Skocz do zawartości

iPhone w roli aparatu pokładowego w FaqtDelcie


Jaromir

Rekomendowane odpowiedzi

[...]Robimy nasze modele i cały osprzęt z tego co mamy i za ile mamy, i z tego co nam się podoba ;)
Dokładnie ;) W koncu FDelta to mój pierwszy własnoręcznie zrobiony model od 20 paru lat. Cud jakiś, że na aparaturkę i drobny osprzęt się szarpnąłem ;)
Moim marzeniem jest "włożenie" kamery HD do platformy, której jeszcze nie posiadam. Ale póki co - być może iphone zajmie jej miejsce na moim "nerwowym" ASW-28 :)
Co do kamer HD to paru modelarzy polecało (ze względu na cenę, wagę i wielkość) Toshiby. Jest taki model z pełnym HD 1080progresive za jakieś 400 zł w Selgrosie. Ma stały obiektyw, ale całkiem spory (to, że bez zoom to chyba zaleta) i waga mniejsza niż iPhone ;)

Progresive HD to i ładne fotki ze stopklatek mogą być (tryb aparatu też ma).

Jak zrobię FDeltę w wersji "platforma" to też o takiej kamerce pomyślę.

Są wersje z małym HD (1280x720p) za jeszcze mniejsze pieniążki ale z zoomem optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Robimy nasze modele i cały osprzęt z tego co mamy i za ile mamy, i z tego co nam się podoba ;)
Dokładnie ;) W koncu FDelta to mój pierwszy własnoręcznie zrobiony model od 20 paru lat. Cud jakiś, że na aparaturkę i drobny osprzęt się szarpnąłem ;)
Moim marzeniem jest "włożenie" kamery HD do platformy, której jeszcze nie posiadam. Ale póki co - być może iphone zajmie jej miejsce na moim "nerwowym" ASW-28 :)
Co do kamer HD to paru modelarzy polecało (ze względu na cenę, wagę i wielkość) Toshiby. Jest taki model z pełnym HD 1080progresive za jakieś 400 zł w Selgrosie. Ma stały obiektyw, ale całkiem spory (to, że bez zoom to chyba zaleta) i waga mniejsza niż iPhone ;)

Progresive HD to i ładne fotki ze stopklatek mogą być (tryb aparatu też ma).

Jak zrobię FDeltę w wersji "platforma" to też o takiej kamerce pomyślę.

Są wersje z małym HD (1280x720p) za jeszcze mniejsze pieniążki ale z zoomem optycznym.

 

Wow... To wychodzę po fajki do kiosku i zakręcam do Selgrosa ;)

Ale nie palę.. Znajdę inny pretekst ;)

A poważnie - znasz może jej nazwę ? Poszukał bym sobie coś o niej w sieci. 1080 to pełny HD !

Ciekawą opcją była by możliwość podłączenia trzeciego serva (pozostałe pan/tilt) do zoomu kamery. To oczywiscie w platformie FPV

Gratulacje za udany model delty!

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie - znasz może jej nazwę ? Poszukał bym sobie coś o niej w sieci. 1080 to pełny HD !

Ciekawą opcją była by możliwość podłączenia trzeciego serva (pozostałe pan/tilt) do zoomu kamery. To oczywiscie w platformie FPV

Gratulacje za udany model delty!

Dzięki! Lata mi się nią bardzo dobrze i zamierzam rozwijać ten model (mam parę pomysłów na różne wersje ;)) i też nie palę, odkładam na materiały ;)

 

Jak pisałem ta z 1080p nie ma zoom.

 

Gazetkę wygrzebałem z rzeczy do spalenia (na zimę do kominka zbieram ;)) Ważna do jutra (22.06).

Toshiba Camileo P10 - 399 netto niestety...

Na allegro raczej drożej:

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=Toshiba+Camileo+P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znalazłem już dane o Camileo P10 i P30 - to jeśli ktoś miałby cos do mojego lenistwa ;)

Jako kamera oferuje dużo więcej niż Iphone.

Ale nie można nią wykonać telefonu :)

Jeśli chodzi o platformę to jestem początkujący, nadal szukam i pilnie szperam w forach internetowych... Mam trochę trudniej niż Ty bo zbieram na kominek... ;)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znalazłem już dane o Camileo P10 i P30 [...]
Właśnie odczytałem, że ona ma HD ale 4x3 nie panoramiczne (w poziomie 1440 pikselków na 1080).

Ciekawe czy ma tryb panoramiczny jakiś, ale tak czy siak wypasik.

Kwestia czy przyzwoita optyka - trzeba by gdzieś plików poszukać nagranych tym czymś.

No i (jak wspominałeś) nie da się z niej zadzwonić ani pozycji na mapie Googla znaleźć, nie wspominając o mail czy Safari ;)

 

Jak kupisz to podziel się jakimś nagraniem (mogę serwerka użyczyć :))

 

Co do kominka - mi wkład Tarnava przez dwa lata na suporeksach stał i też było ciepło w zimie ;) A teraz saloonik jakby mniejszy się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.