Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonaj te kroki:

1. Podłącz kabel do kompa

2. Podłącz kabel do aparatury

3. Włącz aparaturę

4. Uruchom T6config

4a. Wybierz właściwy dla Ciebie port COM

5. Ruszaj drążkami i pokrętłami i opisz jak się zachowują zielone paski w T6config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ok, zróbmy tak... jak jesteś w T6config to kliknij GetUser a potem Save. Zapisz swoje ustawienia do pliku i mi go podeślij (adres w profilu). Wgram go do swojego sprzętu i łatwiej mi będzie kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Eurgle za 120$ z przesyłką -> http://r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcps61207

 

Czy może HK-7X -> http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10186

 

Czy ta pierwsza aparatura ma moduł w zestawie? Na zdjęciach jest, ale w Include nie ma go wpisanego.

 

Wiem, że druga aparatura jest uboższa, ale też sporo tańsza. Co się bardziej opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś dotarła do mnie aparatura hk 6ch. Wszystko ładnie się zainstalowało, przetestowałem czy serwa i silnik pracują i wszystko było dobrze. Do momentu jak chciałem drugi raz się "pobawić", serwa bardzo mało się wychylają może do 1/3 zakresu. Ustawienie ENDPOINT nic nie daje cały czas problem zostaje. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B

Panowie, co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Eurgle za 120$ z przesyłką -> http://r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcps61207

Bezsprzecznie ta

pelny komputer , tanie odbiorniki Ja mam turnigy 9 z modulem Hobby kinga czyli mam dokladnie to samo co Eurgle

.Ps. odbiorniki pasuja z hobby kinga np te

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8440&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_Receiver_6Ch

a przynajmniej tak wyczytalem w necie .

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Chcę ustawić nadajnik do sterowania deltą. Szukam i szukam, ale wychodzi na to że sam muszę stworzyć (wymyślić ) mixer. Nigdy nie robiłem tego, we flashu 5 był gotowy ELEVON i VTAIL. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to ustawić? Tak dokładnie. Latam w MODE1. Ja rozumiem że to prosta aparatura, ale juz takie coś mogli zrobić. Trzeba "wystrugać" samemu od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zaczęło działać, ale nie do końca dobrze. Pierwsze - ustawienie tak jak na rys Pawła działa tak, że działają tylko lotki (paski ruszają się z tej samej strony) a przy ruszaniu sterem wysokości działa tylko jedno serwo w dobrym kierunku. Drugie milczy. Rusza się tylko jeden pasek. U tu pytanie: jak to jest w mixerach, czy jest zasada pan-sługa? Czy tak trzeba rozumieć te napisy na interfejsie Source i Dest? Zakładając, że tak właśnie jest zrobiłem drugi mix, gdzie jako Source był kan2 a Dest kan1 i Switsh ON.

I tu drugi kwiatek się zrobił. Działają po dwa serwa przy ruchu odpowiednim drągiem, ale jeśli lotki jako lotki chodzą poprawnie (wychylają się w przeciwne strony) to przy ruszaniu drągiem od wysokości stery nadal się zachowują jak lotki (wychylają się w przeciwne strony). Paski poruszają się przy ruszaniu "wysokością" i "lotkami" z tej samej strony. Zmiana reversu na źle poruszającej się lotce powoduje, że zaczynją działać dobrze jako stery wysokości (razem się wychylają w jednym kierunku) ale lotki też zaczynają się wychylać w tym samym kierunku :evil:

Ile mixerów trzeba włączyć do obsługi delty?

A może przełożyć na orczyku serwa jeden z popychaczy na górę? Po drugiej stronie jest wyprowadzony identycznie. Ale pierwowzory na RC Groups mają wyprowadzenia tak jak ja, czyli oba dna dole, przy płacie. Ratujcie koledyz, kończą mi się pomysły...

 

Edit: Dałem radę zrobić to posiłkując się pomysłem ppompki chętnie dałbym Ci punkcik a ustawienia wyglądają tak:

album_pic.php?pic_id=3884

 

edit: lukkow Chyba a właściwie na pewno jest błąd w tym co pokazujesz, próbowałem tak ustawić i za Chiny nie działa..

 

edit2: Po wymianie porad z Kolegą ertman'em mogę teraz stwierdzić "a jednak działa" :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z aparatura Hobby King 2.4Ghz.

po instalacji na komputerze wychwytuje mi 3 i 4 kanal ... 1 i 2 wogole nie reaguje =/

1 i 2 kanal sa z lewej strony.. 1 ma odpowiadac za obroty silnika tzw. MODE 2. 2 kanal tez ma za cos odpowiadac, jeszcze nie wiem za co. na T6config reaguja tylko 3 i 4. Wprowadzalem mnostwo kombinacji i nic. Doradzić ktoś co może być przyczyna lub co robie źle. Dodam ze instalacje odbiornika przeprowadzalem 3 raz z formatowaniem na 2 roznych komputerach i caly czas ta sama syt. Sytuacja ta sama po instalacji oprogramowania JOY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppompka, zrób próbę zasięgu sobie. Pytałem o to samo kilka postów wcześniej. Poradzono mi, żebym się nie przejmował. I jednak muszę przyznać, że z tym rozciągnięciem "na maxa" to przynajmniej u mnie się potwierdza. W kadłubie jest trochę mało miejsca na długość i odbiorniczki były od siebie góra 15 cm. Akumulatory świeżo naładowane a antenki pod kątem prostym i zasięg w czasie próby spadł do 100m :( Strach czymś takim latać. Muszę pokombinować i jakoś "rozprostować" ten kabelek.

 

edit: Ja się tam na tym nie znam meteor, ale można tak z jednym odbiornikiem, tzn z jedną antenką? Jak rozciągnę i sprawdzę ponownie ten zasięg to będę wiedział więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory świeżo naładowane a antenki pod kątem prostym i zasięg w czasie próby spadł do 100m

To ja miałem większy zasięg na odbiorniku bez tej satelity, tylko na tej antenie wystającej z odbiornika. Może masz uszkodzony odbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.