Skocz do zawartości

Tania komputerowa ładowarka do LiPo / LiFe z balancerem.


krzylas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie odebrałem ładowarkę. Bardzo szybko doszła pocztą. ( Zamówiłem we wtorek wieczorem). Pakowanie też dobre. Sklep polecam :) .

 

Niestety nie ma Polskiej instrukcji, mimo że na stronie sklepu pisze że jest. Instrukcję po angielsku sobie ściągnę ...

 

Zasilacz od ładowarki E-Sky nie pasuje.

 

W zestawie były za to krokodylki. Może głupie pytanie, ale lepiej się spytam:

Czy na 100% czerwony kabel idzie do plusa do akumulatora a czarny do minusa?

Raz się spotkałem z takim czymś, że czarny był +, więc pytam ...

 

Przepraszam za składnie, ale bardzo się spieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz was pogryzę ...

 

Woltomierz w dowolnym markecie 5-12zł ...

 

1. Wszystko należy zawsze sprawdzać choćbym nawet ja wam coś wysyłał

2. Myśleć czyli zastanowić sie 3x a 1x podłaczyć

 

Zasilacz od e-sky na pewno nie pociągnie tej ładowarki, należy zaopatrzyć się w zasilacz oddzielnie [power supply], o przeróbki z zasilaczy komputerowych zapytajcie na giełdzie. Można też zakupić zasilacz zastępczy od laptopa - ok. 60zł + wysyłka Zasilacz powinien mieć wydajność najlepiej ok. 5A

 

Nie powiem jaką ładowarke warto kupić i dlaczego gdyż już zrobiłem to kilka postów wyżej chyba nawet na tej samej stronie ... Poprawka na końcu poprzedniej ...

 

Czytać posty a nie oglądać obrazki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Niestety nie ma Polskiej instrukcji, mimo że na stronie sklepu pisze że jest. Instrukcję po angielsku sobie ściągnę ...

 

Tak z ciekawości, gwarancję pisemną z pieczątką sklepu dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro

Kupiłem Turnigy Accucel 6 ( napisałem wcześniej ). Chcę zakupić zasilacz 5A. Łączny koszt ładowarki + zasilacza wyniesie ok. 250 zł.

 

ertman_176

Jeszcze niczego do niczego nie podłączałem :wink: . Najpierw wolałem zapytac się was,

a teraz przeczytałem ze zrozumieniem instrukcję. Wiem z życia, że nie należy się spieszyć :roll:

 

Zasilacz do ładowarki o wydajności 5A z rcsklep.pl zamówię później, na razie chce sprawdzić czy

ładowarka działa podłączając ją do akumulatora samochodowego. To z zasilaczem E-Sky to była taka próba,

bo chciałem podłączyć do zasilacza, a nie do ładowarki :wink:

 

przemek_pc

Tak. Poprosiłem o pisemne potwierdzenie + paragon w uwagach. Wszystko jak na razie ok.

 

:idea: Nadal jednak nie wiem:

 

:arrow:

W zestawie były za to krokodylki. Może głupie pytanie, ale lepiej się spytam:

Czy na 100% czerwony kabel idzie do plusa do akumulatora a czarny do minusa?

Raz się spotkałem z takim czymś, że czarny był +, więc pytam ...

 

:arrow: Nie wiem też czy na 100% dobrze przełożyłem kable od pakietu Kokam. Jak myślicie?

 

:arrow: Ciekawi mnie jeszcze dlaczego muszę podłączać pakiet zarówno przez przewód + i - ( T-Deans ) i przez wtyk do balancera.

Czy nie wystarczył by sam wtyk do balancera?

 

:arrow: Interesuje mnie też czy muszę podłączać pakiet na włączonej ładowarce, czy można przy wyłączonej ? - pytam z ciekawości.

 

:arrow: Jak w końcu wszystko będzie działać, to postawię temu kto mi pomagał plusy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczył by sam wtyk do balancera?

