Skocz do zawartości

Relacja montażu Yak-54


robert_s86

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem nowy model i będe tu zamieszczał relację z montażu

 

 

 

Najpierw troche danych:

 

Rozpiętość - 1200mm

Długość - 1000mm

Powierzchnia skrzydeł - 28,2 dm 2

Obciążenie powierzchni - 40,7g/dm2

Przewidywana waga do lotu przez producenta - 1050g

 

 

 

A oto on:

 

photo0011q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odwrotnie wysokości położone:D Tak będzie latał??;]
:rotfl: :rotfl:

 

 

Montaż modelu przebiegał bardzo sprawnie, wszystko praktrycznie do siebie pasuje prócz kabiny z którą mam problem bo jest trochę za długa.

 

A oto kilka fotek

 

photo0018g.jpg

 

Serwo lotki

 

 

photo0019vhn.jpg

 

Ster kierunku

 

photo0020i.jpg

 

Ster wysokości

 

photo0021l.jpg

 

Kółko ogonowe całe z plastiku i dosyć cienkie, średnica 23mm nie wiem czy sprawdzi się na trawie

 

photo0023w.jpg

 

A tu porównanie kółko oyginalne po prawej i gumowe po lewej.Myślę że to z zestawu na asfalcie lub betonie dało by radę ale chyba nie na trawie.Gumowe jest podobnej wielkości tylko sporo szersze i sporo cięższe :x

 

photo0024i.jpg

 

Owiewki kół i koła 40mm narazie zdejmę i założę większe pewnie 55mm bo takie mam. Podwozie duralowe dostanie nylonowe śruby do kadłuba

 

photo0028v.jpg

 

photo0027u.jpg

 

Kabina jest za długa ok 1mm narazie jeszcze się zastanawiam jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbycity. Zapraszam do odwiedzenia.

 

Co do serw - oj, obawiam się że w modelu 1,2m serwa wielkości HXT900/E-Sky będą za małe... W mojej Katanie 1,25 mam na lotkach metalowe 2,2kg a na usterzeniu 5,7kg... Myślę że te które masz długo nie pożyją... Moim zdaniem PRZYNAJMNIEJ MG-14 z HC - tanie, metalowe, na łożysku, dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryykk http://www.ultraflymodel.com/product_BalsaYAK54.html model kupiony w lokalnym sklepie w UK

 

Pawel_W Wiem że te serwa są kiepskie do tego modelu ale do oblotu wystarczą, a niedługo kupię nowe

 

motyl A wcale że nie masz racji bo wszystko sgodnie z instrukcją http://www.ultraflymodel.com/manual/YAK54.pdf a orczyk SW można zamocować od dołu a dźwignię serwa obrócić o 180 st. tylko czy jest sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica czy orczyk jest na górze czy na dole

 

Jak jest na dole to łatwiej o jakiś badylska (trawy) zachaczyć przy lądowaniu. :mrgreen:

Ja bym tak zostawił, choć sądze że w tym modelu powinno być załozone jak piszą poprzednicy. Popychacz do steru kierunku pracował by w linni prostej do dźwigni oraz orczyka serwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica czy orczyk jest na górze czy na dole, bo jak jest sensowny powód to przełoże go na dół

 

a tak ajest różnica że mówię ci to ja, i taka różnica że mówi ci to ertman_176, itaka jest różnica że nie jest to zgodnie z instrukcją!!

 

po drugie zawsze stara się robić tak żeby zaburzać opływ na dole płata nie na górze.

 

po trzecie sprawdź działanie SK bo popychacz ci się oprze o SW.

 

a po czwarte bierz poprawkę na chińską instrukcje bo jest nie zgodna z stanem faktycznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryykk http://www.ultraflymodel.com/product_BalsaYAK54.html model kupiony w lokalnym sklepie w UK

 

Pawel_W Wiem że te serwa są kiepskie do tego modelu ale do oblotu wystarczą, a niedługo kupię nowe

 

motyl A wcale że nie masz racji bo wszystko sgodnie z instrukcją http://www.ultraflymodel.com/manual/YAK54.pdf a orczyk SW można zamocować od dołu a dźwignię serwa obrócić o 180 st. tylko czy jest sens

 

Zauważ również że chińczykom obróciły się zdjęcia, lustrzane odbicie.Serwa są źle założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah pierwsze i ostatnie zdjęcie w instrukcji pokazuje jak BYK że serwa są na dole... A w instrukcji znów że montuje je się na górze :roll: W dodatku foto dołu kadłub a w instrukcji mnie przeraża. W ogóle nie naciągnięta folia odłazi na każdym kawałku... Sprawdź czy u Ciebie tego nie ma. Serwa nie wytrzymają. Ten model trochę waży a te serwa są lichej jakości. Wystarczy położyć telefon na ster i serwa już puszczają :( Wystarczy też mocniejsze tupnięcie i tryby polecą od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś odbył się oblot. Stery ustawiłem na 50% i expo +50. Model po kilku metrach wystartował i poszedł w górę.W powietrzu trochę go wytrymowalem i latał jak po sznurku śmigałem po niebie ok 10min bez żadnych akrobacji.Lądowanie też niczego sobie.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.Filmu niestety nie ma bo byłem sam. Teraz tylko czeka mnie wymiana serw i ŚĆ minimalnie do przodu.Najważniejsze jast to że cały wrócił do domu

 

photo0042b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.