Skocz do zawartości

Jaki silnik pod 2s do motoszybowca.


Bartosz Mesjasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pakiet fp evo 2s1p 4500mah 210g, latam motoszybowcem o masie około 1,5kg (waga do lotu z silnikiem mega mini 7e, sam silnik +/- 200g), 230cm rozpiętości. . Szukam silnika 3f, puki co wpadł mi w oko RAY 3536/5 i DUALSKY XM3536CA-6. Najlepiej żeby silnik współpracował ze śmigłem 10x6 ( wiem wiem, od :ass: strony zaczynam :wink: ) Co mogli byście doradzić ? Wolał bym o propozycje dostępne w sklepach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to zapuszczałem na kalkulatorze, i wychodzi, że:

Potrzebujesz jakieś 1kg ciągu i prędkość wiatru jakieś 15m/s (to moje założenia wyjściowe)

Na łopatach 10x6 jest to do uzyskania przy jakiś 10 000 obr/min

Wydawało by się, że kv ok 1800 wystarczy, jednak kalkulator pokazuje, że nie bardzo. (prąd wychodzi za duży)

 

Jak zdecydujesz się na większe łopaty, to będzie łatwiej. Dla tego Dualskiego trzeba by założyć 12x6, 13x6 lub 13x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, wszytko ok , tylko co ja z tym pakietem zrobię ? szkoda żeby leżał.meteor, mało info na jego temat znalazłem i przydało by się żeby był do kupienia u nas :wink: zzradek, z doborem łopat nie będzie problemu, fajnie tylko jak by wystarczyło to co mam na stanie :mrgreen: maruda ze mnie nie ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję Ci kupna akurat tego silnika. Głównie chciałem pokazać, że dla łopat 10x6 sensownie było by szukać silnika kv około 1800 i maksymalnym prądzie jakieś 35A

Tylko że właśnie takie kv nie jest zbyt popularne :(

 

Ale to są tylko dywagacje teoretyczne. Chciałem zaznaczyć, że moje podpowiedzi nie wynikają z praktycznego doświadczenia, tylko kilkunastu minut spędzonych nad kilkoma różnymi kalkulatorami ciągu.

 

Co mi się jeszcze rzuciło w oczy, to róznice w wynikach sięgające nawet 20% jesli chodzi o ciąg statyczny uzyskiwany przez łopaty 10x6 dla obrotów 10 000 obr/min (różne aplikacje i różne łopaty o tych wymiarach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.