dlatego oczekuje ze sprzedawca wymieni wadliwy tawar na sprawny w ciagu 14 dni. Sprzedawca wysyla pozbawiony wad towar, ja zobowiazuje sie w ciagu 3 dni od jego otrzymania odeslac wadliwy na koszt sprzedawcy. Jezeli sprzedawca nie akceptuje tego rozwiazania to wycofuje sie z umowy (do dni 14 od daty zakupu przysluguje mi prawo rezygnacji, jesli towar zostal zakupiony droga wysylkowa). Zastrzegam sobie rowniez podjecie dalszych krokow po konsultacji z prawnikiem i obarczenie sprzedawcy wynikajacymi z tego kosztami.

 

Na pewno nie zgodzil bym sie na pokrywanie jakichkolwiek kosztow zwiazanych z przemieszczeniem towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocne sugestje :)

Napiszę na PW odpowiedź sklepu.

 

Dla forum w skrócie:

Wysłałem uszkodzoną ładowarkę na adres sklepu.

 

Celem uzupełnienia:

 

W takiej sytuacji najlepiej zgłosić do sklepu reklamację z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową (na mocy USTAWY z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego). Niezgodność polega na tym że sprzedawca zapewniał że ładowarka nadaje się do ładowania baterii (wystawiając ją jako "ładowarkę") , a faktycznie sprzęt obecnie nie nadaje się do tego celu. Dodatkowo, sprzęt jest niezgodny z umową kiedy nie posiada cech typowych dla towaru danego typu (czyli np. ładowarka która nie ładuje).

 

Uprawnieniem kupującego w tym przypadku jest 1) doprowadzenie do stanu zgodności z umową (czyli naprawa, wymiana) 2) zwrot kosztów demontażu, ponownego montażu, transportu w jedną i drugą stronę.

 

Sklep ma 14 dni na ustosunkowanie się do tak zgłoszonej reklamacji, jeżeli w tym czasie nie ustosunkuje się to uznaje reklamację i roszczenia za zasadne.

 

Sprawdzone na wielu przypadkach (m.in. reklamacja kleju do glazury z pokryciem kosztów ponownego układania płytek) - działa. Takie jest prawo (całe szczęście...), nie każdy jednak o tym wie.

Jako że do sprzętu należy dołożyć dowód zakupu, proponuję w przypadku tak nierzetelnego sklepu zrobić wcześniej ksero paragonu.

 

Pozdrawiam i powodzenia w walce "o swoje",

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.