Skocz do zawartości

Klejenie rzepa do pakietu


karand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja używam rewelacyjnego rzepa samoprzylepnego firmy TESA - do kupienia w marketach budowlanych, cena około 6 PLN za paczkę. Rzepa trudno odkleić od pakietu.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wyjmować akumulator do ładowania :D

:lol: taśma dwustronna między pakiet a rzep i tak samo, między model i rzep :mrgreen:

 

Odpowiadam na pytanie czym najlepiej przykleić rzep do pakietu, a nie czym przykleić pakiet do modelu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: taśma dwustronna między pakiet a rzep i tak samo, między model i rzep :mrgreen:

 

Odpowiadam na pytanie czym najlepiej przykleić rzep do pakietu, a nie czym przykleić pakiet do modelu 8)

Twoje rozwiązanie jest bardzo ciekawe, ale u mnie nie do zastosowanie ze względu na grubość takiej kanapki złożonej z dwóch warstw pianki i rzepa :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleje na CA, i jest super.I jest to zwykły rzep bez kleju.Te klejące sie odklejają, zwlaszcza od małych pakietow.

Skorzystałem z Waszej rady i przykleiłem rzep klejem CA. Niestety - całkowita porażka :cry: i nikomu nie polecam tego sposobu. Rzep bardzo szybko się odkleił, a koszulka stwardniała, zbielała i wygląda paskudnie. Prawdę mówiąc mam to co chciałem, bo przewidywałem właśnie taką reakcję tworzywa z którego wykonana jest koszulka. Prawdopodobnie jest to modyfikowany polietylen a polietylen jest bardzo ciężko czymkolwiek skleić. Ciekaw jestem jak Wam się to udało. Jak dostanę gdzieś rzep z klejem dobrej jakości to sprawdzę jak będzie się trzymał na tak zmaltretowanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wszedłem w posiadanie rzepów używanych do klejenie mebli na stoiskach do ścian (np. luster w salonach Crop-a)

Są to rzepy o identycznej budowie obu połówek i wierzchnie strony pokryte jakimś kleidłem .

Trzyma tak że do przyklejenia pakietu używam ścinak 2x1cm -nie do oderwania.

A chyba jest to produkt marki 3M.

To że nie puści to niech wam uświadomi fakt że takie lustro waży ok 50-70kg i wisi kilka lat i nie spada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Waszej rady i przykleiłem rzep klejem CA. Niestety - całkowita porażka :cry: i nikomu nie polecam tego sposobu.
Ja stosuje gęsty CA i to często parę linni kleju tylko - nie smaruje całej powierzchni... Ty pewnie rzadki ?
A chyba jest to produkt marki 3M.
Marka 3M znana jest z najlepszych "kleideł". Czy to "udział" w produkcji plastra opatrunkowego, czy też taśmy dwustronnej zawsze gwarantuje sukces :)

 

Czemu nikt nie wspomniał o konieczności DOKŁADNEGO odtłuszczenia powierzchni ? :roll: Niektórym dlatego mogą sie właśnie dwustronne taśmy odklejać (pomijam kwestie taśmy na kleju ryżowym :D)

 

P.S. Kiedyś przykleiłem sobie kalendarz ścienny (z kobitką, a jakże :D) na 50cm odcinek dwustronnej piankowej taśmy klejącej. Do dziś jedyne co mogę zrobić to albo wyryć/zeskrobać z farbą (wisi na drewnianych drzwiach) albo zasłaniać nowym kalendarzem (ostatnie czynię do dziś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje gęsty CA i to często parę linni kleju tylko - nie smaruje całej powierzchni... Ty pewnie rzadki ?

Czemu nikt nie wspomniał o konieczności DOKŁADNEGO odtłuszczenia powierzchni ? :roll: Niektórym dlatego mogą sie właśnie dwustronne taśmy odklejać (pomijam kwestie taśmy na kleju ryżowym :D)

Używałem CA średniego, po uprzednim odtłuszczeniu powierzchni klejenia benzyną ekstrakcyjną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Waszej rady i przykleiłem rzep klejem CA. Niestety - całkowita porażka i nikomu nie polecam tego sposobu.

Karand może moja wina nie napisałem że do takiego klejenia używam gęstego CA i dobrze dociskam a jednocześnie chucham co pomaga szybciej złapać :D i u mnie to działa bez zastrzeżeń. A jako koszulki na aku bardzo często stosuje termokurczliwke i jak narazie z nią ten klej w żaden sposób nie reagował. Jeżeli mój sposób u Ciebie sie nie sprawdził no to jest trochę przykro, ale nie znaczy to że jest to pomysł ZŁY :roll:

 

Ja stosuje osobiście też inny sposób mocowanie pakietu do modeli, taki jak wcześniej opisywałem przyklejam taśme do wnętrza modelu pakiet owijam w cienką gąbkę a nastepnie obwijam rzepem "coś jak bym buty na rzepy zakladał", polecam bardziej w przypadku mocowania odbiornika. I jak narazie ten rzep też mi się od wnętrza kadłuba nie odkleił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Jeżeli mój sposób u Ciebie sie nie sprawdził no to jest trochę przykro
Niech nie będzie Wam przykro. Do chropowatej powierzchni koszulki, po potraktowaniu jej klejem CA przykleiłem rzepa UHU - porem i wydaje mi się że dobrze trzyma :D . Za radą Tomka poszukałem w domu i znalazłem kawałek rzepa samoprzylepnego firmy 3M. Kawałek 2x1,5 cm (tylko taki znalazłem) przykleiłem do drugiego takiego samego pakietu. I to jest TO! Tylko gdzie takiego rzepa można kupić :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.