 

Nie. Wtyk balansera nie ma duzych mozliwosci pradowych - to w zasadzie tylko pomiar napiec miedzy celami. Caly prad ladowania idzie przez +/-

 

Interesuje mnie też czy muszę podłączać pakiet na włączonej ładowarce, czy można przy wyłączonej ?

 

Przy wlaczonej ladowarce, bez uruchomionego programu ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) .

 

EDIT: Podłączyłem ładowarkę do akumulatora 12V. Wszysto działa. Posprawdzałem sobie wszystkie tryby,opcje i zapisałem ustawienia dla jednego z moich Li-Po, czyli:

w pierszym menu wybrałem pakiet 3S i pojemność 1200 mAh ,

a w następnym ustawiłem opcje ładowania dla różnych trybów i zapisałem pakiet jako nr. 1

Następnie załadowałem ten program i weszłem w tryb ładowania/rozładowywania do przechowywania akumulatora .

Sprawdziłem jeszcze raz dane i włączyłem ładowanie.

Wszystko ok. Jest jednak jedyna sprawa której nie rozumiem.

Podczas ładowania weszłem sobie w menu pod przyciskiem DEC/ -

 

Wyświetliła mi się opcja :

Capacity Cut-Off

On 5000 mAh .

 

Przeczytałem, że jest to opcja ustawienia maksymalnej pojemności ładowania.

Wyszłem z menu i ustawiłem ją na 1400 mAh - bo do takiej pojemności mam pakiety.

Jeśli dobrze rozumiem, to po załadowaniu mojego zapisanego programu na Li-Po 1200 mAh ładowarka sprawdza pojemność pakietu i dopiero ładuje go do 1200 mAh.

Po co wiec jest funkcja Capacity Cut-Off ? Czy coś źle ustawiłem ?

 

Jeszcze jedno. Jakimi prądami mogę ładować bezpiecznie pakiety? 1C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co wiec jest funkcja Capacity Cut-Off ? Czy coś źle ustawiłem ?

 

Funkcja ta służy do ochrony pakietu przed przeładowaniem. Bardziej to ma zastosowanie do pakietów Ni MH jak do li poli ale nidy nic nie wiadomo. Funkcja ta działa tak, że przerwie ładowanie po władowaniu w pakiet 1400 mAh.

 

Jeszcze jedno. Jakimi prądami mogę ładować bezpiecznie pakiety? 1C ?

 

To jest standardowy prąd ładowania. I jeśli nie masz specjalnych akku to raczej go nie przekraczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jeszcze ta funkcja, bo mam kilka pakietów Li-Po i dla każdego przed ładowaniem trzeba by więc ustawiać jego pojemność ...

Czy nie wystarczy, jak załaduję zapisane ustawienia dla 1 z pakietów, gdzie podałem że pakiet ma 1200 mAh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja to takie drugie zabezpieczenie. Tak samo jak masz np. Time i Temp. W Time ustawiasz czas po jakim od początku ładowania ładowarka ma skończyć ten proces i Temp gdzie po osiągnięciu danej temp proces ładowania jest kończony. Te funkcje są dodatkowym zabezpieczeniem chroniącym pakiet. I zazwyczaj ustawia się jakieś 140% pojemności dla ni mh a dla li poli raczej nie ma to znaczenia bo program ładowania w ostatniej fazie niedopuszczająca do przekroczenia (dla 3s) napięcia 12,6V zmniejsza prąd ładowania i gdy ten spadnie poniżej 1/10 prądu ładowania początkowego to wyłącza ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To wiele wyjaśniło :) .

 

No to mam jeszcze tylko takie pytania:

 

:arrow: Czy polaryzacja wtyczki tego zasilacza będzie ok. do mojej ładowarki.

Na stronie jest napisane:

Zasilacz jest przeznaczony specjalnie do ładowarek modelarskich - będzie współpracował z każdą 12sto voltową ładowarką.

