Skocz do zawartości

Zasięg aratury/odbiornika RC


szewo

Rekomendowane odpowiedzi

Z historycznych zabawek typu Bellanca i własnej jakiejś konstrukcji pozostał mi sprzęt RC jak na zdjęciu.

aparat.jpg

 

Dwie tanie aparatury i dwa tanie odbiorniki. Wiem, że z tymi zabawkami zasięg 300m to wszystko, czego mogę się spodziewać. Zastanawiam się czy to coś da się jakoś upgradować - czy wymiana odbiornika na solidniejszy np. pomoże. Chciałbym zwiększyć zasięg do jakiegoś 1000m. Ma sens sama wymiana odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sądzę ,że jednak zasięg jest większy niż 300m - pierwsza to ranger firmy hitec na której kiedyś latałem szybowcem 2metrowym na zawodach i było wszystko ok :) poza tym raczej nie będziesz latał dalej niż te 300m chyba.....do jakiego modelu ma służyć ? Przeprowadź test z kolegą i zobaczysz jaki na prawdę ma zasięg. Tak zależy też od odbiornika a na temat tych ze zdjęcia nie powiem ci za wiele ..... sprawdź zobaczysz i powiedz co wyszło....jak będzie mało to można próbować z innym odbiornikiem. Tej 2 nie znam ale wygląda jak e-sky 4h - poczytaj pewnie mają sporo wspólnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie przypomina raczej nadajnik od SKY LADY Pelikana, a to żle wróży co do możliwości połączenia z innym odbiornikiem. Ale to tylko takie gadanie. Trzeba sprawdzić. I to najlepiej w modelu, bo chodzi o docelowe ułożenie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci kanał - pokrętło na grzbiecie ewidentnie jest dorabiany już poza producentem. Chyba to oryginalny Hitec made in Philipines.

 

Rozumiem, że jeżeli Hitec to z dobrej klasy odbiornikiem mogę sie spodziewać rezultatów typu 1km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z czułością odbiornika trochę zyskasz.

Jeżeli nadajnik jest tego warty to można powalczyć

ze stopniem końcowym TX'a. Ale to musi zrobić

ktoś, kto będzie dokładnie wiedział co robi.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest wymiana tranzystora

końcowego w nadajniku na taki, który będzie miał

większe wzmocnienie prądowe niż ten dotychczasowy.

( wartość h21e ).

Trzeba zobaczyć dane katalogowe obecnego.

Można też zadziałać w kierunku zwiększenia napięcia

zasilania ( tylko dla końcowego tranzystora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej. jakiego zasiegu oczekujesz i jaki by cie satysfakcjonowal. no i moze jeszcze do jakiego modelu.

 

tego zastawu zlewej nie znam, ten z prawej zakupilem wraz ze skylady, sprawowal sie nadzwyczaj przyzwoicie. mysle ze mial z 500m zesiegu, bo latalem nim RWD by Skazoo (szacunek) bardzo, baaardzo wysoko, az punkcik widzialem.. Jedyne mankamenty tej aparaturki to brak komputerka.

Mialem potem problem z doborem odbiornika do niej Hitec nie chcial wspolpracowac, ale ze to chodzil ten tani E-sky i Rex 5 i 7 zasiegi byly przyzwoite.

jezeli chcesz sie bawic w elektryki do 1,5 m rozpietosci to skup sie na platowcu i wyposazeniu go, zakup aparatury odloz na pozniej.

Aha, mozesz sprawdzic zasieg aparatury przy ziemi. Ze zlozona antena powienien byc w granicach 30m.

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.