Skocz do zawartości

Klejenie rzepa do pakietu


karand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

 

 

rzep

 

Gdzie kupić

 

Tylko czy sprzedają w detalu?

Dzięki za podpowiedź.

 

Pytałem się w firmie sprzedającej produkty 3M w Katowicach - nie prowadzą sprzedaży detalicznej :( .

Wysłałem też maila do 3M Poland i czekam na odpowiedź.

EDIT dn. 26.03.2007

Włąśnie otrzymałem odpowiedź z firmy 3M Poland. Podano mi adresy w Katowicach i Krakowie gdzie mogę kupić tę taśmę z rzepem. Pod koniec tygodnia będę w Katowicach więc zainteresowanym będę mógł udzielić więcej informacji (cena, opakowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem w katowickim przedstawicielstwie 3M Scotchmate SJ 352 D. Dwie taśmy 5m x 25mm, taśma A - haczyki, taśma B - pętelki. Tasmy pokryte są klejem i bardzo dobrze trzymają się na różnych powierzchniach. Opakowanie które kupiłem było najmniejszym jakie jest w sprzedaży (a potrzebowałem tylko 10 - 20cm :) ). Taśma ma tylko jedną wadę. Jest nieprzyzwoicie droga i jej zakup to wielka ekstrawagancja i chwila szaleństwa z mojej strony :oops: . Jeżeli ktoś z Was jest równie szalony jak ja to proszę o PM. Chętnie odstąpie dowolnej długości odcinki po cenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie miałem przyjemność zamocowania rzepa do pakietu, balsy i sklejki. Do balsy i sklejki użyłem gęstego CA bez przyspieszacza, podczas sklejania mocno docisnąć. Trzyma bardzo dobrze. Co do folii termokurczliwej stosowanej w pakietach to polecam wyczyścić miejsce klejenia zmywaczem do paznokci. Zmywacz delikatnie rozpuszcza folię i staje się ona matowa przez co nie jest już tak śliska. Użyłem gęstego CA bez przyspieszacza mocno dociskając klejone elementy. Z efektu klejenia jestem zadowolony. Gdyby jednak połączenie nie wytrzymało to z pewnością tu napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ja drogą prób i błędów doszedłem do tego, że najlepszy jest UHU POR

 

Smaruję obficie rzepa POR-em, i odkładam na 10 minut. Potem przyklejam do gładkiej koszulki pakietu bez żadnego odtłuszczania itepe, przyciskam i zostawiam na noc.

Następnego dnia można latać. To w zasadzie jedyna wada (że trzeba kilka godzin poczekać). Po kilku dniach spoina robi się jeszcze mocniejsza, choć przez cały czas pozostaje usiwalna.

 

POR jest lepszy niż CA i lepiej się nadaje na połączenie dwóch dość elastycznych materiałów (kosztulka się trochę rozciąga przy odczepianiu pakietu), pracuje i nie kruszy się wskutek naprężeń. Na pora kleję też rzepy do wszystkiego innego: regulatorów, odbiorników, klapek w kadłubie zamykanych na rzepy. Trzyma tip top. Dodatkową zaletą jest to, że jak trzeba rozpakietować pakiet i zdjąć koszulkę, to rzepa naklejonego na POR można odkleić i przykelić potem na nowy pakiet. Można też całkiem rzepa zrecyclować usuwając resztki POR-a które z niejakim trudem palcem można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wszedłem w posiadanie rzepów używanych do klejenie mebli...To chyba jest to produkt marki 3M.

Dokładnie tak, jak piszesz. To jest rzep 3M a nazywa się Dual Lock. Jest to coś w rodzaju grzybków, które zatrzaskują się wzajemnie. Jest do kupienia ale cena trochę powalająca - dokładnie nie pamiętam ale coś ok. 50 zł. za 1m chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklejenie odbiornika używam rzepa 3M o rozmiarze 1cm na 1czm.

Do przyklejenia pakietu 800-900mA używam 3x 1,5 cm .

Do przyłapania pakietu 2200Ma 3cele wystarczy mi 5 cm na 2 cm.

Prędzej wręgi pourywam niż mi pakiet odpadnie.

Zresztą przy 5cm pakietu nie da się odkleić ,trzeba zacząć podważać , inaczej nawet 3mm sklejka ustąpi ,a nie rzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.