Skocz do zawartości

odbiornik R700(Graupner)


miras

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał do podpięcia regulatora zależy od typu zastosowanego nadajnika. Dla Graupnerów kanał pierwszy.

 

Wszystko ok. Dziękuję Ci bardzo. Dzisiaj kupiłem tą aparaturę i coś mi sie obiło że mogę spalić regulator czy odbiornik jeżeli pakiet ma wysokie napięcie 11.1 V. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A niby jak odbiornik miałby mieć BEC? przecież nie podłączasz go do pakietu...

 

Regulator pewnie ma BEC'a - masz 3 kable - Plus, Minus, Sygnał. Plusy i Minusy w odbiorniku zawsze są zmostkowane kanałami. Reszte sobie dopowiedz.

 

A no to zaraz wyjaśnię jak. Nie każdy odbiornik obsługuje BEC.

Np. na odbiorniku mam wyjście kanał 1 do podłączenia regulatora. Kanał ten steruje obrotami silnika (w Graupnerze MX-12). Odbiornik posiada dedykowane inne gniazdo do zasilania + i -. Stąd moje pytanie, czy podłączając regulator tylko do kanału 1 odbiornika, zasilamy go i serwomechanizmy, a gniazdo do zasilania pozostawiamy nie podłączone. W innym przypadku muszę użyć stabilizatora i zasilać odbiornik i silnik oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W R700 WSZYSTKIE plusy i WSZYSTKIE minusy są zmostkowane. Obojętnie do którego kanału wepniesz kabel z regulatora zasilisz i odbiornik i serwa. Jedynym powodem dla ktorego regulator wpinasz w kanał 1 jest to, ze na nim idzie sygnał sterujący gazem. W innym przypadku gaz miałbyś np na lotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to nie działa. Mam sygnały z regulatora co 2 sek., co oznacza wg instrukcji brak sygnału z nadajnika. Nie wiem już co zrobić. Nadajnik jest nowy jeszcze nie testowany.

Regulator to Markus B12.

 

Aktualizacja.

Problem rozwiązany. Nie łączyła wtyczka w kanele 1. Wsadziłem ją teraz znacznie głębiej i mocniej. Zadziałało. Problem mógł być też z zasilaniem z akumulatora na "skrętkę" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.