Skocz do zawartości

Morback


Rekomendowane odpowiedzi

He he tu cie mam.A mailem zapytac na priwie... i mysle ee forum to zawsze wiecej ludzi..A tu he he..Czyli co nie polecasz?Z wykonaniem nie powinienem miec problemow...Interesuje mnie to to badziewstwo nad skrzydlem(zdwojenie takie male plata)-musi byc?Jak sie bez tego lata?

A jaka mase miales?A po podworku latales czy w hali?

A z czego byl?...U nas w Boleslawcu mamy 2 rodzaje paneli...Niestety tylko rowkowane(o ile sie niemyle).. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latalem w hali I LO

waga do lotu wyszla mi okolo 190g wiec ciezko bardzo jak na halowke

zrobiony byl z depronu 3mm nierowkowanego

to nad skrzydlem zapewnia dobry wygflad i dodatkowa powierzchnie nosna

ale trzeba idealnie wywarzyc

teraz mam model clik ktory co prawda przeszedl juz wiele ale sie trzyma jakos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej udeżasz w złą stronę. Jesli zalezy ci na zwrotności nie możesz obciązyć modelu, który przystosowany jest na halę w granicach 130g do 170 bo wtedy na 200% stracisz na własciwościach. Pod drugie tak jak powiedziałem morback lata raczej precision niz 3d więc raczej nie zachwyci cię frystylowe latanie na polu. proponowałbym bardziej jakiegos shockflyrea, który jest stworzony do 3d niż wymuszanie od halowca rzeczy do których nie jest przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale wisiec i robić beczki po okręgu potrafi każdy DOBRY halowiec. nie wazne czy do 3d czy do precision, wiec jakichś rewelacji to ja tu nie widze. Poza tym na początku napiane jest, że to jest morback jakiś tam "outdoor" więc nie jest powiedziane, że nie był udoskonalany (większe lotki itp).

 

Jesli już piszemy na temat wyboru modelu depronowego to chyba nalezy jasno wskazac różnice miedzy modelami do f3ai a f6a.

Modele do f3ai oczywiście są w stanie robić beczki, wisieć na śmigle bo nawet jest to zawarte w programie international do halowców, lecz nie sa zdolne do wykonywania agrsywnych figur jak nagłe zrywy, waterfale itp. dlatego, że zwykle maja one większa powierzchnie "nośną" co przekłada się na większe opory przy zrywach ale daje to zmiejszenie prędkości lotu, która jest jakże potrzebna przy lataniu indoor precision. Natomiast typowe modele do aeromusical to zwykle krzyżaki o niewielkiej powierzni, które rozwijają w porównaniu do modeli precyzyjnych większe prędkości, co daje nam możliwosć wykonywania figur bardziej agresywnie i co za tym idzie bardziej efektownie co liczy sie w tej konkurencji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle ,ale idac twoim tokiem rozumowania zadna halowka nie nadaje sie na podworko.

W bezwietrzne dni mozna chyba latac "precision" czy "waterfale"?

Jestem taki uparty poniewarz zachwycil mnie ten model-ksztalt, loty.A moze bylem pod wplywem podkladu muzycznego z filmu do ktorego dalem linka?

Jezeli masz jakis pomysl to napisz jaki by sie dla mnie model (z tych plaskich)nadawal?

Dodam ze pilot ze mnie marny...Po prostu nudzi mnie juz latanie moim "workiem ziemniakow ze smilem".Powyglupiac sie chce troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fana, fany.Tylko ze szablony pod Morbacka sa gotowe, depron pikny-kupiony(nie jakis tam rowkowany,krzywy jeno biale zloto 4mm).Zaraz sobie tego Jaka plany sciagne z rcg.Moze jeszcze mi sie cos odwidzi.Jak na razie to dzieki za info.A jako ze sytuacja polityczna w polsce niestabilna, euro idzie do gory,a polityka monetarna bankow sprzyja kryzysowi,daje kazdemu "pomogl" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.