Jump to content

Determalizator

cube1510

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie determalizatora. Właśnie projektuję nowy model szybowca F1A ale utknąłem w miejscu. Chodzi o determalizator. Opisane mechanizmy w książkach są już niedostępne a bez tego nie sprowadzę szybowca na ziemię. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak można najprościej pozyskać determalizator lub podobnie działający zamiennik. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Najprostszy i najstarszy patent:

Tlący się bawełniany lont, przepalający gumkę. Ewentualnie możesz dać jakieś jak najmniejsze serwo, najmniejszy odbiornik i jedna celkę Li-Pol i robić to zdalnie (obecnie popularna metoda w F1C).

Rozwiązanie z serwem jest jednak dość ciężkie. Odbiornik i serwo trochę ważą. Jeżeli chodzi o samowyzwalacz to chyba ciężko go dostać i przerobić aby działał trochę dłużej. Może macie jakieś propozycje?

Pozostaje szukać czasówek mechanicznych ...były oparte na tej samej zasadzie co wyzwalacz w aparacie . Miałem pacholęciem będąc wyzwalacz wykonany z minutnika od jajek. Wyzwalacze takie wykonywał własnym sumptem nasz ówczesny instruktor modelarstwa były leciutkie i małe" jak na tamte czasy"

prosze bardzo tutaj jest jedno funkcyjny przystosowany do modeli swobodnie latajacych:

http://w-hobby.com/?p=Single%20Function%20Timer

na tej stronie znajduja sie tez inne (1,2,3,4 funkcyjne mechaniczne wyzwalacze)

ceny- komentowac nie bede 20euro za 1 funkcyjny to troche jednak jest:)

cena za 2 funcyjny 30 euro

cena za 3 funkcyjny 35 euro

cena za 4 funkcyjny ktory wyglada najporzadniej 30 euro - i o to zagadka:)

co do f1a to tez maja haki dynamiczne ceny - sa jakie sa:)

ogolnie przejrzyj ta stronke z punktu widzenia F1A jest co tam ogladac:)

http://w-hobby.com/?p=News

Edit: mam nadzieje ze wiesz co zrobic z takim wyzwalaczem bo juz jednej osobie wrzucłem takiego linka a nie za bardzo kumała co mam na mysli z tymi wyzwalaczami:)

:?: w którymś ze starych modelarzy (chyba z lat 80') jest projekt mechanizmu czasowego do f1a... na nieszczęście moje leżą na działce, tak więc teraz Ci nie znajdę... no i drugi problem to obróbka metali 8) ...

Chyba mam jeszcze taki, ganc nówka nie śmigany, jednofunkcyjny - choć to wcale nie jest problem przystosowanie do kilku. jak będziesz zainteresowany to napisz na priv, bo nie chce mi się kopać bez celu.

Znalazłem ten czasowyzwalacz, o którym pisałem wcześniej.

album_pic.php?pic_id=2023

Zwraca uwagę zabytkowa metka:

rok produkcji 1986

cena umowna - 1799zł

(Już wtedy wiedzieli że ceny kończy się dziewiątkami :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.