Skocz do zawartości

Dobre sklepy modelarskie


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat ten często pojawia się na wielu forach... więc chyba dobrze tutaj też taki "oficjalnie" założyć :) .

 

Tak więc, jakie macie swoje sprawdzone sklepy?

A poza tym - mam zamiar kupić trochę balsy - przegladałem różne sklepy, ceny sa różne... generlanie chodzi mi o śrdniotwardą balsę 3mm - tak mi ktoś doradził.

Najtaniej chyba była 5zł za listwę... na www.majsterklepka.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się mówi - "wybrać się do sklepu" - tylko jak tu wybrać, gdy najbliższy sklep modelarski jaki znam, jest w Suchym Lesie k. Poznania (choć w samym Poznaniu też może jakiś być)! Mam wsiąść do autobusu i jechać? Tak na marginesie - w ofercie przez internet w Ikarze nie ma tam balsy... Więc takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę :|

 

W moim wypadku niestety cena się liczy - niestety...

 

PS. Przepraszam za ton mojej wypowiedzi... :oops: . Ale naprawdę zależy mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - w ofercie przez internet w Ikarze nie ma tam balsy... Ale naprawdę zależy mi :)

Wysyłka paczki na terenie kraju kosztuje tyle samo niezależnie od odległości.

Wybierz sobie dowolny sklep internetowy.

Jeżeli nie masz zaufania do sprzedawcy i jego doświadczenia, to kontaktujesz się z Qpą, on Ci kupuje (wg waszego długiego dogadywania się np przez GG) to co potrzeba w Majsterklepce i wysyła do Ciebie.

Potem jakoś się rozliczacie (jak nie masz jakiegoś konta, to i tak wyjdzie drogo).

Ryzyko zakupu bez oglądania towaru jest małe, sprzęt modelarski to nie kiełbasa i wąchanie nie pomaga :lol:

 

W moim wypadku niestety cena się liczy - niestety...

Prawdopodobnie skoro nie masz kasy, to masz inne dobra naturalnie przyrodzone młodym ludziom: np sporo wolnego czasu :D

Pomaga śledzenie cen, ofert, szukanie opisów i opinii, przeglądanie stron producentów.

Często klepy internetowe są prowadzone przez modelarzy i telefon przed zamówieniem pozwala sporo wyjaśnić.

Najczęściej towar można zwrócić (na swój koszt, a to nie zawsze się opłaca).

Oczywiście zobaczyć i pogadać ze sprzedawcą (takim fachowcem) nigdy nie zawadzi, ale jeżeli nie ma w pobliżu takiego sklepu, to niestety...

Pozostaje sklep wysyłkowy.

 

W moim przypadku wyjazd do najbliższego sklepu, do Lublina to dla mnie wydatek na paliwo, parking i co najważniejsze strata czasu.

Generalnie od dosyć dawna ja kupuję w internecie.

 

PS Ile i jakiej balsy Ci potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skoro nie masz kasy, to masz inne dobra naturalnie przyrodzone młodym ludziom: np sporo wolnego czasu
.

No jasne :) . Ale zawsze trochę czasu się znajdzie.

 

A jeśli chodzi o samą balsę, to na moje zasoby finansowe jak na razie interesuje mnie coś takiego:

a)"podstwawowo": 2x 3mm średniotwarda, 1x 3mm średnia, 1x 3mm miękka, 1x 1,5mm miękka

b)"opcjonalnie": 2x krawędzie natarcia mniej więcej 1cm x 1,5cm średnia (nie wiem czy z tymi krawędziami sa takie wymiary)

 

A jeśli chodzi o Ikara - nie miałem na myśli jego, żeby był najbliżej (i najtańsza przesyłka), tylko że de_szaa napisał, że najlepiej wybrać się do sklepu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok!

 

Ostatnio mam dylemat.

Otóż, mam jak na razie 75zł :) no i tak zastanawiam się, co tu kupić. Jeden radzi balsę, drugi poczekać i trochę uzberać, trzecie to i tamto... Więc sam już nie wiem.

No i zastanawiam się obecnie nad:

- kupnem balsy i zrobieniu lekko zmodernizowanego szybowca "Koliber" z Modelarza 12/05 (zmodernizowanego - tj. kadłub z balsy a nie z laminatu)

- kupna kolejnego/ych serw na lotki do jakiegoś szybowca

- czekaniu i zbieraniu na np: nowe aku + ładowarkę (mam 5 letnie NiCd 600mAh :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi?

Na forum "Latanie na luzie" jest dział w którym można oddawać bezpłatnie sprzęt do dyspozycji innych.

Można też bezpłatnie z niego korzystać.

Chciałem pomóc Diakonowi i go naprowadzić na źródło pomocy.

 

Ale moim zdaniem tu wcale taki dział tu nie musi być zakładany.

Również nie każdy lubi korzystać z bezpłatnej pomocy i nie każdy chce być na jakimś forum tylko dla skorzystania z pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie - chyba jednak może zakupię balsy, zastanawiam się nad czymś takim: http://www.sau.civ.pl/plany/bingo.pdf - może by tak dać nieco dłuższe skrzydła i profil SD7034 :) - wiem, że jak coś jest sprawdzone to lepiej nie modernizować, ale takie krótkie skrzydełka... No nie wiem, jesem ciekaw Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu swoje trzy grosiki. Z góry "pardon". :D Diakon nie zna "latania na luzie" zna za to latanie w stresie :wink: :wink: :wink: A robienie "magazynu" na zapas nie uwazam za głupi pomysł. Warto natomiast zastanowić się , co do tego "magazynu" zakupić. I być może w przypadku Diakona za te 75zł właśnie balsa jest tym najlepszym zakupem? Tylko balsy są różne i ich gabaryty także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.