Jednak nie zaszkodzi zapytać. Może ktoś próbował ...

 

 

:arrow:

Nie wiem też czy na 100% dobrze przełożyłem kable od pakietu Kokam.

Ja myślę że dobrze, a wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka padła ( Turnigy Accucel 6 )

Za pierwszym razem pakiet naładowała. Odłączyłem.

Za drugim razem też naładowała. Odłaczyłem.

Dzisiaj podłączam ten sam pakiet, łąduję z 1 min, patrzę a tu dymek idzie spod radiatora,

a na wyświetlaczu są same kreski ...

 

BTW: Instrukcję po Polsku dostałem na E-Mail, tylko dopiero teraz się zalogowałem i sprawdziłem :oops:

 

EDIT: Ładowarkę mam wysłać do producenta ....

Hmm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na drugi raz może warto kupić drożej ale bez konieczności odsyłania do producenta? Masz adres producenta? Na podstawie czego uzna on reklamację? na podstawie paragonu z polskiego sklepu? Ktoś cię drogi kolego robi w przysłowiowego konia. No ale generalnie polecasz ten sklep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Na drugi raz może warto kupić drożej ale bez konieczności odsyłania do producenta? Masz adres producenta? Na podstawie czego uzna on reklamację? na podstawie paragonu z polskiego sklepu? Ktoś cię drogi kolego robi w przysłowiowego konia. No ale generalnie polecasz ten sklep :)

 

Wszyscy wiemy Przemek że promujesz sprzedaż swoich ładowarek ale my tu nie rozmawiamy o fakturach, paragonach cłach i innych tego typu rzeczach więc może wreszcie przestań pisać na tematy fiskalne.To nie sklep tylko forum.

 

Aha, Shark 20 bo takiego mam ma ustawianą wartość Delta Peak.Nie wiem skąd taka informacja na Twojej aukcji że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragon jest dowodem sprzedaży i jest traktowany jako gwarancja, nie potrzeba pisemnej gwarancji ...

 

Ładowarke odsyłasz do sklepu w którym zakupiłęś ładowarkę [przecież nie wysyłasz telewizora do chin :wink:] i czekasz na rozpatrzenie reklamacji jak pamietam do 2tyg, albo naprawią albo nowa ładowarka albo kasa z powrotem.

 

O ile oczywiście ładowarka uszkodziła się z własnej przyczyny a nie twojej ale o tym zadecyduje serwisant. Ty musisz dostarczyć ładowarke do sklepu a oni muszą ją tobie dostarczyć po rozpatrzeniu gwarancji.

 

Jeżeli z twojej winy ładowarka się spaliła mogą także zaproponować odpłatną naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sławek, ja tu piszę że SKLEP robi w konia Michała bo niby gdzie ma odesłać ta ładowarkę? Ma ktoś adres siedziby Turnigy? Czy ja coś napisałem o sprawach fiskalnych??? Czytaj ze zrozumieniem i piętnuj zachowania takich pseudo-sprzedawców jak ten RC-Elektrotown a nie atakuj mnie.

Do Michała, udaj się do rzecznika praw konsumenckich, w każdym większym mieście jest ktoś taki na etacie a jak nie znajdź w internecie adres najbliższego i opowiedz o całej sprawie, niech pomogą ci ją rozwiązać, od tego są i za to biorą pieniądze.

 

Jest tylko jedno ALE, jeśli urządzenie uległo spaleniu jak w twoim przypadku to sprzedawca stwierdzi, że to z twojej winy i tu się mogą zacząć schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Właśnie czytam ze zrozumieniem,natomiast jeżeli kupuje ktoś w Chinach to chyba wie że tam trzeba odesłać towar, najprędzej do sklepu w którym go zamówił.Nie będę piętnował pseudo-sprzedawców ale i nie będę promował innych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.